ja pouzivam OSMAnd+, offline mozes spravit route a poslat cez bluetooth kamosom okolo teba, import gpx je jednoduchy, mapy.cz je sympaticka aplikacia, ale vzdy som narazil na problem ktory osmand jednoducho riesil a mapy.cz boli trochu tvrdohlave
platena verzia osmand ma kazdy mesiac update map, free ma limit na 10 downloadov, alebo si stiahni verziu z f-droid.org
21.08.2020 - 14:31:04
00
Viacerí tu píšete o importe trasy do mapy. cz.... Ano ide to, ale k čomu to je dobre? Ono to len vykresli trasu na mape a to je asi všetko... Navigácia nefunguje, ani automatické posúvanie mapy...
21.08.2020 - 14:40:09
01
Mne aj v Locuse staci trasu len zobrazit, funkciu navigacie vobec nepouzivam.
Si realne skusal, ze automaticke posuvanie mapy sa v mapy.cz pri zobrazenej GPX trase neda zapnut?
21.08.2020 - 15:27:59
00
ma niekto skusenosti s tymto: https://phonemaps.eu/
zatial som sa tomu venoval nejaku hodinu, ale zda sa mi to celkom pouzitelne. je celkom prakticke, ze na pocitaci si nakreslim trasu, ulozim a potom synchronizujem s mobilom. a vie to aj import ...
21.08.2020 - 15:42:07
00
Phonemaps som nedavno skusal a vsimol som si, ze pri zazname trasy mi priebezne nezobrazoval aktualne preslu trasu na mape (trasu pritom zaznamenaval).
21.08.2020 - 16:11:12
00
radcer185 napísal:
ma niekto skusenosti s tymto: https://phonemaps.eu/

Ta apka nemusi byt zla, lenze predtym to bola platena apka a ludia si zvykli na mapy.cz . Ked ju dali neskor tiez zadarmo, uz bolo neskoro.
21.08.2020 - 16:27:24
00
Som sa pohral s tym mapy.cz .. na mobile mi nezobrazi moznost nahrat trasu, neviem preco .. musims vyskusat iny browser. Ale paci sa mi cloudove ulozisko a sync do mobilu. Este vyskusat tu navigaciu, myslim, ze to by malo ist. Sice Locus to nie je (kruhy , body, atd) .. ale na druhej strane je to mapa, ktora ma vselico zaujimave (poi).
V locuse som sa este nehral s moznostami ukladania a sync z cloudu .. to musim pozriet. Ale locu je celkovo komplikovany na ovladanie a dost ma jeduje, ze si furt meni farby trasy a potom ma to myli.
21.08.2020 - 19:17:08
00
lto - ako si locus meni farbu trasy? Roky ho pouzivam, co tym myslis?
21.08.2020 - 20:34:30
00
V tom mobilu se mi to tlacitko nastroje (pod kterym je import) v prohlizeci Firefox objevi az kdyz pouziju zobrazeni na sirku. Jak to otevru, tak to zase muzu pretocit

Prílohy:

Screenshot_20200821-141955.jpg
Screenshot_20200821-141955.jpg 383.64 KiB thumb_up0thumb_down

21.08.2020 - 20:51:19
00
Cykloturista: farba importovanej trasy .. s tym bojujem furt, nastavenia nez to clovek najde, potom to nefunguje, potom jedneho krasneho dna si to prehodi. Uz niekolkokrat po aktualizacii mi totalne rozhodil nastavenia .. ale ked si nad tym posedim, tak to nakoniec ponastavujem, az teda na tu farbu. Napr. terz to nefunguje, ale mozno potrebuje restart. Uz sa mi s tym nechce babrat. Pri jazde casto splyvaju vsetky tie ciary a obcas je z toho problem :lol: A Samsung galaxy nema moc dobry display na toto .. napodiv S4 Mini je o dost lepsi.
21.08.2020 - 20:56:14
00
Neviem, nemam taky problem, ale to neznamena ze sa to nemoze stat. Farby trasy mam podla prislusneho adresara nastavene, prip. ak chcem menit farbu podla nadm. vysky tak namiesto jednej farby zvolim rezim nadm. vysky. Ale nemam vyskusane vsetky moznosti.
21.08.2020 - 21:31:36
00
Palo TT napísal:
Mne aj v Locuse staci trasu len zobrazit, funkciu navigacie vobec nepouzivam.
Si realne skusal, ze automaticke posuvanie mapy sa v mapy.cz pri zobrazenej GPX trase neda zapnut?


