Na trail biku sa vies tiez v pohode presuvat asfaltom. Dokonca by to mohla byt pohodlnejsia jazda jak na XC biku ktore maju zvacsa natiahnutejsi posed. Brzdou by mohli byt akurat tak plaste, ktore su zvacsa hrubsie na trail biku ale to si vies v pripade potreby relativne lacno poriesit na svoju potrebu. V terene bude trail bike obratnejsi, lahsie bude prechadzat terenom vdaka mensiemu hlavovemu uhlu atd. A pravdepodobne bude mat teleskopku ktora jazdeniu dava uplne iny rozmer.
Proste viac zabavy...

V karbonovych trail bikoch moc prehlad nemam kedze ja som vyberal/kupoval hlinik. Ked budem mat cas sa v tom hrabat a nieco najdem tak to sem supnem. Zatial mozno budu vediet poradit ini.
24.08.2020 - 11:10:53
11
Polozenejsi hlavovy uhol nerobi bajk obratnejsim ale prave naopak, kludnejsim a stabilnejsim. Daj si do google "trail figure" a "caster effect" kde je to vysvetlene aj preco je to tak.
Sam som to tiez citil ked som presiel z Cannodale FSI na Epic Evo, ktory ma o 2 stupne polozenejsi uhol, ze sa bolo treba do zakrut na nom viac polozit.

Ten Ghost je inak zaujimavy a hodnotili ho ako vyslovene hravy moderny bike - ma dlhhy predok, kratky predstavec, siroke rajdy, polozenejsi hlavovy uhol, integrovanu teleskopku. Akurat by som priplatil a isiel by som do verzie Universal - lebo Essential nema teleskopku - a prosim pekne aj v akcii ho maju: https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/ghost-lector-universal-model-2020.html

A zase ten Trek 9.7 co tam spominas ma v zaklade karbonove kolesa aj doplnky, aj super vaha. Teleskopku si viez za 200-300e dorobit. Akurat ta verzia ma vonkajskom vedenu hadicku od zadnej brzdy a trochu to spati ten bike.

Karbonove trailove HTcka moc ani nie su, skor az fully.

    28.08.2020 - 00:17:08
    00
    osobne by som ten Ghost nebral a nie kazda recenzia ho vychvali - https://mtbs.cz/clanek/test-ghost-lector-universal/kategorie/testy-recenze/rubrika/bike-technika?page=1
    28.08.2020 - 02:17:55
    00
    lubo_j napísal:
    Polozenejsi hlavovy uhol nerobi bajk obratnejsim ale prave naopak, kludnejsim a stabilnejsim. Daj si do google "trail figure" a "caster effect" kde je to vysvetlene aj preco je to tak.
    Sam som to tiez citil ked som presiel z Cannodale FSI na Epic Evo, ktory ma o 2 stupne polozenejsi uhol, ze sa bolo treba do zakrut na nom viac polozit.

    Ten Ghost je inak zaujimavy a hodnotili ho ako vyslovene hravy moderny bike - ma dlhhy predok, kratky predstavec, siroke rajdy, polozenejsi hlavovy uhol, integrovanu teleskopku. Akurat by som priplatil a isiel by som do verzie Universal - lebo Essential nema teleskopku - a prosim pekne aj v akcii ho maju: https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/ghost-lector-universal-model-2020.html

    A zase ten Trek 9.7 co tam spominas ma v zaklade karbonove kolesa aj doplnky, aj super vaha. Teleskopku si viez za 200-300e dorobit. Akurat ta verzia ma vonkajskom vedenu hadicku od zadnej brzdy a trochu to spati ten bike.

    Karbonove trailove HTcka moc ani nie su, skor az fully.


    Ja som nenapisal ze bude bike obratnejsi kvoli polozenejsiemu hlavovemu uhlu. Ten je dolezity z pohladu lepsieho a bezpecnejsieho prechadzania nerovnosti. Obratnejsi a hravejsi bude hlavne vdaka kratkej zadnej stavbe ktoru dnes kazdy moderny trail bike ma.

      28.08.2020 - 09:00:10
      00
      Momentalne je toto moj favorit https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/lapierre-prorace-7-9-sat-model-2020.html
      Aj by som ho objednal a vyskusal, ale musim pockat kym sa dma dokopy kedze ma seklo v chbte :D

      Inak bol som pozerat aj ten Trek. Na zivo vyzera velmi pekne, ale mali ho len vo velkosti M/L a bol na moju vysku cca 178 cm maly.

        28.08.2020 - 09:06:26
        00
        andrew87 napísal:
        Momentalne je toto moj favorit https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/lapierre-prorace-7-9-sat-model-2020.html
        Aj by som ho objednal a vyskusal, ale musim pockat kym sa dma dokopy kedze ma seklo v chbte :D

        Inak bol som pozerat aj ten Trek. Na zivo vyzera velmi pekne, ale mali ho len vo velkosti M/L a bol na moju vysku cca 178 cm maly.


