no len škoda, že v tých oblastiach, kde nie sú žiadne zaznačené traily, sú tie ich podkladové mapy nepoužiteľné...ale kreslí to pekne veru :)
11.05.2020 - 09:36:37
01
No ja používam cykloserver. Len doňho stiahnem gpx trailov.
11.05.2020 - 11:21:49
00
mne sa TF aplikacia zacala spravat tak, ze "pise" len ked je "navrchu". Takto som prisiel o piatkovy vyslap do Sulova. Mam ho len vdaka partakovi, co sme sli spolu a dal mi jeho *.gpx
zaznamena to do ride logu ale data tam nie su. vid obrazok
ani update appky napravu nezjednal. v settings som nic nemenil...nepouzivam to prvy den...
robil som pokus, ked som siel peso. kym som drzal mobil v ruke a appka bola otvorena, zaznam sa kreslil korektne. akonahle som appku minimalizoval, tak bola od posledneho miesta, kde bola "navrchu" len rovna ciara k miestu aktualnej pozicie.

Prílohy:

M0sOmoxQ.jpeg
M0sOmoxQ.jpeg 50.47 KiB thumb_up0thumb_down

12.05.2020 - 11:50:43
00
trailforks prešiel na platený systém, ale tak 13,99 € za kompletku ročne mi prídu lepšie investované peniaze ako za Stravu :)
23.09.2020 - 09:08:07
01
Myslim ze ta cena je len do dnes,potom 3E mesacne...ja som si to zaplatil lebo je to ozaj dobra vec na MTB ale ako pisali na PB,komunita im to "vytvorila" a oni to spoplatnili...som zvedavy kto kedy urobi podobnu free appku so vsetkymi trailami
23.09.2020 - 10:52:53
01
Samalama ako to vyuzivas na MTB? Mne pride ta ich podkladova mapa v terene absolutne nepouzitelna - pre nas region tam nie su ziadne znacene turisticke ani cyklisticke cesty, zvaznice, lesne cesty/chodniky, neda sa to normalne pouzivat v offline mode atd. Takze ked tak, pozriem si na TF nejaky trail, nasledne ho najdem na nejakej freemap.sk (alebo inej OSM mape) v Locuse a cestu planujem podla toho. Na to mi bohate staci ich web - ich appka mi je zbytocna.
23.09.2020 - 11:37:24
00
No mne to v offline mode ide normalne,a neviem co myslis tym ze niesu znacene cyklocesty,zvaznice a turisticke chodniky....lebo v okoli ZA je toho znaceneho dost (screenshot z okolia Kuneradu-Martinske hole) a napriklad ked sme boli Wilkovice tak s TF bolo uplne jednoduche pomocou GPS najst zaciatok trailov.

Prílohy:

Screenshot_20200923-114602_Trailforks.jpg
Screenshot_20200923-114602_Trailforks.jpg 620.5 KiB thumb_up0thumb_down

23.09.2020 - 11:50:24
00
Ked uz spominam tie Wilkovice,doma sme to pozerali a vsetky traily cervene tak sme mysleli,ze to bude riadny zahul podla nasich cervenych trailov ale poliaci maju znacenie obtiaznosti inac ako my na SK. U nas je black diamond cierny a doulbe black diamond cerveny.Len u nich je cerveny trail jednoduchsi ako ten oznaceny na cierno

Prílohy:

SK TF obtiaznosti.jpg
SK TF obtiaznosti.jpg 100.29 KiB thumb_up0thumb_down

Screenshot_20200923-112442_Chrome.jpg
Screenshot_20200923-112442_Chrome.jpg 122.42 KiB thumb_up0thumb_down

23.09.2020 - 11:59:47
00
toto som myslel

i.imgur.com

Turisticke a Cyklo znacenie tam nie je, pokial to tam vyslovene niekto rucne neprida - co je samozrejme blbost, lebo nikto nebude konvertovat OSM cesty do nejakych TF "access roadov" a podobnych...
23.09.2020 - 12:10:27
00
Samalama napísal:
Myslim ze ta cena je len do dnes,potom 3E mesacne...

tá "akciová" cena je do konca septembra...
23.09.2020 - 12:20:59
00
Samalama napísal:
Ked uz spominam tie Wilkovice,doma sme to pozerali a vsetky traily cervene tak sme mysleli,ze to bude riadny zahul podla nasich cervenych trailov ale poliaci maju znacenie obtiaznosti inac ako my na SK. U nas je black diamond cierny a doulbe black diamond cerveny.Len u nich je cerveny trail jednoduchsi ako ten oznaceny na cierno


Ano, na toto si treba dat pozor. Na trailforkse su 3 stupnice znacenia obtiaznosti.

EURO/UK ktoru dost pouzivaju prave poliaci a briti a ktora je v podstate totozna so znacenim lyziarskych svahov,
IMBA ktora je u nas, v cechach a myslim ze i vo vacsine europskych bikovych topdestinacii,
a posledna stupnica je novozelandska ktora je takmer rovnaka s imbou len ma este jednu tmavomodru naviac.

Tie obtiaznosti su kazda este doplnene o orandzovu a pristupovu. V IMBE je black diamond znaceny ciernou a double black diamond znaceny na mape cervenou a z toho prameni ta nezrovnalost cervenej voci UK stupnici. Ono sa ale moze kludne stat ze i na SK narazis na inu stupnicu, my sme niekde takto narazili na novozelandsku.
Plus musis este pocitat s hodnotenim v oblasti, zvacsa oblast s malo alebo ziadnym tazkym trailom byva nadhodnotena cize traily su hodnotene tazsie ako v skutocnosti su pri porovnani s inymi oblastami.

Ked sa riesila obtiaznost na TBK v BA tak povodny plan bola stupnica ako na lyziarskych svahoch, cize prave ta UK ale zhodli sme sa ze bude lepsia ta ktoru pouziva vacsina na okoli a to IMBA, v mapach zanesena podla trailforksu.
23.09.2020 - 13:38:48
10
foobar napísal:
toto som myslel



Turisticke a Cyklo znacenie tam nie je, pokial to tam vyslovene niekto rucne neprida - co je samozrejme blbost, lebo nikto nebude konvertovat OSM cesty do nejakych TF "access roadov" a podobnych...

Ja myslim ze je dobre ze to tam nieje.Trailforks je len o trailoch a info o nich(profil,stav,obtiaznost) nepotrebujem tam vidiet turisticke chodniky na to tu uz je dost aplikacii a tak isto vacsina oficialnych "cyklotras" ma daleko od oznacenia trail a nestoja ani za to aby ich niekto do tej mapy zakreslil.
23.09.2020 - 13:59:44
03
@foobar @samalama ale ono to tam je :D staci si na hornej liste v appke prepnut aktivitu z mtb na "hike" alebo ine. Skuste si tak pozriet napr oblast Tatier, alebo ine NP. Je tam dokonca mnozstvo skialp "trailov" a ine...

Btw pokial viem, tak maju v plane aj moznost stiahnutia offline podkladovej mapy, ale zrejme im narastaju prevadzkove naklady a doteraz to slo vsetko z pinkbike. Preto to spoplatnenie
24.09.2020 - 11:57:51
00
Viem o tom ze sa da prepnut aktivita ale ked uz potrebujem mapu k turistike tak pouzijem radsej locus
24.09.2020 - 12:17:32
00
nebude sa dat spravit ani to,že si doma stiahneš gpx tých trailov?
24.09.2020 - 12:20:51
00
keyboard_arrow_up