Mapy.cz začali aktualizovať a hneď je tá Orava použiteľná. Síce tam ešte nie sú značky a zmeny na ktoré som prišiel dnes (lokálne a náučne TZT, vyňatie niektorých dedín z CHKO), ale som spokojný :lol:
09.08.2020 - 17:36:54
03
Pre tych co necitaju navody na pouzitie, zobrazenie GPX v apke:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1631677.html#p1631677
24.08.2020 - 11:15:48
00
Zaregistroval som nejake problemy v mape, ponuka rozne trasy na vyber a ukazuje napr. ze po hradzi v Ba sa uz neda, z mostu Lafranconi po most Snp sa tiez da iba s obmedzeniami.
07.10.2020 - 22:29:57
00
Mak napísal:
Zaregistroval som nejake problemy v mape, ponuka rozne trasy na vyber a ukazuje napr. ze po hradzi v Ba sa uz neda, z mostu Lafranconi po most Snp sa tiez da iba s obmedzeniami.

Ponuka rôznych trás nie je problém, ale novinka...
08.10.2020 - 11:48:27
00
vladoPN Ta novinka mi neprinasa nejaku vyhodu, ked trasy program vybera zle. Skusobne, som robil nejake testy, a ako som pisal napr. Povodny zjazd z mostu Lafranconi na petrzalskej strane ti lockne a mas ist ciastocne cez plot, z hradze, kde odjakziva bola cyklotrasa ti ukazuje, ze mas ist horskym bicyklom cez rigol pod hradzou, ziletkari sa musia odklonit mimo a podobnych veci je tam viacej. Naklikas si nejaku trasu v Malych Karpatoch a napise ti v mape na vela miestach obmedzeny vjazd, alebo jednoducho ti zmeni uplne trasu. Nejako sa im nezadarilo.
08.10.2020 - 12:45:37
00
Mak napísal:
vladoPN Ta novinka mi neprinasa nejaku vyhodu, ked trasy program vybera zle. Skusobne, som robil nejake testy, a ako som pisal napr. Povodny zjazd z mostu Lafranconi na petrzalskej strane ti lockne a mas ist ciastocne cez plot, z hradze, kde odjakziva bola cyklotrasa ti ukazuje, ze mas ist horskym bicyklom cez rigol pod hradzou, ziletkari sa musia odklonit mimo a podobnych veci je tam viacej. Naklikas si nejaku trasu v Malych Karpatoch a napise ti v mape na vela miestach obmedzeny vjazd, alebo jednoducho ti zmeni uplne trasu. Nejako sa im nezadarilo.

Podklad berú z OSM, či tam nie je problém..
08.10.2020 - 13:16:01
00
aj mne sa bežne stáva že ma bicyklom niekam "nepustí" zato mám väčšinou zapnutý turistický režim
08.10.2020 - 13:19:44
00
Mapy.cz pouzivam dlho, obcas vytvarali trasy lepsie, inokedy horsie, niekedy uplne chaoticky... Ale to ako naviguju teraz tak to je zatial hadam najhorsie, uplne odveci, schaosene, bez logiky... Aby ma posielali hore trailom a pod. tak to este nebolo-napr. hore trailom "kanada" z Kos. podhradia na Mojtin... Je fajn ze presli na OSM, vyuzivaju cesty ktore dovtedy nepoznali a obchadzali, to tiez liezlo na nervy, ale zas to ako to v konecnom dosledku naviguje... Pokazde aby som pridaval milion prechodnych bodov tak to je hrozne. V tomto je planovac v Strave niekde inde, na dva-tri kliky trasa jak lusk, navyse heatmap pre overenie prejazdnosti, pre mna velka skoda ze ho dali do premium :-(
08.10.2020 - 13:19:57
00
Jediný dôvod prečo som si ju zaplatil keď fungoval ten odrb cez Brazíliu za 18€ na rok. Plnú sumu by som nebol ochotný dať. Inak celkom fajn plánuje aj Komoot. Chvíľu som skúšal keď som nemal zaplatenú Stravu.
08.10.2020 - 13:30:54
00
Ale Kanada nie je oneway, aj ked sa tak jazdi. Je to chodnik v lese s tak je to oznacene ako highway=path. To, ze tade naviguje na Mojtin je asi pravidlami routovania - je to zrejme najkratsia/najrychlejsia/najmenej prevysenia trasa. OSM ma pravidlo, ze sa nemapuje pre renderer.
Pravidla routovania si kazdy server robi po svojom.
08.10.2020 - 14:00:22
01
Vsak ja hundrem na server, nie na OSM ;-) Ale pri nastaveni horskeho bicykla by to mohlo uvazovat aj taketo veci, nepoviem pri turistike... Nejednemu to moze pokazit vylet/dovolenku a pod...
08.10.2020 - 14:13:25
00
volodaj K tomu Komootu si mal nejake vyhrady ? Rozmyslam nad tym. Stravu nechcem.
08.10.2020 - 14:31:16
00
Som zvyknutý na Freemap SK mapu a v Strave si ju viem zapnúť ako podklad. Komoot ponuka len ich mapu a potom OSM a ešte jednu alebo dve. Zvyknúť sa na to ale bez problémov dá.

A druhá vec, že vyexportuješ len trasu zo svojho regiónu. U mňa Stredné Slovensko. Za ďalšie musíš platiť. Takže záleží, či jazdíš len okolie alebo aj mimo.

Tu sme sa aj bavili o tom, ako zadara získať väčší región. Ak budeš chcieť, tak pošli mail a pošlem ti ten "Region for free".
08.10.2020 - 14:36:27
00
Jaiub napísal:
Vsak ja hundrem na server, nie na OSM ;-) Ale pri nastaveni horskeho bicykla by to mohlo uvazovat aj taketo veci, nepoviem pri turistike... Nejednemu to moze pokazit vylet/dovolenku a pod...

To je chyba takto plánovať výlet/trasu. Ja plánujem štýlom, pozriem na mapu a vidím - kto jazdi na biku a aute len s navigáciou to nikdy nepochopí. Inak čo je na tej Kanade zlé (asi to nie je oficiálna cyklotrasa aj keď je tak značená, ale neviem) ísť hore? Je to nezjazdné? Aj Strava naviguje trailom hore, dokonca ešte nezmyselnejšie.
08.10.2020 - 18:30:01
00
Vie niekto prečo nechodia aktualizácie offline map v aplikácii? Ani nepamätám koľko mesiacov sa neaktualizovalo.. Vo webovej verzii sa zmeny aktualizujú myslím raz mesačne
09.10.2020 - 02:05:02
00
keyboard_arrow_up