kimlo napísal:
skor si tipnimie, ci vitaz prvej etapy bude na kotucoch alebo na rafikovych brzdach? :-)

Zaujímavý článok o skutočných dôvodoch pre Jumbo jazdí Bianchi na ráfkových brzdách.
https://cyclingtips.com/2020/08/whats-up-with-jumbo-vismas-all-black-bianchis-its-all-about-the-grams/
"Some have speculated that Jumbo-Visma riders have been on rim brakes because they prefer them over disc brakes. However, the team has confirmed that many of the equipment decisions – including the one surrounding the brakes – have been motivated solely by weight. The team will be on Cervelo next year, however, and given the substantially lighter weights of those bikes across the board, it seems like a safe bet that the team will switch to disc for 2021."
30.08.2020 - 08:26:07
00
Zaujimave, ale to by znamenalo ze Bianchi konci vo WorldTour...?
https://road.cc/content/feature/253942-2019-worldtour-race-bikes-all-changes-years-professional-peloton
30.08.2020 - 09:56:54
00
scarinko napísal:
Staci tak?

Rozhodne nestaci, pozriet sa na oficialnu stranku po etape ma samozrejme napadlo. Navyse tieto dresy su pravdepodobne genericke podla algoritmu na stranke. Ja len ci nahodou niekto nezachytil v komentaroch alebo kdekolvek, ci napriklad neda Pedersen prednost zelenemu pred duhovym a tym padom bude v bielom Bol.
30.08.2020 - 11:03:38
00
Nemôže si vyberať, pravidlá obliekania dresov sú dané pravidlami (líder pretekov, vrchy, premie, mladý, šampioni - svetový, kontinentálny, národný). Teda môže, ale zaplatí pokutu. A pri opakovanom porušení pravidiel sa môže aj rozlúčiť s pretekmi. Aj Sagan, keď bol dúhový, obliekal zelený...
30.08.2020 - 11:54:07
03
JoKo napísal:
Nemôže si vyberať, pravidlá obliekania dresov sú dané pravidlami (líder pretekov, vrchy, premie, mladý, šampioni - svetový, kontinentálny, národný). Teda môže, ale zaplatí pokutu. A pri opakovanom porušení pravidiel sa môže aj rozlúčiť s pretekmi. Aj Sagan, keď bol dúhový, obliekal zelený...

Praveze som si takmer na 100% isty, ze pred par rokmi nastala situacia, kedy Sagan dal prednost duhovemu pred zelenym, ked realnym drzitelom aktualneho zeleneho dresu bol zaroven drzitel zlteho dresu. Preto sa na to pytam. Cize aj ked Sagan (alebo Pedersen) budu mat dnes zeleny dres, v podstate nie su jeho drzitelia. Zeleny je Kristoff. Ale Pedersen je drzitel duhoveho, tak preto myslim, ze mu moze dat prednost (ako Sagan v minulosti). Ale tu to vlastne komplikuje aj biely :)
30.08.2020 - 12:06:19
00
Sagan má oproti WVA aj tú výhodu pri snahe o bodovací dres, že oň môže bojovať.

No. A Sagan už zas ide vo svojej zelenej rozlišovačke.
30.08.2020 - 12:38:50
00
Druha etapa a hned 4000 metrov :D
30.08.2020 - 13:57:34
00
Alaphilippe dnes zasluzene prvy. A mlady Hirschi mal blizko k senzacii :-)
30.08.2020 - 18:31:30
00
Neviem ako to máte vy ale premna minulý rok malo oveľa väčšiu hodnotu vystupovanie Alaphilipa na tour ako samotného víťaza Bernala. A tento rok sa začína znovu sľubne :)
30.08.2020 - 18:35:48
05
No my to máme tak, že žltý dres na TDF má najväčšiu hodnotu, potom je zelený dres, bodkovaný, biely. A potom nasledujú etapy. Samozrejme, že dôležité je aj vystupovanie, bavenie divákov ale to nemá až takú veľkú hodnotu.
30.08.2020 - 18:43:15
01
Okej Ivan, tak si užívaj tour tvojim spôsobom :)
30.08.2020 - 18:46:05
05
Kristina napísal:
V pelotóne žien by som skôr tipovala, že je to otázkou oveľa nižšieho rozpočtu ako preferencie.


tipovanie a preferencie.
ono aj v Jumbe su mozno jazdci, ktori by preferovali radsej kotuce, ale kedze to maju pracovne pomocky, tak dostali rafikove brzdy a hotovo.

ale tak je vidiet, ze tie kotuce v profipelotone nemaju asi taky vplyv na vysledok na celkove poradie a timy ktore nan idu su na rafikovych brzdach. radsej tahat do kopca menej. vcera v dazdi sa smykalo aj na kotucoch a hraje rolu prilnavost peumatiky a nie brzdny ucinok rafikovych vs kotucovych.
30.08.2020 - 18:47:32
01
skús si prečítať článok, ktorý som postla vyššie kde nájdeš vysvetlenie prečo Jumbo nejazdí kotúče a aj to, že na budúci rok už budú.
30.08.2020 - 18:58:31
00
tino888.

Nie ja ale my. Okrem mna ešte minimálne dvaja alebo traja. Milióny divákov.
30.08.2020 - 19:07:15
00
Volodja napísal:
Praveze som si takmer na 100% isty, ze pred par rokmi nastala situacia, kedy Sagan dal prednost duhovemu pred zelenym, ked realnym drzitelom aktualneho zeleneho dresu bol zaroven drzitel zlteho dresu. Preto sa na to pytam. Cize aj ked Sagan (alebo Pedersen) budu mat dnes zeleny dres, v podstate nie su jeho drzitelia. Zeleny je Kristoff. Ale Pedersen je drzitel duhoveho, tak preto myslim, ze mu moze dat prednost (ako Sagan v minulosti). Ale tu to vlastne komplikuje aj biely :)

Organizátor etapových pretekov je rád, keď mu na štarte stojí majster sveta. No a keď je náhodou aj lídrom niektorej súťaže, tak UCI a tímy umožnili organizátorom, aby jazdili v dresoch organizátorov a nie v tímových. Organizátori pretekov za tento ústupom musia dať tímom plochu 20x32 cm na prsiach a chrbáte na označenie tímu a zvyšok dresu je voľný na reklamu organizátora pretekov.

Tento ústupok UCI a tímov organizátorom je pochopiteľný - organizátori sčasti financujú UCI (zápisy do kalendára, príspevok na boj proti dopingu) a aj tímy (nie malé prémie, štartovné, ubytovanie a stravovanie počas pretekov, príspevok na pohonné hmoty, ...).
30.08.2020 - 19:53:01
10

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up