stalky000 Ano, ale puka tak, ze to citim az v pedaloch, proste tri puknutia pri kazdom otoceni kluk. Zrejm odisli gulicky, alebo sa urobili jamky do misiek.

Alexej1220 Nuz nech tomu hovori kazdy ako che, ja ked nieco kupujem tak to beriem ako kontrakt, predajca mi garantuje funkcnost minimalne po dobu zaruky. Nekupujem predsa cely novy vyskladany bike, aby som ho musel servisovat a menit diely to by som si to rovno poskladal cele sam ako MTB a taky stred by sa tam nikdy nebol dostal. Mozem kaslat taky podnikatelsky plan, ked si urobia ten ich zazracny priami predaj a potom spoliehaju, ze kym nerupne ram nikomu sa nebude chciet nic reklamovat. Ako k tomu pride lokalny obchod, kde pridu ludia noazaj reklamovat kazdu kravinu a v 50% pripadov je to akurat nieco nenamazane alebo spinave. Tu nejde o 10E, tu ide o to aby si zasluzili peniaze co o odomna dostali a museli dodrzat co pisu po letakoch a stranke. Mozno ich to donuti zamysliet sa nad tym cim tie bicykle osadzuju a ako to skladaju, ked aspon z casu na cas na nejakom prerobia. Ked bude kazdy grant, tak kvalita pojde len dole a za chvilu budu komponenty robit z blata. Ved ludom to zjavne nevadi.
21.09.2020 - 13:28:16
00
Ja som zhodou okolnosti servisoval jeden Endurace, stredu nic nebude. Neviem preco tam bola plastova podlozka pod jednou miskou, ale po zhodeni misiek a vycisteni vsetko pukanie prestalo (podlozku som tam nechal).
21.09.2020 - 13:33:39
10
Znamemu odisiel tiez po nejakych 3 mesiacoch na Caynone stred, co bola vyrobna vada (nie vyrobna vada Canyonu, ale vyrobcu toho ktoreho komponentu). Odkomunikoval to s nimi, dal to do lokalneho shopu a poslal doklad, ktory mu nasledne preplatili. Ale 2700km je na taky blatovy stred uz porcia km, kedy to moze odist, nedivil by som sa, keby ti to zamietli.
21.09.2020 - 13:40:34
00
stalky000 OK idem to rozobrat a skusim vycistit. Mal som ale v plane kupit najskor novy stred a tento nechat do zalohy ak by bol nahodou OK.

pa3km Je mi jasne ze je to mizerny stred, ale rad by som od nicjh pocul, co k tomu povedia. Aj som im to napisl skor ako otazku, nez reklamaciu. Nech to kludne zamitnu, ako vravim nejde o 10E ani nebudem cakat kym sa vyjazdia a vymenim to. Len chcem nejake stanovisko nech viem ako je na tom aktulne bike priemysel.
Myslim, ze ked si niekto kupi cestny bike, asi to nechce na jazdenie <1500km/rok. Vela ludi to nevie vymenit nema naradie... Skoncia s bikom v servise cez sezonu.... Naozaj mam 2700kmi, brat za normalnu zivotnost. Ak ano, tak to by malo simano oznacit ako turney, nie stred pre 105.
Aj na Shimano Ultegra 6800 SM-BBR60 som pocul, ze niekomu odislo po 1500km. Tak co tam mam do kelu dat. Dura-Ace ma este mensie loziska kvoli vahe. Keramika na strede su vyhodne peniaze. Hadam len neico kde sa daju menit loziska a kupit si nejake do zalohy, lebo fakt je to na prasky pri tom praskote jazdit tyzden, kym pride dalsi stred.
21.09.2020 - 14:15:52
00
Kup tam bbb.. To drží
21.09.2020 - 14:26:35
10
Kenai akoze mna by to tiez nasralo, len za to co vyrobi Shimano podla mna Canyon nemoze...ja mam tiez napriklad 105kovy pressfit stred a drzi uz 8000km bez nejakeho pazvuku. Asi to je aj o smole, ze si zhodou okolnosti natrafil na nepodarok. Ale ak sa ti chce s nimi natahovat. stoji to za vyskusanie.
21.09.2020 - 14:26:44
01
stalky000 Rozobral som to, cistit nebolo co, boli tam mozno 3 zrnka prachu. A ked potocim prave lozisko jasne drhne aj bez zataze, Cize pre zaznam, stredko je po smrti.
21.09.2020 - 16:26:03
00
ved ok tak kup nove a poriadne a mas pokoj. ak by ti to nahodou uznali tak ti poslu alebo preplatia zas len ten šunt co tam mas teraz. takze ziadna vyhra a si tam kde si bol
21.09.2020 - 16:32:42
00
Pre mna ziadna vyhra, ale firmy ako canyon su jediny co mozu vyvynut tlak na vyrobcov ako shimano aby zlepsili kvalitu. A Canyon bude pocuvat len na to, ked ich to stoji peniaze. Uz som tu pisal kvoli ich plastovej krytke hlavoveho zlozenia, Donutil som ich poslat novu aj ked som vymenil vsetko za FSA. Lezi mi ta ich plastova icutka za 1.5E na polici ale postovne ich stalo kurierom 15E cize nabuduce mozno daju aspon hlinikovu na novu radu. Nejako sa proti tomu bojovat musi. Ak poslu nove stredove zlozenie, tak ho niekomu darujem, alebo si necham ako zalohu, keby daco. Ak budu chciet preplatit servis tak urobim nejakemu radost v obchode. Nech mu vymenia stredko na ucet canyonu :-) HAPPY HOUR.
21.09.2020 - 17:06:15
00
Inak s týmito Canyonmi a reklamáciami je to zaujímavé..Každý tvrdí, že je to tak premnožený bike a preto toľko reklamácií, že má na to právo, ale napríklad v Malej Fatre čo vidím najčastejšie je Santa Cruz..Canyon skôr výnimočne a čo poznám 3 ks, tak každý reklamácia...čudné...čo sa týka stredu, tak dobrý stred je asi len na mieru robený v ALU puzdre, osadený do rámu s vymeniteľnými ložiskami. Ostatné stredy treba občas (cca2000km) rozobrať, vybrať tesnenia ložísk, vystriekať odmasťňovačom, vysušiť a naniesť novú vazelínu. Následne poskladať a vazelínu naniesť aj na tesnenia ložísk pod krytky. Potom sa zistí, že praskanie zas na dlho prestane. Na keramických stredoch platí to isté, len vzhľadom na tesnenia s nízkym trením treba častejšie dopĺňať a čistiť vazelínu v priestore tesnenie ložiska - kryt BB.
21.09.2020 - 17:34:11
01
Pozrite si na YT Hambiniho. Skratka v dnesnej dobe nevedia na Taiwane vyrobit symetricky stred, oska potom beha v pomyselnom ovale a loziska mozu byt akokolvek kvalitne, idu do prdele?
21.09.2020 - 19:30:17
01
branomelis napísal:
Inak s týmito Canyonmi a reklamáciami je to zaujímavé..Každý tvrdí, že je to tak premnožený bike a preto toľko reklamácií, že má na to právo, ale napríklad v Malej Fatre čo vidím najčastejšie je Santa Cruz..Canyon skôr výnimočne a čo poznám 3 ks, tak každý reklamácia...čudné...čo sa týka stredu, tak dobrý stred je asi len na mieru robený v ALU puzdre, osadený do rámu s vymeniteľnými ložiskami. Ostatné stredy treba občas (cca2000km) rozobrať, vybrať tesnenia ložísk, vystriekať odmasťňovačom, vysušiť a naniesť novú vazelínu. Následne poskladať a vazelínu naniesť aj na tesnenia ložísk pod krytky. Potom sa zistí, že praskanie zas na dlho prestane. Na keramických stredoch platí to isté, len vzhľadom na tesnenia s nízkym trením treba častejšie dopĺňať a čistiť vazelínu v priestore tesnenie ložiska - kryt BB.

