Ale zožiera to veľmi aj teba, na to aké romány tu vypisuješ o tom ako ti na tom nezáleží. Áno, sme veľmi zatrpknutí, žijeme osamelými a smutnými životmi. Fixsku údajne aj vyobcovali z jej bydliska, teraz žije povyše Harmaneckej jaskyne v lese.
02.09.2020 - 19:17:08
06
ja som slnieckar, mna nic nezoziera :inlove: :l:
02.09.2020 - 19:31:42
00
dam prispevok uplne mimo temy, alebo ako sa tu zvykne pisat, OT. dnes je spln. tak asi aj preto su ludia trochu mrchavi.
02.09.2020 - 19:42:41
01
Je tu slniečko, takže dnes tu spln neuvidíš :D
02.09.2020 - 19:49:28
00
Ale veď pohoda, nikto to dúfam neberie smrtelne vážne. Ja mám napríklad kolegu, veľmi inteligentný a vzdelaný človek, v pohode rozpráva krásnou spisovnou slovenčinou. Ale je to Záhorák a keď prekročí určitú mieru opilosti, tak ho prepne do záhorčiny (vidíš, aj toto slovo som si musel skontrolovať, myslel som si že je to správne záhoráčtina, a ono je to len hovorové slovo) a vtedy len začína zábava. Vyslovene sa na to teším, ani mi nenapadne ho opravovať.
Chápem, že to v tebe môže vzbudzovať dojem, že sme posadnutí čudáci...mne napríklad tiež príde divná téma o káve tu vo fóre. Ale práve preto tam nechodím a nepresviedčam tamojšie osadenstvo že sú obeťou snobizmu a že keď im dám ochutnať kávu z nášho firemného plnoautomatu a poviem im že je to tutti-frutti božolé z mašiny za 8k, tak sa bude väčšina z nich zalizovať a velebiť ju. Uznávam, že sa do toho zrejme prd vyznám.
Súhlasím, že tá forma a citovanie nie sú najšťastnejšie a už sa to snažím nerobiť. Ale inak, ako by tuleň povedal, easy, easy.
02.09.2020 - 19:59:29
06
neberte ma smrtelne vazne, mna tato tema istym sposobom bavi, a uz som to davnejsie pisal, nemam v umysle si nikoho pohnevat alebo urazit :)
beriem to tak, ze sme vsetci bajkeri a vsetci si teda rozumieme a neberieme sa smrtelne vazne pri takych veciach, ako je gramatika a spisovnost... ;-)
a to s tym citovanim, dakujem.. to je podla mna spravy krok

edit: budte radi, ze tu mate aj trosku opozicie, inac by ste tu mali len take nic nehovoriace tlapkanie sa po ramenach :D
02.09.2020 - 20:10:47
04
kimlo

Dal si mi podnet na zamyslenie, možno som naozaj zatrpknutý, ktovie...to nech posúdi okolie. Tak či onak, prispel som tu do tejto rubriky za celý čas tuším tri či štyri krát, ani raz som nikoho neopravoval ani necitoval, hoci v téme jazykové okienko by to nemal byť hrdelný zločin. Ja tiež nenavštevujem špecifické témy na tomto fóre, kde viem, že buď nemám čo povedať, alebo by nebodaj môj názor mohol, ako sa dnes vraví, rozpútať nejaký flame či hate. Témy ako politika, náboženstvo , a paradoxne aj corona, sú témy, ktoré majú jasnú predispozíciu ku zbytočnej konfrontácii na cyklistickom fóre. Nehovoriac o téme e bikov, normálne rozmýšľam, že si ho vyhodím z profilu, ani ho de facto nejazdím, nie som s tým bikom zžitý ani spokojný, a možno ho aj strelím..ale aby sa človek skoro hanbil, že vlastní elektriku :D

Pointa je, neberme sa všetci smrteľne vážne, už Armstrong povedal (a Sagan to po ňom zopakoval, ako inak, svojskou angličtinou :D ) že život je príliš krátky na to, aby sme boli celý čas príliš vážni. Takže tak, peace. Zajtra je krásny deň, ako stvorený na celodenný výjazd.
02.09.2020 - 20:23:35
02
*štyrikrát
02.09.2020 - 20:28:38
01
Mňa zaujalo *...prispel som sem do tejto rubriky...
02.09.2020 - 20:32:58
00
ennio

:y: pravdu máš, tak to má byť, nekontrolujem to po sebe :D ...padni, komu padni

fixska

ja som napísal " prispel som tu do tejto rubriky", zaujalo ťa slovo tu.. alebo rubriky ? :D
02.09.2020 - 20:38:14
01
Daj to tu, prídi tu... To je štvrtá vec na mojom zozname :)
02.09.2020 - 20:40:56
00
Fixska ... a kde na zozname mas slova ako nak, cak, ... ?
02.09.2020 - 20:52:37
01
fixska
Jaj, ja že si ma chcela opraviť, a citovala si ma nepresne :D , pokiaľ ide o sem a tu, slovník hovorí jasne... zámeno tu znamená miesto v blízkosti toho, kto to hovorí...sem je zámeno smerové, určuje smer k tomu, kto to hovorí...čiže príď sem je OK...ale napr.daj to tu je tiež OK, pokiaľ myslíš konkrétne miesto, kde to má človiečik dať. Btw, prídi je nespisovný rozkazovací spôsob slovesa prísť :D :D Howgh :f: :f:
02.09.2020 - 20:56:50
00
Neverím, že si z Komárna! 😛😇
02.09.2020 - 21:33:11
01
Dnes som stretol dvoch borcoch.asi z paraolympijského zväzu.

Je to paralympijsky zvaz.
04.09.2020 - 14:01:06
00
keyboard_arrow_up