Pri 3x9 bol bezproblemovy aj SRAM, hoc par-eurovy SX5, ale vyheglany bol aj vtedy, len pri 1:1 prevode to nevadilo. Jedine co nebolo vyheglane u 3x9 od SRAMu a to jak radenie , tak prehazka (hlavne) bola X0 (potom to tusim premenovali aj na XX a X1). A to stalo viac ako Shimano :lol:
18.08.2020 - 09:40:00
00
Po 1200km prevazne trailoveho jazdenia s prudsimi stupaniami a zjazdmi, pri vahe 103kg...hlasim ze SX Eagle zatial ziaden problem. Funguje uplne normalne, spolahlivo.
19.08.2020 - 09:41:48
01
MatoLiptak napísal:
Ú mňa to isté u NX kazety. Mal som ju včera rozobratu skrz pukanie. Pri skladaní ta časť kazety ktorá je znitovana(spolu 4 pastorky) ma vôľu priamo na orechu cca 1mm takze po obvode najväčšeho ozub 50z to môže byť až 4 - 5mm. Pre mňa nepochopiteľné že niečo také dokážu osadiť s tak mizernou kvalitou komponentu na bajk v hodnote 3tisic..Ostatne menšie sólo pastorky už takú vôľu nemali,no vôla tam bola. Po dotiahnuti kazety prvých 100 km ticho, no potom opäť začala pukat ..lepšie to už nebude len výmena za kvalitnejšiu kazetu. Je to proste v tom ze NX nerobia z jedného kusa materiálu.


Aku volu ma ta kazeta na orechu? Popis to prosim ta. Nasadis tu znitovanu cast na orech a pohybes nou hore/dole a je tam vola? Ja som mal volu kazety na zaciatku ked bol bike v zabehu ale bola len uvolnena, stacilo ju pritiahnut a bolo dobre. Teraz mam na SX Eagle najazdenych 1200km a ziaden problem. Trosicku to zacalo horsie radit pri vymene prevodniku za vacsi ale to som cakal. Cervena plastova mierka spolu s nastavenim B skrutky to poriesi. Vcera mi prisla, dnes idem na to..
19.08.2020 - 09:47:03
00
Áno presne tak ako píšeš.. Do každej strany kolmo na orech ma ta znitovana časť kazety vôľu.
19.08.2020 - 15:38:55
00
Hm, tak to je ozaj divne. Neni len nejak zle nasadena alebo co? Alebo orech nejak poskodeny?
20.08.2020 - 11:09:11
00
Aktualizace: Lapierre mi to vyměnil za GX v rámci reklamace. Takže pochubuji, že se model SX dožije dalšího léta.
21.08.2020 - 18:23:22
00
Tomtomas, super, mne to vymenili len za SX, na vymenenej prehadzke mám cca 500-550 km a zatiaľ OK, Nie je je to ale príjemný pocit, stále sledovať či sa to zase nerozpadne, a ako píšeš ak sa to stane v rýchlosti tak sa poškodí koleso alebo aj rám, v horšom prípade sa človek môže zraniť, takže pocity nie moc dobré.
Takisto kazeta ma vôľu na orechu, v servise krútia hlavou čo tam dal výrobca za čínske náboje z blata? Aktuálne sa pridalo kvapkanie minerálneho oleja kdesi zo strmeňa na zadnej brzdy, tak smola, výrobca by mohol pouvažovať na voľbe kvalitnejších súčiastok, inak tých "kompromisov" je akosi priveľa.
24.08.2020 - 14:47:32
00
no to je daň za nízku cenu
treba ineho výrobcu biku,
alebo ineho výrobcu z inou sadou,
alebo si to preskladať,
alebo si celý poskladať :)
24.08.2020 - 15:08:05
00
Moja skúsenosť so SRAM SX:
Od kúpy bajku to bolo strašne náladové:
- časté preskočenie o 2 pastorky a následne späť, inokedy zas nechcelo preradiť ani o jeden pastorok
- radenie v záťaži na menšie pastorky občas šlo, občas nie

Nastavenie v servise pri garančnej prehliadke to na čas ťiastočne zlepšilo, ale po pár jazdách to bolo rovnako zlé.