tiež mi na cestaku odišiel SH stred, mal možno 4000km, všetko premazane a stale puká, aj zavity v ráme.... včera som ho počúval 5 hodín :D
21.09.2020 - 19:40:37
00
To aj závitový ti puká tak rýchlo? ?ja som, že to len pressfit je taký náročný na servis. Mne to robil SRAM PF30..ale to je taká plastová haraburda...2500km a jedna strana ako tak, druhá až zatuhnutá. Potom som kúpil Ceramicspeed a po daždi som ho musel čistiť. Ten som ale vymenil za KOGEL, ale nie, že by ten ceramicspeed bol zlý, len som prechádzal na iné kľuky a KOGEL mali vo výbornej akcii. Len tam sú ináč robené tesnenia - majú znížené trenie, čiže hodí sa tam riadne natlačiť vazelínu. Zatiaľ ho mám 3000km a vazelínu som dával raz - po dlhšej jazde v daždi.
Nedajú sa ti v strede vylisovať len ložiská??? Enduro robí celkom solídne stredové ložiská a aj za dobrú cenu celkom. PF30 majú ložiská 6806 a tie sú celkom dobre dostupné.
21.09.2020 - 19:50:17
00
:rofl: Odpoved z canyon:

Dobrý den,
děkujeme za váš email.
Veškerá ložiska na vašem kole podléhají běžnému opotřebení provozem a jejich životnost nemusí být delší než 90 dnů. Opotřebení není považováno za závadu, nýbrž za běžný provozní stav s výměnou plně v režii zákazníka.
Výměna středového složení je považována za běžnou údržbu bicykla a jeho výměna není považována za porušení záručních podmínek.

Přeji Vám krásný den,
Vojtech Kocur

Canyon Česká a Slovenská Republika


Navrhol som im, aby to dali do poisu produktov, aby s tym kazdy potencialny zakaznik pocital. . Zakaznik co si kupi novy bike zo zarukou rozhodne nepredpoklada, ze sa bude po 3 mesiacoch cez plnu sezonu doprosovat v servise, aby mu to niekto vymenil. Ak sa vobec v jeho dedine nejaky servis, kde to vedia urobit, nachadza. Silaene!

PODPORUJTE LOKALNY CYKLOOBCHOD. :rock:
Príloha:
Support-Local-bike-Shop.png
Support-Local-bike-Shop.png 65.63 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2020 - 14:14:01
04
Na 26-ke mam uz 15 rokov zapuzdreny stred s plastovymi miskami a ziadna udrzba nebola potrebna
22.09.2020 - 14:20:56
01
keyboard_arrow_up