Ohladne svadby ako takej... ak chce clovek svadbu so vsetkym co k tomu patri a s kvalitnymi sluzbami tak regulerne, miesto hostiny, fotografa, kameramana, dja treba rezervovat aspon rok dopredu (hlavne ak clovek vie koho konkretne chce)

My sme napriklad datum nasej svadby prisposobovali kameramanovi s fotografom....

Vopred sme vedeli koho chceme a viac ako rok dopredu sme riesili kedy maju obaja volno v jeden den... mali posledny jediny spolocny termin v auguste kedy obaja mohli....

Nehovoriac o tom ze ak clovek chce fakt kvalitne sluzby a dobre jedlo so svadbou sa pod 10,000€ nedostane.....

A teraz si predstavte ze po roku planovaciek, vybavovaciek atd... vam to par dni pred svadbiu vele zatrhnu....

Vy si svoju svadbu urobit nemozete ale na druhu stranu vidite ze ine akcie sa nadalej veselo konaju....

My sme to nastastie stihli v auguste...

Ale tento zakaz sa ma rovnako tyka ako svadobneho fotografa..... a len za oktober som vdaka tomu prisiel o par tisic €, co nieje teda uz fakt nic prijemne kedze prva
polovica svadobnej sezony tento rok
nebola vobec...


Edit: bade toto je presne ono... nieco sa kona v pocte tisicok ludi z celeho slovenska a infe je zakaz stretnut sa len v kruhu rodiny a najblizsich kamaratov :tmi:
16.09.2020 - 09:54:48
05
ohladom pute - v ohradenom priestore bolo vsetko ok - za zabranami tlacenica, aj bez rusok.
vyjadrenie premiera ktory tam bol osobne - to co sa deje za zabranami, za to organizator nezodpoveda a pokutovat ho nebudu. je to na ludoch.
princip mu ocividne uplne unikol, no dal napovedu ako organizovat podujatia

a moda pokracuje - rusko pod nosom je uz out, in je rusko na spodnej pere. keby si ho nedam vobec efekt je rovnaky len budem za debila, no mat ho na brade je uz v poradecku.
16.09.2020 - 10:28:41
00
.

Prílohy:

cov.jpg
cov.jpg 58.07 KiB thumb_up4thumb_down

16.09.2020 - 10:42:36
02
Zipsik napísal:
Na druhej strane tu mame koncerty, kongresy, Skolenia a akcie podobneho druhu kde sa stretava ovela viac a hlavne cudzich ludi...

Na kongresoch, skoleniach a podobnych akciach vies sediet na riti v rusku s odstupom.. na vsadbach mas veselicu, tanecky, cicmacky a to vsetko bez rusok.. + hostina rovnako bez rusok to kvantum ludi a "nahusto" sedenie..
Porovnatelne s inou akciou je mozno riziko ze dojde dakto nakazeny, % uspesnosti rozsirenia ak tam dakto taky dojde je vsak dakde uplne inde ;)
16.09.2020 - 12:18:05
03
Este raz, na svadbe sa stretne rodina ktora sa aj teraz bezne stretava a kamarati ktori sa tiez bezne stretavaju....

Na kongrese sice s rozostupmi ale cudzi ludia....


Na koncerte tiez ludia cudzi, nacapeny pod podiom jeden vedla druheho....

Dohladatelnost ucastnikov na svadbe je jednoducha.... na koncerte nedohladas nic :tmi:
16.09.2020 - 12:30:16
08
To je aký problém s tými svadbami?
Však návod máme zhora.
30 ľudí je na svadbe, svokor objedná ďalších 30 na oneskorené narodeniny a koňovho bratranca sifón má zvyšných 30 na oslave poslednej soboty v týždni.

A je vymaľované.

Nikto predsa nemôže za to, že sa všetci stretli v jednej reštike.
16.09.2020 - 12:35:02
02
...restika bude mat problem, ty myslitel.
16.09.2020 - 12:56:51
01
Volodja napísal:
Ja mu tiež rozumiem a tiež by som bol smutný, ak by mi korona pokazila zorganizovanú svadbu. Pre mňa bola svadba parádna udalosť, výborne sme sa zabávali, rovnako aj rodina a hostia. Pokojne by som si to zopakoval. Mali sme ešte o pár hostí viac ako tuná kolega. Áno, určite to stálo viac peňazí ako zopár slušných dovoleniek, ale niečo sa ti vráti. A príjemné spomienky, utužené rodinné a priateľské vzťahy sú na nezaplatenie. Ľudí, čo to považujú za vyhodené peniaze, alebo povinnú jazdu, úprimne ľutujem.


