Kaktus bike Stupava Trophy MTB & RUN

29.08.2020 - 30.08.2020
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Pozvánka, Výsledky, Foto
Čaute kolegovia a kolegyne, odstúpim štartovné na zajtrajšiu Stupavu - krátku trasu. Kto má záujem, píšte na zemba.juraj@gmail.com. Cena 15,- €. Nedá sa mi nijako ísť.
28.08.2020 - 08:11:51
00
iron.hide napísal:
Stupava nema s blavou nic


No s blavou ani Bratislava nemá nič spoločné. :y:
28.08.2020 - 14:30:09
06
Výjazd panelovky v Borinke - 42 km
https://youtu.be/xNGQ8JLYytM
29.08.2020 - 16:39:12
03
Super akcia, o rok sa dufam vidime znova 8)
29.08.2020 - 20:06:22
01
Opäť vďaka organizátorom za dobrú akciu najmä v tejto neistej dobe 👍😉
29.08.2020 - 20:29:52
03
Treba uznať že trať naozaj výborna. Jedna z tých lepších na SVK....ale vidím že od soboty nepribudla žiadna reakcia na značenie trate. My čo sme išli 76km trať to bolo od cca 40 teho km čistá katastrofa. Buď si niekto v sobotu dal tú robotu a vynaložil dosť energie aby postŕhal fabórky z trate alebo ja neviem....od serpentín v medvedom údoli bolo značenie totálne nahovno ! A tá šipka za serpentínami hore...ja akože neviem či to tam značil niekto kto v živote na pretekoch nebol ale celé zle !
01.09.2020 - 21:51:59
04
No ked hovoris, ze to bolo zle znacene a od soboty tu nikto nenapisal, tak mi s toho vychadza, ze sa este nevratili😁
01.09.2020 - 22:54:49
05
Nenapísal, lebo je to už taká klasika na Stupave. A počul som aj od iných pretekárov že tento ročník bol posledný na ktorom sa zúčastnili pre tento dôvod. Ja som domáci ale nad Lozornom som mal problém a musel som zastavovať, hľadať správu cestu.
02.09.2020 - 06:59:43
00
Ja som minuly rok zabludil tak tento rok to uz navigacia istila.
02.09.2020 - 08:35:12
00
shifty12 napísal:
Treba uznať že trať naozaj výborna. Jedna z tých lepších na SVK....ale vidím že od soboty nepribudla žiadna reakcia na značenie trate. My čo sme išli 76km trať to bolo od cca 40 teho km čistá katastrofa. Buď si niekto v sobotu dal tú robotu a vynaložil dosť energie aby postŕhal fabórky z trate alebo ja neviem....od serpentín v medvedom údoli bolo značenie totálne nahovno ! A tá šipka za serpentínami hore...ja akože neviem či to tam značil niekto kto v živote na pretekoch nebol ale celé zle !


bol som si v sobotu zajazdiť v lese mimo pretek a keď som šiel stúpanie na Tri kamenné kopce od Limbachu po asfaltke, tak som si nevšimol takmer žiadnu faborku a tobôž žiadnu odbočku kam sa malo odbočiť. A to ešte v tom čase stúpala jedna slečna/pani hore.
02.09.2020 - 09:19:26
00
Ahojte,
Bol to môj prvý pretek a hneď 76km. Možno ste ma registrovali na CYCLOCROSS BIKE :) chcel som si to vyskúšať. :)
Tu je môj poznatok. Hneď po 7 km som bol posledný heh, ale nevadí. To dám s mojím bikom. Nie je dôležité vyhrať ale zvíťaziť :)
Po 42 km, všetko v pohode,energia, voda, značenie, trať, odrazu vidím organizátorské auto RAPID SPACEBEAK biela farba (BL/BT 101BK) už neviem či BL či BK, to je jedno.
Auto šlo predo mnou po štrkovej ceste, samí prach, značenie nevidím, klesám 3km za autom, až sa mi ho podarí obehnúť nakoniec. (Šofér ma videl pretože dupal predo mnou asi 60km/h po rozbitej ceste. Až keď som ho obehol odrazu šípka, reku idem dobre :) V tom čase som už bol pri Limbachu.

