Sasulnik napísal:
Niekto číta medzi riadkami niečo, čo tam nie je.
Ja som chlap, nič nedávam medzi riadky, preto si netreba si domýšľať.

Ak by som bol proti vlekom, tak by som kompletne zrušil DH disciplínu.


Podla mna maju lyze zmysel len na dochadzanie do prace v serverskych krajinach, ostatne vyuzitie je hovadina.
22.09.2020 - 11:53:21
02
clxno1 napísal:
Sasulnik, ebike je dobry aj pre aktivneho sportovca, znicit sa na nom da rovnako. Dokonca podla roznych testov je doslova vhodny na trening, lebo clovek funguje v inych tepovych zonach. Ale nema vyznam sa bavit s ortodoxnym haterom ebikov. Sam ebike nejazdim (jeden mam v domacnosti), lebo obmedzenie 25 km/h nedokazem prekusnut (aj ked ten doma je odblokovany na 32 km/h, co povazujem za daleko zmysluplnejsiu hodnotu) a zaroven by som nemal s kym jazdit. Ale ak bude taky YT Decoy PRO 29 vo vypredaji (-1000 EUR), tak asi neodolam.

Ako vieš, že som ortodoxný hater ebajkov. Písal som to niekde?
22.09.2020 - 11:54:05
00
Hosť napísal:
Podla mna maju lyze zmysel len na dochadzanie do prace v serverskych krajinach, ostatne vyuzitie je hovadina.

Keď neviem argumentovať, použivam tú istú logiku pri iných východiskách?
22.09.2020 - 11:55:35
00
Tak si asi rozdvojena osobnost, lebo z tohto sa nic ine vycitat neda.

Sasulnik napísal:
Ako som písal, podľa mňa existujú len dve rozumné použitia:
1. cargo a
2. commuter do práce.
Ostatné je hovadina.


A co sa vyuzitia na commuting tyka, pri sucasnej legistive (25 km/h) to na commuting podla mna vobec nie je.
22.09.2020 - 11:56:47
01
Sasulnik napísal:
Keď neviem argumentovať, použivam tú istú logiku pri iných východiskách?

Nie, len ked si oponent nevidi na spicku nosa a argumentuje vetou "Plamenná reč to jest :-)"
22.09.2020 - 11:57:53
00
foobar ziadna hovadina - preto si kupuju e-biky. lebo nemaju kondiciu ani vykon a preto ich to na normalnom biku nebavi. cim viac vladzes tym viac je bike zabavnejsi - to je jasne. len aj na zjazdy treba silu a na dlhe aj vytrvalost aby stebou bike nezametal ako sa mu zachce. kazdy riesi len kopce smerom nahor. potom su prekvapeny.
22.09.2020 - 11:58:33
00
To je teraz taka doba (facebook, instagram a neviem co este), ludia vidia fotky inych ako boli tamto a hentam, ze urobili tokolko kilometrov a tolko vyskovych metrov a hned si pomyslia; ked to dal Jozo s Marienou tak to dam aj ja, ved co som ja horsi? Potom to ale tak vyzera, ze zachranari nevedia kam skor skocit, lebo ludia precenuju svoje schopnosti a myslia si ze nejaka technicka vychytavka im zaruci dosiahnutie ciela.
22.09.2020 - 12:04:52
05
Mne vtipnú situáciu som zažil nedávno, medzi koronami pri Lago di Garda na jednom kopci. Ľudia sa tam fotili, že to dali na celopero ebajkoch a ja som sa tam doterigal na skladačke s postrannou brašňou, si museli pomyslieť... 😂 jednému som strčil do ruky mobil nech ma odfotí.
A ja teda nejsom nejak extra fyzicky zdatný...


Naposledy upravil corsair dňa 22.09.2020 - 12:21:09, celkovo upravené 1 krát.

22.09.2020 - 12:19:35
01
Hosť napísal:
Nie, len ked si oponent nevidi na spicku nosa a argumentuje vetou "Plamenná reč to jest :-)"

Nie. Ja som písal môj pohľad na ebajky. Ty si sa snažil mi ukázať, že môj pohľad je nesprávny, že neuvažujem ďalšie využitia ebajkov okrem commuting-u a carga.

Problém je v tom, že tu neexistuje absolútne objektívny argument ako u mňa, tak ani u Teba.
Ide len o to, z akého vnútorného nastavenia sa na cyklistiku a na ecyklistiku pozeráme. A toť je vsjo.

Ja som svoj názor vyjadril, rovnako ako ty. Mne sa Tvoj pohľad nepáči rovnako ako môj Tebe. Tak, čo, prejdeme do invektív?
22.09.2020 - 12:20:03
00
Jak male deti.
22.09.2020 - 12:23:23
08
bajkonur napísal:
Pockaj, pockaj. Benzin, diesel, alebo baterka?

Vodík!
22.09.2020 - 12:32:01
04
Sasulnik napísal:
Nie. ...

Argumentoval som dalsimi pouzitiami ktore si nijakym sposobom nevyvratil ale naopak uplne ich odignoroval. Naviac si reagoval spominanou vetou ale ked som zvolil takmer rovnaky postup tak si na to s velkou noblesou poukazal. Ja sa na tom celkom dost bavim. Pritom sam niesom ebajker ani ebajk neplanujem.
22.09.2020 - 12:36:54
00
a čo týpci čo si nakúpia poriadnych fullov a jazdia lesné asfaltky a šotolinky? a tým nemyslím elektrikárov :geek: :lol:


Naposledy upravil Casso dňa 22.09.2020 - 13:18:51, celkovo upravené 1 krát.

22.09.2020 - 13:12:40
00
Hosť napísal:
Argumentoval som dalsimi pouzitiami ktore si nijakym sposobom nevyvratil ale naopak uplne ich odignoroval. Naviac si reagoval spominanou vetou ale ked som zvolil takmer rovnaky postup tak si na to s velkou noblesou poukazal. Ja sa na tom celkom dost bavim. Pritom sam niesom ebajker ani ebajk neplanujem.

Ako som písal. V tejto debate to sú všetko len subjektívne argumenty vychádzajúce z vnútornom nastavenia daného človeka Ja Ti ich nevyvrátim, rovnako ako ty mne moje.
Preto, stále píšem, že podľa mňa. A nie vo všeobecnosti.
22.09.2020 - 13:18:43
01
V niečom na tejto strane fóra s tebou súhlasím, to hej ale s týmto, že " V tejto debate to sú všetko len subjektívne argumenty vychádzajúce z vnútornom nastavenia daného človeka" ... úplne nie. Objavili sa aj viaceré argumenty na základe vlastných skúseností, nie len nastavenia :) A síce ti často oponujem, ale konkrétne za seba vravím, že naozaj som jazdila asi na 20. rôznych ebikoch (mestský, mtb, full, skladačka,...) na trailoch v prírode aj v trail centrách, len tak v lese, ponad Banskú Štiavnicu, mestom po rovine, mestom v kopcoch, trepala som to na piate bez výťahu, do výťahu, po schodoch do práce, do auta, prenášala cez spadnutý strom... a na základe týchto skúseností na vlastnej koži mám názor.
22.09.2020 - 13:48:32
00
keyboard_arrow_up