Bez tej poslednej vety to mohol by pekny prispevok. Chudaci, ti ludia, ktori utuzuju rodinne a priatelske vztahy alebo slavia lasku inak. :?:
16.09.2020 - 13:26:29
011
Zipsik napísal:
Este raz, na svadbe sa stretne rodina ktora sa aj teraz bezne stretava a kamarati ktori sa tiez bezne stretavaju....

Na kongrese sice s rozostupmi ale cudzi ludia....


Na koncerte tiez ludia cudzi, nacapeny pod podiom jeden vedla druheho....

Dohladatelnost ucastnikov na svadbe je jednoducha.... na koncerte nedohladas nic :tmi:

Ale tu nenariekaju ludia, ktori na svadbu beru ludi, ktori sa bezne stretavaju ale ti, co chcu zobrat 150 ludi zo sirokej rodiny, ktora sa stretne na krstinach, svadbe a pohrebe.

Kamarat ma zenu Macedonku. A najprv spravili malu svadbu na SK (oficialne formality). No a o pol roka veeelku v Macedonsku. A nebol problem.
Aky je problem urobit nieco podobne v tejto situacii ?

Akoze skutocne najdeme pre kazde riesenie tisic problemov.
16.09.2020 - 13:30:01
02
https://svet.sme.sk/c/22489259/koronavirus-svadba-umrtia.html?ref=trz

jedna svadba, zatial 7 mrtvych...
16.09.2020 - 13:43:40
00
v Amerike si zabudol dodat.

a tato veta dopovie zbytok: "Šesť zo siedmich ľudí, ktorí sa v súvislosti so svadbou nakazili a následne zomreli, žilo v domove pre seniorov v meste Madison, asi 130 kilometrov juhozápadne od Millinocketu."
16.09.2020 - 13:45:14
02
Ani jeden z nich sa na obrade ani na svadobnej hostine priamo nezúčastnil. Teda nakazu rozsirili hostia zo svadby kade tade potom. Ale ano pointa viacmenej dobra.
16.09.2020 - 13:51:09
00
mno a mozte pokracovat v planovani :D

5:23 SLOVENSKO Na svadbách bude môcť byť najviac 100 ľudí, uviedol to po rokovaní vlády premiér Matovič. Zavedú sa aj prísnejšie kontroly.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22488068/koronavirus-na-slovensku-spravy-mapa-opatrenia-16-9-2020.html
16.09.2020 - 16:10:01
00
18argon18 napísal:
Trapošíš jedine ty svojimi útokmi na prispievateľov s ktorými nesúhlasíš a pľuješ okolo seba ako alpaka. Mňa absolútne nezaujíma kde si si ty akú svadbu vybavil za 5 minút. Rešpektuj, že väčšina ľudí si svadbu predstavuje inak ako popoludňajšie odbehnutie si na úrad. Ak si toto predstavuješ pod pojmom svadba, ja to rešpektujem a je mi to jedno, ale nepredkladaj svoje názory a riešenia iným ako tie jediné správne.
Okrem toho odpovedal som na dotaz Gusto0 tak láskavo nereaguj na moje príspevky, nie sú smerované tebe.

triki Čiastočne súhlasím, ak by bolo na mne určite je svadba menšia ale je to hlavne v réžii rodičov a svokrovcov. Ide aj o uctenie si rodiny, kamarátov a spoločné oslávenie a to bohužiaľ dačo stojí. Okrem toho ani jeden človek tam nie je zadarmo a zase sa to vráti späť. Ale to samozrejme neriešim, nejde mi o dary, to len na margo ,,preliatých´´ peňazí na svadbu.


... daj sa do kľudu . Svadba bude 😎

Na svadbách bude môcť byť najviac sto ľudí, ale zavedú sa prísnejšie kontroly, oznámil premiér Matovič. Majiteľ miesta, kde sa bude svadba konať, musí 48 hodín dopredu oznámiť jej konanie regionálnemu úradu verejného zdravotníctva. Hygienici tiež zverejnia manuál bezpečnej svadby.

Len pre teba som odomkol 🔓 : https://dennikn.sk/2040765/svadby-budu-so-stovkou-hosti-ale-aj-s-kontrolami-a-pokutami-premier-vypocul-mladomanzelske-protesty/?ref=dnapp&cst=1c3e647d756d3de8a964539db8629af1e6dd0b67
16.09.2020 - 16:40:07
01
v matelkostane rozhoduje matelko.minister povie 30,matelko 100.
16.09.2020 - 17:00:19
01
keyboard_arrow_up