gravel1

V poho, veľa zábavných km prajem.
25.09.2020 - 15:24:23
00
Trakcia = plocha gumy/ zaťaženie. Čím užšia pneu, tým lepšia priľnavosť a trakcia ak neplanujes robiť burnouty.rocnako to takto obuvame na rallye,tam sa ale menia aj brzdy.. Nokian odporucam ak žiješ na Orave alebo horách. Na suchu a nad +5c tie pneu trpia. Fungujú dobre v chladoch a snehu, ktoré my nezazivame.

Kúpou všetkých vysokych koncernov ako už bolo spomenuté neurobíš žiadnu chybu,odobne som fanúšik koncernu Goodyear. Majú najvyťaženejšie vlastnosti. Michelin robí dokonca specialitku, Michelin pilot sport alpin,ak máš prebytok výkonu mohla by to byť cesta k spokojnosti
25.09.2020 - 15:58:10
01
Izzy68 napísal:
bal som sa, ze to bude BMW, takto palec hore :-)


BMW niee :) AMG je srdcovka
25.09.2020 - 17:07:22
00
Vďaka všetkým za tipy, budem mať čo študovať do zimy. Z Oravy nie som ale bývam v celkom slušnej nadmorskej výške medzi horami a snehu býva požehnane. Chodím aj na Oravu a tam býva snehu menej :) Na zimu máme aj 4x4 ale rád by som pojazdil aj so zadokolkou dačo a celkom sa teším na testovanie tých pneu.
Čím viac som prečítal zahraničných fór, tým mám vo výbere väčší guláš.
25.09.2020 - 17:12:32
00
gravel1 napísal:
Vďaka všetkým za tipy, budem mať čo študovať do zimy. Z Oravy nie som ale bývam v celkom slušnej nadmorskej výške medzi horami a snehu býva požehnane. Chodím aj na Oravu a tam býva snehu menej :) Na zimu máme aj 4x4 ale rád by som pojazdil aj so zadokolkou dačo a celkom sa teším na testovanie tých pneu.
Čím viac som prečítal zahraničných fór, tým mám vo výbere väčší guláš.

kamarade, jedna rada. zacni tym ze zistis ake gumy su v tvojom okoli v ponuke. je fajn si vybrat 20 palcove Michelin, ale ked Ti ich nikto nebude vediet dodat skor ako o mesiac, asi nenechat auto stat v garazi. to mam z osobnej skusenosti, aj minulu zimu som musel zobrat take 20, ake boli k dispozicii hned. Nakoniec tie Pirelli nelutujem, hoci povode som ich mohol mat na 4-5 mieste v rebricku.
25.09.2020 - 21:14:57
00
Ahojte, uvažujem nad kúpou Suzuki Samurai, prosím viete mi napovedať aká motorizacia je naj atď? Ďakujem za cennú radu. Potrebujem auto s guľou a aby malo vyšší podvozok.
25.09.2020 - 22:01:46
00
Benzinovu 1.3 , s tým nič nepokazíš, stará osvedčená motorizácia. Inak zohnať dobrý hrdzou nezožratý kus na Slovensku bude fuška. Ak by si vedel obetovať veľkosť kufra pozri Jimny. Máš väčší výber . Predpokladám že to pôjde niekde do hôr. ( polovník?) Na bežnej ceste vo väčšej rýchlosti ( pri tomto aute sa bavíme o 90km/h ) sa to chová dosť nepredvídatelne. V horách naopak neúnavný pracant takmer bez konkurencie. To ale asi nebudú pre teba žiadne novinky.
25.09.2020 - 22:57:20
00
spogo napísal:
kamarade, jedna rada. zacni tym ze zistis ake gumy su v tvojom okoli v ponuke. je fajn si vybrat 20 palcove Michelin, ale ked Ti ich nikto nebude vediet dodat skor ako o mesiac, asi nenechat auto stat v garazi. to mam z osobnej skusenosti, aj minulu zimu som musel zobrat take 20, ake boli k dispozicii hned. Nakoniec tie Pirelli nelutujem, hoci povode som ich mohol mat na 4-5 mieste v rebricku.