        IMHO ma Lappiere dost predrazene bicykle. Ten ghost lector universal sa mi zda ako lepsia volba... urcite na tom bude vacsia zabava jazdit.

          28.08.2020 - 22:52:55
          00
          suhlasim ze Lapierre ma celkom drahe bajky, ale konkretne v tomto pripade ma Lapierre lepsiu vybavu za priblizne tu istu cenu. (po zlavach)
          28.08.2020 - 23:00:54
          00
          Aku lepsiu vybavu? Ok brzdy hej, ale to je polozka za 200e aj keby si ich chcel vymenit za XT. Inak je to porovnatelne.
          Ale ten ghost ma ovela modernejsiu geo a integrovanu teleskopku a GX neradi o nic horsie ako XT. Prechadzal som z NX na X01 a nejaky brutalny rozdiel tam teda nie je
          Ked uz by som siel po cisto zavodnom stroji tak v tej cene ako ten lapierre urcite najdes aj napr. scott spark rc 900 alebo aspon 910. A aj Trek Supercaliber 9.7 je IMHO lepsia volba ako ten Lapierre s konzervativnou staromodnou geometriou.

          A samotna prehadzovacka je len velmi mala zlozka z ceny celeho biku a aj keby si si tam dal XX1, tak je to upgrade za 200e.
          28.08.2020 - 23:46:01
          00
          Sorry nie Scott Spark ale Scott Scale.
          28.08.2020 - 23:46:51
          00
          K tej geometrii..zatial som nenasiel karbonove HT s modernou trail geometriou. Vsetko to ma 69/69,5 hlavko, kratky reach atd. 😕
          29.08.2020 - 00:24:48
          00
          kecinko v podstate mas pravdu, tou vybavou som myslel hlavne brzdy. Celkovo je mi SHimano sympatickejsie tak som sa nechal uniest pri tom Lapierre. CO sa tyka Scott Scale 910, tak je to jeden z kandidatov, ale dost ma laka tak zadna tlmiaca cast ci uz u Lapierre, alebo Ghost. Co som cital, tak ten ghost sa vie ohnut az o 2.1cm na zadnej stavbe.
          Ten trek skoda ze nemali moju velkost, asi by som ho aj hned zobral.

          Este mam otazku. Pri jednoprevodniku vpredu s 32 zubmi nebudem mat problem ist po asfalte v pripade ak budem potrebovat ist rychlejsie? Vsade tlacia tie jednoprevodniky a obavam sa dost toho ze to nebude stacit. Viem ze sa to da vymenit za 36 zubov, ale nerad by som nieco menil na novom bajku.
          29.08.2020 - 10:31:57
          00
          Do cca 40km/h staci 32z. Pri jazde dole kopcom nad 40 to uz nestaci.
          36z je ale uz pomerne tazky prevodnik a v kopcoch treba mat uz nieco nabicyklovane.

          Lappiere ma tomiacu cast, ale zaroven ma velmi strmy hlavovy uhol. To znamena, ze bude mat efektivne polozene tazisko pri stupaniach ale zjazdy s tym budu o drzku.
          Brzdy vymenit nie je problem. Ram ano. V prvom rade sa rozhoduj podla geometrie ramu, potom vidla a zvysok.
          Ale nemyslim si ze ked tie brzdy davaju na biky za 3000 tak su zle. Shimano ma lepsiu povest lebo je lacnejsie na udrzbu. Tie vyssie rady od Sramu su drahe.

          Ten ghost ma nevyhodu len vo vahe, ale mas tam uz teleskopku co je velka vyhoda ze ju nemusis dorabat. Lebo vnutorne vedenie kablov je pakaren.

          Ak uz by si siel po vahe. A chcel by si pretekarsku masinu, tak ten Scott mi pride najrozumnejsi.
          Dobry by bol aj Specialized Epic HT Expert, ale tam by mi prekazal Brain.
          Pripadne Cannondale FSI 3, ale ten je kvoli drahej vidle cenovo vyssie.
          29.08.2020 - 10:57:05
          00
          imajoros napísal:
          K tej geometrii..zatial som nenasiel karbonove HT s modernou trail geometriou. Vsetko to ma 69/69,5 hlavko, kratky reach atd. ?


          Ten Ghost ma 68 a dlhy reach. Ak by vymenis vidlu za 120mm tak sa dostanes na 67.
          Mondraker Podium to iste.
          A budu to urcite rychlejsie biky ako nejaky 13 kilovy hlinikovy trailbike.
          29.08.2020 - 11:03:22
          00
          Co by som dal za to keby moj Honzo mal 13kg 😅
          29.08.2020 - 19:02:52
          00
          keyboard_arrow_up