Zdravim,na prednom kolese mam tento rafik radialne zapleteny,a ked jazdim zo sedla tak mi sucha o brzdy,je to normalne,lebo nemam zatial skusenost s radialom(brzdy mam nastavene ok),pomohlo by dotiahnut vyplet?

K tej kazete,na zadnom kolecku som mal volu,v servise zistili ze je tam zozuta podlozka a tak ju dali von,a odvtedy preskakuje alebo v nej puka a ide dost tazko a obcas sa zablokuje alebo ide naprazdno,cim to moze byt?A co by pomohlo?
24.04.2006 - 17:55:37
00
Mavic-sú 3 možnosti-dotiahnuť výplet,dotiahnuť kónusy na prednom náboji,alebo je málo tuhá vidlica a tu už nepomôže nič.
Kazeta-zrejme si mal na mysli voľnobežku,kazeta má len 1 podložku aj to len niektorá a tá sa zožuť nedá.Zato vo voľnobežke (ľudovo orech)sú tenučké vymedzovacie podložky 2-3 kusy.Nemôže sa jednoducho 1 vybrať ale treba ju nahradiť inou,lebo potom sú veľmi dotiahnuté ložiská a orech drhne.A ak ti ide orech naprázdno-pretáča sa,navine sú tzv. západky,alebo je dnu strašný bordel.Tiež môžu byť vnútri zodraté zúbky-klasický problém Shimano orechov.Tomu mechanikovi (sorry)nasrať do rúk. :roll:
25.04.2006 - 09:21:27
00
k tej kazete:mal som podobny problem musel som vymenit orech a bolo to aj dost zadrbane.takze si to daj vycistit malo by to pomoct
29.04.2006 - 16:38:39
00
keyboard_arrow_up