To je jasné, ale mne auto jazdí na letných :) Veď je ešte ani nie október a keby bola dodacia doba tých zimákov aj 2 mesiace tak by to bolo v pohode.
25.09.2020 - 22:59:37
01
U Samuraia asi hlavne pozor aby nebol brutálne hrdzavý :D Jimny budú menej hrdzavé.

Takéto pneu by som objednal z netu a len si ich dal obuť. Kedysi to mal pneu servis kam chodím tak, že keď som tam kúpil pneu, tak mi ich zadarmo obuli čím som sa dostal na cenu ako cez net. Ale naposledy som prezutie platil a pneu boli tak o 20 percent drahšie ako na nete.
26.09.2020 - 09:13:11
00
V Bratislave niekde na ulici Zidiny bol týpek čo vozil samuraie zo zahraničia a potom ich reštauroval a predával ďalej. Ale špecializoval sa iba na Samurai
26.09.2020 - 11:22:06
00
anderson napísal:
Benzinovu 1.3 , s tým nič nepokazíš, stará osvedčená motorizácia. Inak zohnať dobrý hrdzou nezožratý kus na Slovensku bude fuška. Ak by si vedel obetovať veľkosť kufra pozri Jimny. Máš väčší výber . Predpokladám že to pôjde niekde do hôr. ( polovník?) Na bežnej ceste vo väčšej rýchlosti ( pri tomto aute sa bavíme o 90km/h ) sa to chová dosť nepredvídatelne. V horách naopak neúnavný pracant takmer bez konkurencie. To ale asi nebudú pre teba žiadne novinky.

Niesom poľovník ani do hôr to nepôjde, iba po dedine z chalupy voziť domov drevo na vozíku za tým, hľadám auto okolo tisícky bez PP.
26.09.2020 - 12:59:17
00
Na ťahanie dreva a na robotu si kúp niečo s riadnym motorom. Mal som Samuraja a nikdy viac na robotu. Aby to niečo potiahlo alebo odviezlo musel si to točiť, spojkovať... Spojku som menil ako na bežiacom páse, v kuse tam praskali pera a tým, že to šlo stále v otáčkach tak to žralo ako tank. Teraz mam 2,4 litrový benzínový Ford Maverick (Nissan Terrano) na T3 gumach a to auto nemá problém. Na redukcii všade skoro na voľnobeh a zo skúseností má určite lepšiu dostupnosť.
26.09.2020 - 13:41:42
01
Chinaman tak potom skôr niečo silnejšie, jimny je skôr presúvalo pre 2 osoby,naklad to vládať nebude.
Na diaľnici sme mali 3 ks jimny, všetky tri sme prevrátili na strechu na !asfaltovej! Ceste. Potom to už ani dozori nechceli. V teréne ale slapalo parádne
26.09.2020 - 16:33:34
01
Suzuki Samuraj som kedysi mal,doteraz spomínam,aké hlboké blato to dokázalo prejsť,na redukovanú jednotku to vyšlo aj Slalomku,to je bývalá lyžiarska zjazdovka nad Račou-fakt to nie je malý kopec ...
Ale ak by sa podarilo,chcel by som mať aj najlepšie auto na svete,raz som ho velmi dávno servisoval,ešte teraz si spomínam,ako bolo kvalitne vyrobené,dnes už to nie je možné,kvôli cene a emisným normám to nejde.
Ktoré to je ? toto-Martin Vaculík to pekne zhrnul:
https://www.youtube.com/watch?v=8q9zLYo3iNQ
26.09.2020 - 20:10:39
03
velka pravda s tym "L", ale kym dospejem do takych financii, asi ich aj hrdza zozerie. A zrejme aj mna :-D
26.09.2020 - 21:17:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up