Ty si kedy dal ten Gerlaching
26.08.2020 - 21:38:10
00
rasto napísal:
Roman tu sa stracam na keru pucu je ti zrkadielko ci si nejaka buzna?😂

Aby videl ako epicky mu to tecie a nemusel sa s tym rozj.ebanym chrbtom zohybat. Take lahke nevies.
26.08.2020 - 21:41:08
03
Tak nastal čas na zmenu. Jura je už u dcéry, a nie poštárka, ale osobne, lelit mara x a eureka mignon specialita 8).

Prílohy:

DSC_0080.JPG
DSC_0080.JPG 0 bajtov thumb_up0thumb_down

DSC_0081.JPG
DSC_0081.JPG 0 bajtov thumb_up0thumb_down

DSC_0082.JPG
DSC_0082.JPG 0 bajtov thumb_up0thumb_down

DSC_0085.JPG
DSC_0085.JPG 0 bajtov thumb_up2thumb_down

26.08.2020 - 22:40:07
04
Rasťo , Marián správne napísal . Už som sa zopárkrát pozohynal a nasledoval taký pi*čung , až sa Vatikán zobudil . MarosHe , vitaj v klube skutočných pákovych ***** 🙋🏼‍♂️ . Už len čerstvú kvalitnú kávu od overených predajcov a tvoja “ kávová cesta “ môže začať 🧔 .
26.08.2020 - 23:07:41
00
Sledujte , ti kkti nám vyhviezdičkovali “ kávopi*čov “ . Im už J.e.be 🤦‍♂️
26.08.2020 - 23:09:20
00
Ramon1 napísal:
Priatelia , došli konečne z USA pi*čovinky na kávičkovanie 😎 ... Craig Lyn Design studio malo to čo LWW nie . Nádobky na naváženú kávu z Tritanu , zrkadielka z oleophobickeho skla s neodymovym magnetom . Cena s dopravou a colnymi poplatkami ukrutná , no radost prevelika 😎.

Tie stojanceky z CNC frezovaneho AL sa mi zdajú hodnotnejšie ako drevo od LWW s borosilikatovym sklom ... a ešte som ušetril polovicu 🤑 .

Som ani netušil, ako náročný je ten singľedozing. :) Voľim radšej ostať u násypky ...
26.08.2020 - 23:20:25
00
Hlavne finančne 😂 ... ale je to další vývojový stupeň HomeBaristu 🧔
26.08.2020 - 23:22:12
00
rasto napísal:
Ty si kedy dal ten Gerlaching

V piatok minulý týždeň. Prečo?
26.08.2020 - 23:23:12
00
Ramon1 napísal:
Hlavne finančne 😂 ... ale je to další vývojový stupeň HomeBaristu 🧔

... ta ostávam radšej ďalej na BaristaSapiens úrovni ... :D
26.08.2020 - 23:25:34
01
Ramon1 napísal:
Rasťo , Marián správne napísal . Už som sa zopárkrát pozohynal a nasledoval taký pi*čung , až sa Vatikán zobudil . MarosHe , vitaj v klube skutočných pákovych ***** 🙋🏼‍♂️ . Už len čerstvú kvalitnú kávu od overených predajcov a tvoja “ kávová cesta “ môže začať 🧔 .

Ďakujem 😀
27.08.2020 - 08:23:35
00
neprispievam síce do tohto vlákna,ale sledujem ho vcelku intenzívne, teší ma,že si tu podaktorí vedia urobiť radosť ,ja si ju urobím časom tiež,ale až keď sa mi podarí otvoriť jednu reštiku,tam nebudem na príprave espressa šetriť,bohužiaľ však sám pre seba sa prípravy espressa doma vzdávam,príde mi to tak,že radšej si kúpiť kávu v meste,ako investovať fakt dosť ťažké peniaze,pretože dobré espresso do 1000 eur (či skôr viac) asi nebude

Preto sa sám pre seba zameriavam na alternatívnu prípravu kávy a chcel som sa poradiť,čo skúsiť ako prvé,mám rád práve silnú a maloobjemovú kávu. A tak teda,do čoho ísť? Aeropress mi príde ako super vec,bohužiaľ podľa videí pripravujú kávy o objeme cca 250ml / 17g kávy

Vidím to teda na klasícku moka Bialetti Moka Brikka pre 2 šálky + Porlex Tall II, ale skutočne neviem akú chuť dosiahnem,snáď to bude lepšie od turka ( ?)

