Technicka chyba, skrivil sa kotuc na prednej brzde. Bud zlyhala brzda alebo som mal slabo upevnene predne koleso.
Brutalny pad na asfalt, obe kola vypadli z ramu. Padol som na prilbu, lavu cast tvare, rameno a potom ruky, lakte kolena, vsetko rozbite. Zlomena licna kost.

Je to prerobena 26 na 27.5 gravel. Ma to 7.5kg bez lampy. Pri tom pade odpadli obe kola, bez kolies to ma necelych 5kg. Zo spodu je nalepena ochranna folia co utlmilo naraz.

Príloha:
IMG_6126.jpg
IMG_6126.jpg 0 bajtov thumb_up1thumb_down


Príloha:
spod.jpg
spod.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down


Príloha:
spod2.jpg
spod2.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

31.08.2020 - 20:04:14
00
Rumakk napísal:
stalky000 mam normal pressfit lisovany, stred nie je srobovany, vid foto...
rozmery ktore som nameral s posuvkou su cca, s mikrometrom by boli presnejsie, zial velky mikrometer nemam....
medzi misky stredu a ram viem dostat kus z plechovky ako taku vlozku.... ale ako dlho to vydrzi kym to vymlatim este na vacsiu dieru neviem..
Absolutne_Nikto akym sposobom ti to opravili a kolko eur ta to vyslo? vyfrezovali vacsiu dieru a chybajuci material vyplnili novym??



zdravim mne to aj dost behalo a ked som vymenil tak to robilo zvuky skusal som nemozne aj mnozne no nevry stale vrzgalo mne pomohlo ked som dal namiesto klasiky toto zvuky po roku zacalo trocha robit ale staci rozobrat dat do zavitu (co je medzi tymi dvoma castami pripadne aj do mysiek stredu kde mne nebolo treba davat) lepidlo na zavity a ides dalsiu zezonu bez problemov ;)

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/stredove-zlozenia/press-fit/bbb-bbo-09-bottomfit-pf30.html?itm_medium=forum#komentare-184139
31.08.2020 - 20:21:40
00
nemyslim si ze strobovaci stred mi vyriesi problem s volou v osadeni v rame...vola bude pretrvavat akurat sa sila ktora to sposobila prenesie aj na druhu stranu...
ten epoxid sa mi zda komplikovany, hlavne pri dalsom rozoberani stredu... nahrievat nic nechcem, hlavne ani neviem ako by som nahrial iba ten hlinikovy stred aby epoxid povolil...
skusim misky otocit na opacnu stranu aby to nemalo az taku volu a pouzit loctite, lebo predtym som tam lam vazelinu aby mi stred nepraskal, a mozno to sposobilo tu volu.... uvidim co to spravi casom a ked tak mozno vyriesim u nejakho sustruznika novy stred so silonu? blbost?... v najhorsom pripade carbonfactory
31.08.2020 - 20:55:52
00
Ono tym ze sa to do seba zaskeutkuje by to mohlo lepsie drzat o vonkajsiu hranu ramu, narozdiel od klasickeho stredu co sa spolieha na dosadacie plochy v rame. Token ma aj taku 7v1 variantu, dosadacie plochy na strede su z nejakeho plastu, takze ked tak tie mierne stocit a potom na sustruhu z nylonu vytocit namieru pre tvoj ram.
31.08.2020 - 21:13:14
00
Lenže ono to nemôže držať o vonkajšiu hranu. Len si predstav ako a akým smerom pôsobia pri pedálovaní sily na ten stred. Po čase by sa ten vnútorný domček vydral úplne.

Ak si chceš bicykel ešte zopár rokov nechať, potom stred na mieru, alebo carbonfactory.
31.08.2020 - 21:18:45
00
LMS ,,Ak si chceš bicykel ešte zopár rokov nechať, potom stred na mieru, alebo carbonfactory.´´ asi mas pravdu.... teraz to len docasne uhasim....

kazdpoadne dik vsetkym za skusenosti a rady....
31.08.2020 - 21:36:34
00
presne ako pise LMS. Mozes mat stastie, a rozne zaplaty typu lepidlo, alebo vyssie uvedene stredy, ktore ti problem "zakryju", a mozes mat dalsi kus stastia ze ti casom ani neznicia este viac ten stred.
Ako si napisal, sily sa tam musia presunut niekam inam z tej casti co sa vydrala, a takto od brucha, "ani srnky netusia" kam a ake velke/nebezpecne budu. Ovsem, prve pocudovanie pre mna je ze jak to ze sa vobec BB krutila v rame.... Nieco tam muselo byt zle, ci uz na rame alebo s BB alebo loziskami uz pred poruchou - muselo to mat celkovo velku volu aby sa to zacalo hybat a tak velmi drat. Mozno tomu aj ta vazelina mohla dopomoct ako si napisal.
Ak poskodenie nie je velke/je bb vyrobitelna (problem c.1), tak nieco ako hambini ti pomoze. Tam je ale problem ze mu budes musiet do Nemecka posielat ram (po tom co s tym on bude suhlasit - problem c.2) a musi si to premerat a na tu vydratu stranu vyfrezovat pre tvoj konkretny pripad svoju bottom bracket. Ak je poskodenie velke, tak ti ostava asi uz len bud domace riesenie alebo carbonfactory.
(este 3-tie riesenie by bolo keby sa dalo spravit BB ktora je poddajna pri aplikovani a dokaze svoj vonkajsi rozmer zdeformovat tak aby sa prisposobila a vyplnila poskodenie, a pritom vnutorny rozmer ostal fixny a presny. A to vsetko v domacom prostredi, bez vysokych teplot, tlakov....)
31.08.2020 - 21:47:43
00
Ako tak pozerám ten Loctite (603) tak tam je max velkosť medzeri 0,10mm.
01.09.2020 - 10:26:31
00
posli to Hambinimu :D
01.09.2020 - 10:32:54
01
Tento má až diletáciu 0,25mm to by už mohlo ísť 😉

https://www.lepidla-tmely.sk/loctite-638-10ml-upevnovac-valcovych-dielov-univerzalny/
01.09.2020 - 11:32:34
01
To bude nejaky diletant.
01.09.2020 - 11:35:06
12
Petergeist napísal:
...
Brutalny pad na asfalt, obe kola vypadli z ramu...

Ako sa Ti to mohlo podarit, vsak osky by to mali podrzat, nie?
01.09.2020 - 15:29:03
01
LMS napísal:
Lenže epoxid je nafurt kdežto Loctite v prípade potreby nahreješ a misky vylisuješ. Ale ak tam má takúto veľkú vôlu a nechce to dať do carbonfactory tak je to asi najlepšie riešenie.
Ale stredové zloženie by som volil kvalitné jednodielne kovové kde sa menia len ložiská.

Presne tak múdro hovoríš zalepil som mu to na pevno vlozku a do vlozky isli klasika Ht 2 ložiska ale lepil som aj original na PF30 s tým že sa potom uz vyberajú samotne loziska.
01.09.2020 - 16:02:14
00
Cykloturista napísal:
Ako sa Ti to mohlo podarit, vsak osky by to mali podrzat, nie?

Asi ze to nie su osky ale len QR.
01.09.2020 - 16:57:26
00
a ten QR drzi len tak na pekne slovo?
01.09.2020 - 17:34:43
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up