ivast:
Uz vieme o tych zastriekanych cyklo znackach. Riesime to s Lesy SR a obnovime, ked budeme vediet vysledok....
Dakujem za upozornenie...
07.09.2020 - 13:12:44
10
ivast: vsak predsa TZ nie je nieco, co potrebujes na to, aby si sa niekam dostal. Prave to, ze je vela ludi, co by sa niekam nedostali, lebo tam nie je znacenie. A potom je vsade spusta ludi :D /teraz to nemyslim osobne voci tebe :)/. Ale aj tie cykloznacky .. keby neboli, tak 80% ludia tam nebude. A neni ani argument, ze potom sa moze legalne, naopak, vdaka tomu to dospeje k tomu, ze sa poukaze na znacenie a len to :/ .. tak potom uz asi len na peso, to snad este tak skoro nezakazu (aj ked .. ktovie).
07.09.2020 - 13:39:53
00
k tym cykloznackam v terene [/OT on] tiez mi uz napadlo ze by mali byt rozlisitelne narocnosti podla znacenia, ale potom mi doslo este jednoduchsie riesenie, stacilo by rozlisovat tie so spevnenym povrchom od prirodnych resp. neupravenych. No a ja by som to nasledne posunul cele este dalej a povolil by som babetakom a inym cyklistom s pomocnym motorom pohyb len po tych spevnenych. Tym by sa elegantne vyriesil aj problem so spustou ludi vsade ;-) [/OT off ]
07.09.2020 - 14:02:55
01
Tá dolina od Plaveckého Podhradia do sedla Uhliská je v takom stave už dlhšiu dobu, keď som tam bol asi pred 2 mesiacmi, tiež to bolo neprejazdné, strašne veľa popadaných stromov.
07.09.2020 - 14:19:06
00
ja som tadial isiel este davnejsie, asi roky dozadu a nebolo to vtedy tiez ovela lepsie, prejazdnym by som to nenazval, ale zaujimave to bolo :-)
07.09.2020 - 14:21:52
00
ivast: ano, to znacenia inde take byva, a mne ca (c) nepaci, lebo to patri na rovinu a (prevaazne) asfaltky .. a co je horsie, farebne znacenie je len trasa, nie obtiaznost, takze casto clovek potom nadabi na chudakov cykloturistov v dost tazkom terene. Lenze na SLovensku je to tak .. tazka, zkonstnatela byrokraticka struktura, ktora nedovoli v tomto smere ziadnu zmenu. A podobne aj turisticke znacky. Kolkokrat si vzdychnem v Madarsku, ze tam problem nemaju .. TZ na hrad ? Vyzera ako hrad. K jaskyni ? Tiez tak. Lenze .. povacsina po par km si poviem, ze radsej nase obvykle znacenie, ako madarske hoc vecne znacky. Lebo madarske TZ, to je .. proste Madarsko asi :tmi: :tmi:
07.09.2020 - 16:16:37
00
prosim vas. dokedy je otvorene obcerstvenie U kocmundu na Bielom Krizi?
07.09.2020 - 18:02:19
00
ivast
Certovu dolinu som siel naposledy jesen 2019, boli tam padnute nejake stromy, ale ze by to bolo uplne peklo si nespominam. V kazdom pripade boli casy, ked sa to dalo slapat bez prenasania. Tak snad to aj tam popilia, len to nie je BA lesopark, tak to chvilu trva. Bohuzial momentalne (jar 2020) je aj zlta TZT od jaskyne na Vapennu viac zapadana ako v minulosti.


K tomuto https://www.mtbiker.sk/forum/post1636300.html#p1636300
Na Starom Plasti bol chodnik (pred mnohymi rokmi dokonca bez problemov zjazdny na biku smerom dolu) v pol svahu nad zvaznicou - ta zlta resp. zelena ciara. Ten jeho S-J "traverzujuci" usek je este stale zretelny v terene, ale zapadany (bola tam aj tazba), vrch je uplne strateny. Obcas tadial zvyknem aj teraz bike potlacit a raz sa tam chystam ist aj upratat.
Modra ciara je nevyrazny polovnicky chodnik z hora od lavicky - na bike nevhodne aj smerom dolu.
Notifikacia: boro_76

Prílohy:

StaryPlast.JPG
StaryPlast.JPG 134.66 KiB thumb_up0thumb_down

07.09.2020 - 18:42:06
00
Jj, ta zlta je uz dost zla .. som bol na jar, a asi 7x treba prekladat , podliezat a neviem co /chcelo by to e-pilcika :lol:/ .. esteze ju mam odjaknutu ako vyslapanu :lol: .. len teda bez vrcholu Vapennej :( .. ten chodnik nan bol tento rok uplne hladky uz, len uplne na konci par sutracikov.

Btw, ta e-pila je asi uplne ticha, vsak ? Ci je nieco pocut viac ako na 5 metrov ? Ak to bude takto dalej pokracovat ako tento rok, ta bez pily to uz do MK nepojde :/ .. tento rok v okoli Kamzika min. 3x vichrica navalala stromy.
07.09.2020 - 18:47:13
00
Podla mojho nazoru by stacila obojrucna pila, ci ako sa to vola. Jednoducho pila s dvomi rukovatami. Na jar som s kamosom upratoval chodnik v Slanskych vrchoch s normalnou ramovou pilou od Dijcka. Mozno 60-70cm cepel a prepilili sme rucne toho celkom dost. S obojruckou by to slo snad este lepsie.
07.09.2020 - 20:42:53
00
toygrik minuly stvrtok sa koncilo tesne pred 20:00 ale odporucam na 19:30 dojst na pivo, zicher je zicher :)
07.09.2020 - 21:20:18
10
dal už niekto Sv. Vrch - Pod Dračím Hrádkom na šupu?
10.09.2020 - 10:02:18
00
misoR: obojruc pila ma jednu nevyhodu .. potrebuju dvoch :D
10.09.2020 - 10:43:08
00
Kalor Myslis ako zo Svateho vrchu sa spustit dole a cez tu luku pod vysokym napatim + brod cez potok a skoncit pod Dracim Hradkom ? Pred dvoma dnami so to siel a je to zjazdne. Ak som teda spravne pochopil tvoju otazku.
10.09.2020 - 10:44:10
00
typujem skôr modrú resp zelenú turistickú značku
10.09.2020 - 10:46:42
00
keyboard_arrow_up