Mal by na to stačiť zdravý rozum.
10.09.2020 - 02:09:51
04
Mňa pobavili tu spomínané body:
1. Neísť na cestu kde idú autá viac ako 50 km/h. Tak to by som pri súčasnom pokrytí cyklo chodníkmi ďaleko nedošiel :) a mne príde nebezpečnejšia jazda v meste po ceste ako po okreske mimo mesta...

2. Mať vždy prilbu. Asi som iná generácia, ale pre tých mladších prezradím šokujúcu informáciu. Kedysi nenosil prilbu nikto. Dokonca ani deti. Proste príde mi max smiešne si dávať prilbu napríklad u nás na dedine, ak idem do obchodu. Alebo ak sa idem slimačím tempom po cyklo chodníku povoziť s priateľkou. Samozrejme nikomu neberiem jeho právo si dať prilbu úplne vždy, ale našťastie ani ja si ju nemusím dať, ak nechcem...
10.09.2020 - 03:09:18
03
tuto Kenai a rýchlosti to je kapitola sama o sebe :D
10.09.2020 - 06:45:51
04
Kenai napísal:
A na aku rychlost spomalujes ? Na aku rychlost mam spomalit na biku ? A na zaklade coho tvrdis, ze sa to tak ma robit?


Mas spomalit tak, aby si to nevolal krizovou situaciou a aby si si to potom ani nepamatal.
10.09.2020 - 07:36:03
00
Neísť na cestu kde idú autá viac ako 50 km/h.


pokial je tam siroka krajnica, tak mi nevadi ani ked letia okolo mna 100. Bezne takou cestou jazdim, a je to v pohode cez den a aj v noci. Konkretne mam teraz na mysli Raca-Pezinok.

Jazdim samozrejme aj cestami bez krajnice, napriklad na Zahori alebo po Devinskej ceste.
Na tej Devinskej by urcite mali spravit oddelenu cyklotrasu, bohvie kedy sa toho dockame. Alebo aspon keby ju celu opravili, nech sa da jazdit uplne po jej okraji.


Naposledy upravil iron.hide dňa 10.09.2020 - 09:20:47, celkovo upravené 1 krát.

10.09.2020 - 09:13:43
01
V sucasnom stave si mal snad na mysli Jur-Pezinok :-).
10.09.2020 - 09:18:08
00
ano, mas pravdu. Ale predtym ked ten usek Raca-Jur bol OK, tak som tadial jazdieval.
10.09.2020 - 09:26:08
01
exit2 napísal:
Mňa pobavili tu spomínané body:
1. Neísť na cestu kde idú autá viac ako 50 km/h. Tak to by som pri súčasnom pokrytí cyklo chodníkmi ďaleko nedošiel :) a mne príde nebezpečnejšia jazda v meste po ceste ako po okreske mimo mesta...

2. Mať vždy prilbu. Asi som iná generácia, ale pre tých mladších prezradím šokujúcu informáciu. Kedysi nenosil prilbu nikto. Dokonca ani deti. Proste príde mi max smiešne si dávať prilbu napríklad u nás na dedine, ak idem do obchodu. Alebo ak sa idem slimačím tempom po cyklo chodníku povoziť s priateľkou. Samozrejme nikomu neberiem jeho právo si dať prilbu úplne vždy, ale našťastie ani ja si ju nemusím dať, ak nechcem...


Najnebezpecnejsie su cesty, ktore su zanedbane a je jedno ako rychlo sa po nich smie jazdit. Kolaje, vytlky, rozbite krajnice, to su neduhy spolocne pre okresky aj pre cesty v meste.

Podla mna, nosenie prilby by malo byt na dobrovolnej baze, s tym, ze by mali mat poistovne v zmluvach s klientmi klauzulku, ze ak si si sposobil zranenie/stav, ktoremu si mohol nosenim prilby, ako tzv. best practice bezpecnej jazdy", predist, naklady spojene s liecbou si budes hradit sam. Znie to fer, nie ?
10.09.2020 - 09:50:03
02
chcem vidieť to posudzovanie, či si mohol alebo nemohol predísť zraneniu a aká by bola pravdepodobnosť a aká by bola štatistická chýba ...
10.09.2020 - 09:53:14
02
Jednoducho. Mas bobo na hlave? Nemal by si ho ak by si nosil prilbu! :-D
10.09.2020 - 09:54:57
03
user_id napísal:
Podla mna, nosenie prilby by malo byt na dobrovolnej baze, s tym, ze by mali mat poistovne v zmluvach s klientmi klauzulku, ze ak si si sposobil zranenie/stav, ktoremu si mohol nosenim prilby, ako tzv. best practice bezpecnej jazdy", predist, naklady spojene s liecbou si budes hradit sam. Znie to fer, nie ?

Co takto klauzulu, ze akykolvek uraz, co si sposobis volnocasovymi aktivitami, si hradis sam? Znie to fer, nie? Vsak keby si jazdil doma na trenazeri, tak mas ovela mensie riziko, ze ta zrazi auto alebo narazis do stromu.
10.09.2020 - 09:59:36
10
tak potom vsetky vyjazdy by boli "cesty do prace" :)
do prace sa da ist aj cez les a singlami :)
10.09.2020 - 10:06:32
00
clxno1 To znie dobre, akurat by som na zaciatok nastavil urcity kredit, ktory mozes vycerpat vramci zdrav. poistenia. Vycerpas ho, budes si musiet priplatit :-). Ak neminies kredit vramci mesiaca, presuva sa ti do mesiaca dalsieho.
10.09.2020 - 10:19:40
10
okej, ale ten kredit by si si platil extra, nie v rámci povinných odvodov
10.09.2020 - 10:45:49
00
To sa púštate to dosť zložitej témy. Ľudia svojimi slobodnými rozhodnutiami vedia stáť zdravotné poisťovne naozaj veľa a je tam obrovský priestor na zlepšenie. A bolo by blbé, keby si niekto od strachu z nákladov na liečbu nezavolal sanitku, v resp. nešiel by na pohotovosť napríklad pri krvácaní do mozgu a na druhý deň by zomrel. Pokutovanie za nenosenie prilby by mohli napr. rozšíirť na jazdenie na akejkoľvek ceste s max. povolenou rýchlosťou viac ako 50 km/h (t.j. aj v rámci obce). Nehradenie liečby nie je dobrá cesta, aj keď by sa v tomto smere možno zišla nejaká osveta.
10.09.2020 - 10:56:42
01
keyboard_arrow_up