No a teda,dám si poradiť pri výbere. Isť do klasického hliníka,či radšej už nerez? Prevedenie na sporák či elektriku? Spraví rozdiel mlynček za 70 Evri oproti elektrickému čepelovému,čo mám teraz?

Tak,snád som vám ,čo tu máte mašiny ako zo serialu Breaking Bad spravil deň :)
27.08.2020 - 11:05:26
00
stanlee Doporucujem najlacnejšie espresso bez nutnosti kúpi super mlynca : https://www.ekokapsule.sk/cafflano-kompresso.html?gclid=Cj0KCQjws536BRDTARIsANeUZ58QKBS_y1Mt1JsikwrpvrGpMgzx5W1exTMdOPZHrluN3K0QNKKcztYaAj6QEALw_wcB alebo https://www.ekokapsule.sk/flair-signature-espresso.html?gclid=Cj0KCQjws536BRDTARIsANeUZ5_valHaD9-3i8jaCNTUYqVMBJAaEuO1-HPkrui9T0rH8ZlbgksBv9IaArNOEALw_wcB . Flairespresso je super , určite zrobis kvalitnejšie
espresso ako by si dostal v meste !

Na cepelovy mlyn zabudni . Investuj ešte do ručného mlynceku kónického čo tu pridaval peterg
Cepelovy zničí kavove zrno .
27.08.2020 - 12:01:09
00
Sledujte tu priatelia . Transilvansky pražič kavoveho zrna a druhý najlepsi pražič na zemeguli Bogdan Georgescu z Mabó roasteryhttps://instagram.com/mabo.coffee?igshid=1srwwqagobq45 ma pridal do svojho príbehu 🧔 ...

https://instagram.com/stories/mabo.coffee/2384487500061343809?igshid=d4yjxqd48swq
27.08.2020 - 14:45:02
00
stanlee napísal:
Preto sa sám pre seba zameriavam na alternatívnu prípravu kávy a chcel som sa poradiť,čo skúsiť ako prvé,mám rád práve silnú a maloobjemovú kávu. A tak teda,do čoho ísť? Aeropress mi príde ako super vec,bohužiaľ podľa videí pripravujú kávy o objeme cca 250ml / 17g kávy


Ja by som aeropress nezatracoval, záleží na vkusu každého soudruha koľko vody a kávy tam dá a ako dlho to bude luhovať :) To je variabilita, ktorá sa pri iných prístrojoch nedá dosiahnuť. Len v samotnom originálnom návode k AP pribalenom v krabici sú aj espresso-like recepisy. Ono je dôležitejšie aká človeku chutí káva či svetlejšie alebo tmavšie pražená. A podľa toho by som sa zameral na výber alt. prístroja. V AP sa dá zrobiť aj tmavá, ale nebude to asi ono. Keď človek preferuje tmavšie praženú kávu, tak ostáva ( podľa mňa ) len mokka/brikka alebo cestovné náhrady espressa. Najlepšie je si to vyskúšať. Sú aj kaviarne, kde robia rôzne alternatívy a sú aj piteľné.Tam kde si aj pražia, tak sa dá vybrať z viacerých možností zrna.
Napr. do AP ( oproti V60 a pod. ) a mokka/brikka sa technicky dá použiť aj mletá káva zo supermarketu ( tfuj ).
Oproti čepelovému drtiču bude akýkoľvek mlynček plus, ale aj mlynček s keramickými kameňmi bude mať ťažkú prácu so svetlou kávou.
27.08.2020 - 15:54:08
00
Zdravím Vás,

keď už je tu takáto téma, vie niekto povedať či existuje nejaká intolerancia na kávu? Ak áno je možné dať si spraviť nejaký zdravotný test ktorý by to vyvrátil alebo potvrdil?
27.08.2020 - 16:42:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up