No a čo tak trochu pocvičiť ten chrbát...
22.09.2020 - 18:52:26
03
No ked tak nad tym rozmyslam moze to byt tak. Asi zacat cvicit nohy by trebalo v posilke :|
22.09.2020 - 21:16:15
00
Chrbat, nohy a dalsie casti tela vies posilovat aj doma, vlastnou hmotnostou :-). Drepy, planking na rozne sposoby..
22.09.2020 - 21:31:54
02
cyklistika je o celom tele aj ked sa to mozno nezda. moze byt zly posed, zla technika slapania (ci ako to nazvat) alebo aj slabe brucho - na biku zvolni a zacni opatrne cvicit cviky na stred tela (core) plank, brusaky, ruky a ramena tiez nezaskodi - velmi to pomoze.
22.09.2020 - 21:36:16
00
triki napísal:
možno zlý posed,zle nastavené sedlo...ťažko takto.

+1
23.09.2020 - 05:33:46
00
Urcite skusim este pozriet posed na biku, aj ked stale mam pocit ze to bude nohami ktore by som mal viac cvicit. Ale dakujem za rady
23.09.2020 - 21:12:27
00
Skús menej natiahnutý posed. Viac ľudí v mojom okolí sa vtedy sťažovalo na spodný chrbát
23.09.2020 - 21:13:52
00
Nuz ja som asi opacne na tom, ja som zacal bikovat na fulle (giant trance 2) teraz cez koronu a prestali ma boliet krize a sedaci nerv sa mi dovtedy pravidelne zapaloval v podstate kazdy druhy mesiac. Skusal som plavat jogu nic nezaberalo, skor este horsie. Jedine co ako tak fungovalo a ulavilo od bolesti bola lahka posilka. Prestal som ale na jar chodit do posilky lebo bola zavreta a potom jak som skusil bike ma to cinkovanie uz ani po otvoreni fitiek nebavilo. Teraz mi ale preskocilo ze vyskusam gravel Tribanrc100 kde sa sedi troska sportovejsie a natiahnutejsie a uz zacali mierne ominat krize pri 60km a dlhsich vyjazdoch ale stale nic vazne. Stale pokoj od zapaleneho sedacieho nervu - kto to mate viete co je to, neprajem nikomu. Od jari chodim vsade kde mozem na biku, po meste do roboty atd. Schudol som z 98 na 87kg. Splasli sa mi svalovo dost ruky a pleclia ale zas mam konecne ploche brucho... Gravel je dost zabavny tak ze skusim jazdit normalny gravel bike Soot 30 od Kellys. No a to som zistil hned ze mam proste moc nizko riadidla a zle nastaveny posed... Idem riesit predstavec polohu a vysku sedla. Poucky ako nastavit asi nefunguju uplne ale pomozu.. Jednak mi po dvoch hodinach tuhol chrbat a druhak ruky plecia a krcna chrbtica. Nie je bike ako bike.
23.09.2020 - 21:48:05
00
Ahojte.vedel by mi niekto poradit aky bicykel by som si mala kupit?som po operacii krcnej aj bedrovej chrbtice.minuly rok sa nam narodil syn a v lete by sme sa s nim chceli bicyklovat.na bicykli som uz par rokov nesedela.vzdy ma z neho bolel chrbat.som v tom stratena aky vybrat.dakujem za kazdu radu
18.11.2021 - 21:36:31
00
Mirka1478 napísal:
Ahojte.vedel by mi niekto poradit aky bicykel by som si mala kupit?som po operacii krcnej aj bedrovej chrbtice.minuly rok sa nam narodil syn a v lete by sme sa s nim chceli bicyklovat.na bicykli som uz par rokov nesedela.vzdy ma z neho bolel chrbat.som v tom stratena aky vybrat.dakujem za kazdu radu