Nedávno som dohladal manuál pre nastavenie na stránkach SRAM-u:
https://www.sram.com/globalassets/document-hierarchy/user-manuals/sram-mtb/drivetrain/95-7518-008-000-rev-b-1x-mtb-mechanical-derailleurs.pdf

Po nastavení podľa manuálu to chodí tak na 99% - jediné čo tomu môžem vytknúť je občasné preskočenie o 2 pastorky (a následne hneď 1 späť) pri radení na ťažší pastorok. Inak radí pomerne ticho a bez problémov aj v záťaži.
Vôlu na kazete, ani šalteri, zatiaľ nepozorujem - najazdene cca 800 km (víkendové jazdenie).

Ešte upozorním, že podľa toho manuálu sa 1x12 nastavuje inak ako predošlé 1x7 - 1x11, ten známy červený tool pre nastavenie b-gap už na to nepasuje - snáď táto info niekomu pomôže.
14.09.2020 - 17:07:42
11
Caute,
mam sx eagle na rascali 2.0, od nova to radilo celkom fajn, jediny problem som mal s pukanim na 8mom pastorku + vola kazety na naboji.
Po cca 300km a garancke to radi vyborne, vola odstranena a prvych 20km bez problemov na vsetkych pastorkoch. Na kopcoch sa postupne rozpukali pastorky 1,2,3 tusim aj 4.

Dnes som nastavil napnutie lanka s tym ze pukanie na prvych 4 pastorkoch prestalo ale opat to puka na 8mom, cize som tam kde som bol na zaciatku. :D
Nejake napady?
14.09.2020 - 22:00:22
00
Mam tiez rascal 2. Pukanie neprestane nikdy. ta kazeta je strasny smejd a na shimano orechu ma volu, ked ju rozoberes a znova poskladas uvidis ze samotne pastorky sa tocia na orechu - niekolko milimetrov. mozes to akokolvek dotiahnut, stale to tam bude. ja som mal naviac kazetu krivu :D a este som musel vyhnut 2 zuby takze mi naviac strielala retaz na 5tom. Prestalo ma to jeden den bavit.... novy naboj microspline, shimano slx kazeta, salter, radenie, retaz. Prevodnik a kluky ostali sram.
15.09.2020 - 13:19:33
04
nazdar,
k tomu pukaniu co spominate.. aku mate prehadzku?
ja mam SX, a to pukanie ide na 99% z prehadzky. Kazeta ma tiez volu.
Skusal niekto Sunrace kazetu na HG orech, ako nahradu za sx/nx?
ze ako sa to sprava..
15.09.2020 - 18:43:23
00
tiez SX. pozoroval som aj prehazku , pri zlzoenom kolese, a nevydavala ziadne zvuky, neviem. problem bol len s kazetou - 2 krive zuby a potom teda medzi kazetou a orechom (ked som to fest utoahol tak prestalo na 20km). clovek ked sa pozrel na kazetu pri kruteni tak bola cela evidentne zvlnena :(
No a ak mas nejaky kvalitny naboj, tak asi by som dal garbaruk. ale cital som dade ze aj sunrace funguje (to ci pada retaz pri toceni dozadu neviem, shimano to nerobi s shimano retazou). Ja som mal smejdove kolesa takze som to uz radsej prehodil na microspline.
Nejake skusenosti sa daju najst aj v tejto teme na sunrace kazetu :
https://www.mtbiker.sk/forum/post1606487.html?hilit=sunrace#p1606487
16.09.2020 - 08:34:53
00
Ahojte, mam problém s najmenšim pastorkom na NX kazete (ked šlapem akoby som pretočil pastorok) dal som ju aj vyreklamovat vymenil som najmenši pastorok tak to nefungovalo vymenili mi celu kazetu a stale to iste. Čo len s tým je ďakujem za odpoveď kazeta je pg1230.
16.09.2020 - 11:19:05
00
aka stara je retaz, resp kolko ma nabehane?
mne nova retaz na novej kazete prestala strielat po cca 300km (na dvoch najmensich)

Deniskotes napísal:
Ahojte, mam problém s najmenšim pastorkom na NX kazete (ked šlapem akoby som pretočil pastorok) dal som ju aj vyreklamovat vymenil som najmenši pastorok tak to nefungovalo vymenili mi celu kazetu a stale to iste. Čo len s tým je ďakujem za odpoveď kazeta je pg1230.
16.09.2020 - 13:51:52
00
keyboard_arrow_up