misoR este je alternativa aj takto http://www.cykloserver.cz/f/5929275461/ i ked tym ze sa robi elektricka je v Liscom udoi viac aut, ktore to tade obchadzaju
24.09.2020 - 14:27:28
00
Vdaka, toto poznam. Byval som na ulici Nad Luckami, takze casto som jazdil aj touto trasou
24.09.2020 - 14:33:21
00
eej...to bude po dnešnej noci zase popadaných stromov v Karpatoch...
26.09.2020 - 08:09:08
02
Na FB zverejnil Juraj Droba tento text, ak som to správne pochopil, cyklotrasa medzi Hubalovou a s. Skalka cez zvernicu by už mala byť oficiálna:

🚴‍♀️ OTVORILI SME POSLEDNÚ ETAPU ŠTEFÁNIKOVEJ CYKLOMAGISTRÁLY
Takých dní ako dnešok by mohlo byť viac. Práca župana väčšinou obsahuje rokovania, stretávanie sa s ľuďmi, porady, či strategické plánovanie. O to viac sa teším, keď môžem ísť do terénu a prestrihnúť pásku na dokončenom projekte. Dnes sme na Pezinskej babe otvorili poslednú etapu Štefánikovej cyklomagistrály. Príprava trvala roky, realizácia niekoľko mesiacov.
Dĺžka tohto úseku je vyše 35 km a cestou môžete vidieť nevšedné výhľady na masív Malých Karpát. Novootvorená trasa sa začína na Pezinskej Babe, prechádza cez Čermakovu lúku, Sedlo Hubalová, Skalka, Sklená huta, Amonova lúka a končí sa na križovatke cyklotrás Červená hora, teda na hranici Bratislavského samosprávneho kraja a Trnavského samosprávneho kraja. Samotná cyklotrasa, ktorá má dĺžku vyše 100 km, vedie z Koliby až do rodnej obce M. R. Štefánika Košariská.
Za dobre zvládnutú prácu patrí moje poďakovanie kolegom a kolegyniam na župe, ale tiež Slovenskému cykloklubu, Ministerstvu školstva a Ministerstvu dopravy.
Dnes som prešiel len časť trasy, snáď dám v októbri so synom aj celú.
26.09.2020 - 16:06:41
02
pozri si mapu kadial to vyznacili, ide to opacnou stranou kopca
26.09.2020 - 16:27:50
00
No dopredele fakt: http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=275408&akey=9a6f9cf9eec1f1ade033b6e9ca778e04

Na čom to skapalo? Tadiaľ predsa nikto nebude jazdiť...
26.09.2020 - 16:33:52
00
Sak ale písal cez zvernicu. Možno len preklep. Ci? Keď sa ovšem bavime o Hubalo-Skalka
26.09.2020 - 16:52:08
00
Podľa priloženej mapy to natrasovali sem: https://mapy.hiking.sk/?x=17.22965&y=48.43075&ref=permalink
Odtiaľ na Hubalovú aj s. Skalka ide celkom slušný krpál. Laco Findl by nám možno mohol prezradiť viac...
26.09.2020 - 17:00:12
00
Ja som som to prešiel v utorok v smere zo skalky na hubalovu presne podľa tejto novej trasy a všetky C boli čerstvo zastriekane. Tak neviem....
26.09.2020 - 17:21:18
00
Vysvetlenie je jednoduche a typicky slovenske:
Oficialna cyklotrasa vedie okolo, cez trosku nie prijemny teren. Cez zvernicu sa da oficialne jazdit na bike, ale zakazali nam tam znacit oficialnu cyklotrasu. Cyklista sa sam rozhodne kadial pojde. Do map sme dali obidve moznosti, jedna oficialna, druha len bez znacenia...
Usudok o rieseni zo strany Lesy SR si asi kazdy urobi sam... oficialne sa k tomu nevyjadrujem, co isto chapete preco .:(
P.S. zamalovane znacenie riesime...ale bude opat obnovene...len cakame na odozvu Lesy SR, ktore sa k tomu zamalovaniu moc nechcu vyjadrit....:(
26.09.2020 - 17:50:11
112
Lebo na Slovensku je to tak! :)
26.09.2020 - 18:55:09
02
Cez Taricove treba potiahnut (c), nech ludia potrenuju nosenie :lol: .. vozit sa vie kazdy :D
26.09.2020 - 22:12:10
00
scout napísal:
Ja som som to prešiel v utorok v smere zo skalky na hubalovu presne podľa tejto novej trasy a všetky C boli čerstvo zastriekane. Tak neviem....


Aká je motivácia človeka aby zatrel značku? Fakt som zvedavý.
kde čo ako prečo vzniklo že niekomu toto vadí...
26.09.2020 - 23:27:11
00
Prečo zatierajú?

Skúsim to objasniť. V nejakej lokalite sa deje čosi nezákonného, dajme si príklad –> niekto v nejakom hlbšom lese pytliači, kradne drevo, a pod. Zločinec zo všetkého najviac nenávidí predstavu, že by ho mohol niekto odhaliť. Ak je to niekto mocný, ohradí si veľký kus zeme plotom a snaží sa všemožne brániť vstupu "nepovolaným" ľuďom do jeho zvernice. Tí obyčajnejší sa snažia čo najviac znepríjemniť prístup ľuďom, aby sa ich tam pohybovalo čo najmenej a predovšetkým v kľúčovom čase, teda za súmraku. Preto vypaľujú prístrešky, búdy, chaty (napr. Burda)... Tento dôvod hľadaj za hlbinami predpisov, ktoré zakazujú pohyb po národných parkoch za tmy. Takáto partička má úzke väzby s lesákmi (vlastne sú to často tí istí ľudia), veľmi kriticky sa v rozhovoroch medzi sebou vyjadrujú voči turistom, cyklistom, ochranárom a vytvárajú mentálnu koalíciu, ktorá je veľmi negatívne vyhranená proti takejto "škodnej", "ekoteroristom", atď. Každú príležitosť vystupovať proti týmto návštevníkom lesa treba využiť, nepovoliť vstup, nepovoliť cyklotrasu, traktormi rozjazdiť obľúbenú trasu až na hlboké jemné blatko, zabiť turistovi pobehujúceho psa, vyhrážať sa fotografom na posedoch, presadzovať zákony v parlamente, aby bolo jazdenie po lesoch ilegálne, atď.

Tieto veci hľadaj za pálením turisticky využiteľnej infraštruktúry, zatieraním značiek, ešte aj ten obyčajný zapratávač je často nakazený z tohto zdroja. Pritom hovoríme o úzkej klike, pri koreni celého javu nájdeš vždy len malú skupinku, ktorá to zlo šíri do okolia.
27.09.2020 - 10:09:33
122
Rano este zamracene a zima, ale neskor uz jesenny gyc. :)

Príloha:
aaa.jpg
aaa.jpg 928.5 KiB thumb_up10thumb_down

27.09.2020 - 17:14:57
07
keyboard_arrow_up