odporúčam nezačínať s bicyklom ale s cvičením. Nie činky. plank,fitlopta.
19.11.2021 - 06:26:31
00
Ale ja som uz 5rokov od poslednej operacie.
19.11.2021 - 11:49:10
00
Mirka1478, na tvoju otázku by bolo nezodpovedné od PC odpovedať. Ak ti môžem dať radu, pre teba vhodný bike nájdeš len pri praktickom odskúšaní. Napr. v NR je obchod, kde si vyberieš bike a priamo v ňom môžeš v predajni odvezieš. Aj posed (geometriu) ti nastavia.
Vo väčších predajniach mávajú aj biky na skúšku. Môžeš si aj na pár dní (spravidla bezplatne) požičať.
19.11.2021 - 12:29:46
00
Chod do obchodu a nechaj si poradit od predavaca. Nie je to ideal ale je to lepsie. Clovek pri osobnom kontakte dokaze poradit lepsie.
Samozrejme ani on nemusi mat uplne pravdu - mozno by pomohol nejaky lekar/fyzioterapeut, co vie pochopit, co ti bolo a je zaroven cyklista. To by bol ideal. Ale bez idealu - predavac v dobrom obchode.
19.11.2021 - 12:58:07
00
Takze ak môžem , som doky , niekedy v minulosti aj trénujúci amatér a po stabilizačnej operácii spred roka a pol … začínať treba pomalým navyšovaním dávok , času strávenom na biku. Začínal som na stacionárnom bicykli , trenažér s cestným pretekárskym strojom - toto prudko nedoporucujem . Ak zvládneš stacionár alebo spiningovy stroj , nič nie je dôležitejšie ako nastavenie správneho posedu . Uprednostňuj pohodlnú geometriu , žiaden velky drop, nastav posed aby si sa už po prvotnom nasadnutí do sedla cítila komfortne . Nic ta nemá ťahať / myslím chrbtica , svalstvo a operačná jazva / . Začínaj rovinatymi vyjazdmi aj za cenu , že sa tam dopravis autom . Pomaly navyšuj dávku , dopraj si čas na regeneráciu nech si svaly zvyknú /2-3 X týždeňne/ . Nenechaj si vnútiť bike predavačom , ktorého jediný záujem je predať neznalemu hocičo . Preto k výberu zober borca čo ti poradí … na chrbticu pooperovanu a už poškodenú doporucujem celopero . Aj tie najmenšie nárazy sú sumovane v čase a urobí to svoje . Nezabúdaj na kompenzačné cviky , strecing , pevne core svaly a chôdzu . Veľa zdravia a radosti ? …

⬇️Arnold ma “ pohodlný posed “ .
Príloha:
0C300632-709A-4A95-8E84-B4BC91F50DA7.png

images.app.goo.gl
21.11.2021 - 09:57:38
01
Ahojte, prosím poradíte mi niekto skúsený ? :) Kúpila som si gravel bike s rovnými riadidlami (pánsky M), predtým som jazdila na krosovom bicykli (pánsky L). Ako som začala jazdiť na tomto novom bicykli, asi po 3tej jazde ma začal riadne bolieť chrbát v strednej časti. Je pravda, že som sa aj dosť namáhala, porobila som si rekordy do kopcov, lebo bajk je to fakt skvelý a ľahký, ale chrbát odpálený. Najazdila som cez 120 km. Včera som po vyše týždni vytiahla bajk a opäť som cítila bolesť chrbta už po pár km. Môže to byť nezvykom posedu, tj že viac akoby ležím ? Natiahnutá som asi o 3 cm menej ako na starom bicykli, ale na starom bicykli som sedela akoby viac vzpriamene (volant bol vyssie). Meriam 167 cm a tento gravel bike velkosti M je od 170 cm. Možem skúsit poriešiť kratší predstavec ? Ak áno o koľko kratší? :D (sedlo som už posúvala dopredu). Dakujem!
07.04.2022 - 08:40:01
00
keyboard_arrow_up