Ad 1. mohol ma naviesť už v prvotnom klesaní na správnu cestu (kde sa rozdeľovala 76 a 105km trať. :/.
Ad 2. 3km v cca 50km/h ísť v prachu, nie je boh vie čo.

Ad 3. Ako si tak stúpam hore ponad Limbach, odrazu organizátorské auto (Sharan alebo ničo také), v ňom 2 ženy. Reku "Vy ste na čiernej 105km trati", vravia mi. ŽE ČO??!! HORY TRIKRÁT ZVOLALI. Už som vedel že je zle. S niekym volali a naviedli ma na červenú 76km trať, samozrejme s obchádzkou 13km. Doplnili mi 2 flaše s vodou a dali mi nejaké banány, začo im ďakujem. Inak by som tam už asi ostal nech po mňa niekto dôjde.

Ad 4. Som späť na červenej trase (cca 53km), odtiaľ značenie úplne ale úplne slabé nepostačujúce. Musel som sa hľadať na mape kde som a či idem dobre.

Ad 5. Nakoniec som to zabalil v Lozorne, kde som mal mať na trati 52km, a ja už som mal 62,90km s časom cca 5:00 hod. teda bolo cca 15:00. Už som bol natoľko znechutený, že som nechcel dôjsť do cieľa.(zlý čas, viac km - ešte hodinu som zabudol vypnúť čas, preto mám 6 hodín, keby niekto chcel rýpnuť).

Ad. 6 Pozdravujem šoféra :)

Ale z celkového pohľadu to vidím tak neutrálne. Možno keby organizátor hneď pri prvých ťažkostiach tam poslal regulovčíka na danú "križovatku", nemuselo k takejto situácii dôjst.


Bol to môj prvý pretek a prvé skúsenosti.
Nabudúce už s MTB Bikom :)

Prílohy:

Screenshot_20200829_183542_com.huawei.health.jpg
Screenshot_20200829_183542_com.huawei.health.jpg 334.29 KiB thumb_up0thumb_down

02.09.2020 - 14:46:05
01
Za mňa to bol pekný víkend. Značenie bolo naozaj miestami slabšie a nad Lozornom som len dúfal, že som na trase. (chcem veriť , že tam nejaký saboter postrhal značenie, inak by to bola od organizátorov katastrofa). Nakoniec som to dal bez blúdenia. Trať v pohode zjazdná. Guláš v cieli výborný. Rád si to zopakujem.
02.09.2020 - 17:09:49
01
nešiel som pretek tak neviem aké bolo značenie, ale tak min rok som nemal s blúdením problém a tento rok som videl pod skalou ako chlapci pretekári (nie, neboli to tí, čo sa snažili o bedňu) napriek tomu, že regulovčík na nich kričal kam majú ísť, tak sa snažili napojiť na trail :)
02.09.2020 - 17:12:50
00
Znacenie bolo naozaj katastrofalne. Casto som siel po pamati, takze mi to az tak nevadilo. Lenze pred Slivom som takto odbocil po starom a vynechal cast singla. Takze som si nebol uplne isty, ci nenastali aj ine zmeny trate. A zase prave vdaka zlemu znaceniu sa mi na chvilu podarilo dobehnut 2 jazdcov z dlhej. Inak v Lozorne na obcerstvovacke vedeli o tom, ze Matus44 bludi po trati. :)
02.09.2020 - 19:14:44
00
Bola som 76km a tiez som skoncila v limbachu, tiez ma dve panie poslali hore na tri kamenne kopce. Neviem kde inde som mala ist ak nie dole do limbachu kde mi to ukazovali aj faborky. Nevidela som ziadne ine znacenie :) Chcela som to vzdat asi 100 krat ale auto som mala v stupave a nemal pre mna kto prist. Takze som to nejak pretrpela. Ale mala som dost. Skoda lebo trat bola jazdiva a rychla. Tiez som mala nejake technivke problemy ale to je ina story. Ak si to nahodou precitaju, dakujem aj tu veselej particke bikerov co mi 50 min vyrovnavali zadny brzdovy kotuc a bikerovi co mi nad borinkou poskytol banan a cokoladu a tak ma zachranil pred hladom.
02.09.2020 - 20:04:02
00
keyboard_arrow_up