skusal som to uz davnejsie...neda sa zapnut, je to jednoducha apka s par nastaveniami....automaticke posuvanie skratka funguje len pri navigovani.....

...mne by to teda nestacilo len zobrazit trasu,ked som v neznamom terene,tak by som musel pocas jazdy len do mobilu pozerat...takto mi hlasova navigacia oznamuje kam treba odbocovat a mozem mat vypnuty displej,co dost usetri bateriu...a mam nastavene ze sa mi automaticky zapina na nejakych 10s pri poveloch,resp ked hlasi ze budem odbocovat....

co mi nesmierne vadi na locuse je to,ze pri navigovani hlasova navigacia hlasi aj mierne zahnutu cestu....proste zahlasi ze odbocte vpravo,pritom to neni krizovatka a nikde inde sa neda odbocit,je to len mierna zakruta doprava ale hlasi odbocenie....total nezmysel....v nastaveniach sa to neda vypnut, je tam len frekvenica prikazov a tu mam na najnizsej moznej hodnote...keby som dal uplne vypnut ,tak to nebude vobec hlasit... a dalej mi trochu vadi ze pri vacsom zoome zobrazuje takto trasu

Prílohy:

Screenshot_20200821_173336_menion.android.locus.pro.jpg
Screenshot_20200821_173336_menion.android.locus.pro.jpg 202.55 KiB thumb_up0thumb_down

23.08.2020 - 12:28:32
00
radcer185 napísal:
ma niekto skusenosti s tymto: https://phonemaps.eu/
zatial som sa tomu venoval nejaku hodinu, ale zda sa mi to celkom pouzitelne. je celkom prakticke, ze na pocitaci si nakreslim trasu, ulozim a potom synchronizujem s mobilom. a vie to aj import ...


to iste vie aj freemap.sk

...a vidim ze phonemaps je to iste ako cykloserver.cz/cykloatlas/
24.08.2020 - 10:41:07
00
klerik7 napísal:
skusal som to uz davnejsie...neda sa zapnut, je to jednoducha apka s par nastaveniami....automaticke posuvanie skratka funguje len pri navigovani.....

Skusal som - funguje to. Mapa sa pri zobrazeni trasy posuva - centruje na aktualnu polohu.
Centrovanie sa da zapnut/vypnut tou ikonou modreho tercu s pismenom N.
Zobrazena trasa ma cervenu farbu - nie je mozne zmenit.

Zobrazenie trasy:
Uz sa to nevola Batuzek, ale Mista a trasy - je to aj v apke.
Vo web verzii treba:
Prihlasit sa a po importe trasu ulozit do Moje trasy (Mista a trasy)
https://napoveda.seznam.cz/cz/mapy/nastroje/import-stopy-gpx/
https://napoveda.seznam.cz/cz/mapy/moje-mapy-batuzek/mista-trasy/

Nasledne je v trasa dostupna aj v apke po prihlaseni v Mista a trasy. Na zobrazenie staci na nu kliknut.
Na prve zobrazenie treba byt online, ale potom ide zobrazit aj ked si offline.

Navigovanie po importnutej trase nefunguje. Mne to nechyba.

Zaver: mapy.cz je vhodna a uplne postacujuca (namiesto papierovych map) apka pre orientaciu a pohyb v terene. Ocenia najma zaciatocnici a technicky menej zdatni pouzivatelia mobilov.
24.08.2020 - 11:05:01
00
keyboard_arrow_up