niekde som zachytil že treba nahrávať min. v 2k až 4k. Teda ak máte hd alebo fhd treba to upscallnuť vyššie a tak nahrať na YT potom vraj povoľuje vyšší bitrate, ale nemám to overené.
27.09.2020 - 09:47:50
01
Povedal by som ze ta gopro stabilizacia je extremne citliva na svetlo. Mam sice len gopro 7 ale uz mam odsledovane ze ked idem v lese a su tam tiene je to slabota, ked je tam dost svetla tak to je ako s gimbalom. Kamarat ma 8micku tam je to rovnake. Mozno zvysit iso v takej situacii by bolo lepsie a skusit doladit ten sum v davinci.
27.09.2020 - 10:24:09
00
trionq napísal:
niekde som zachytil že treba nahrávať min. v 2k až 4k. Teda ak máte hd alebo fhd treba to upscallnuť vyššie a tak nahrať na YT potom vraj povoľuje vyšší bitrate, ale nemám to overené.


Okrem rozlisenia tam vstupuje este vela dalsich faktorov. Youtube ma priamo guidelines pre parametre videa https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en On to video ale prekodovava do uplne ineho streamovacieho formatu, takze sa realne neda zistit, aky bitrate ma prehravane video, pretoze ten bitrate sa stale meni. Da sa teoreticky odvodit od dlzky nacitaneho bufferu a mnozstva stiahnutych dat zo Stats for nerds.

Toto je moj posledny YT upload, ktory bol toceny aj uploadnuty v 4k@30 na GoPro 5 s gimbalom a ked sa da v 4k prehravat v mensom okne, tak vyzera ok, na fullscreene uz vidiet kompresiu.

27.09.2020 - 11:40:11
01
Dnes este jeden test s juniorom, uplne ine svetelne podmienky, jasna modra obloha, svetlo islo cez koruny stromov a vsetko malo v lese zeleny nadych aj s manualnym vyvazenim na 5500K. Automatika by farby uplne pokazila. Spravil som malu ukazku s prechodom z original videa do upraveneho. V Davinci to ide dosiahnut asi 6 posuvnikmi za par minut.

27.09.2020 - 21:38:57
02
Pesto Davinci je super to je profi nastroj aj vo free verzii a super easy. Ale zase flat vs upravene je tazke porovnavat ono to na les moc dobre nieje tam moc dominuje zelena tak ze automaticke vyvazenie bielej bude riadne mimo vzdy.
27.09.2020 - 21:50:43
00
rasfo akurat na Slovenku mame vacsinu trailov v lesoch:) To manualne vyvazenie bielej nie je ani tak dolezite na to, aby rovno trafilo spravne farby, ale skor, aby boli farby v klipe konzistentne a potom sa dali jednoduchsie korigovat v poste. Aj na otvorenych priestranstvach mimo lesu to ma tie iste vyhody. Klipy, co pouziva GoPro v reklamach tiez neboli tocene v automatike a len stiahnute z kamery.

Islo mi o to ukazat potencial, co sa s tym videom da robit, pokial si da clovek trochu roboty navyse a spravne kameru nastavi a video potom nejako spracovava, ked uz si teda kupi kameru za ±380e.

90+% ludi to aj tak robit nebude, len to video rovno cez telefon stiahnu a hodia na socialne siete. Pripadne kameru po par vyjazdoch odlozia, lebo to vlastne az tak pekne nevyzera a nechce sa im s tym babrat:)
27.09.2020 - 22:41:36
00
Este jeden detail, na toto clovek nepotrebuje GoPro 9, 8 ani 7. Takyto obraz sa da dosiahnut myslim od GoPro4, ktora umoznila tocit v 4k@24fps, akurat pri starsich modeloch nie je vstavana stabilizacia na takej urovni, co ale vyriesi aj cinsky gimbal. Pridana hodnota 9tky je len v stabilizacii a novom chipe, takze v horsom svetle bude mat trochu menej sumu. Ja som videa s malym doteraz tocil na GoPro5 s karma gripom a po kupe 9tky ho neprestanem pouzivat. 9tku planujem davat na popruh malemu, nech mame z trailov rozne zabery.
27.09.2020 - 22:55:09
00
Od 8cky uz manualny white balance v lese nepouzivam a vysledky su spoko, ak je potrebna korekcia, stale sa da docielit v post processe (rovnako ako nezaruci manual white balance spravne nastavenie za kazdych podmienok). 8cka ma celkovo zatial najlepsie farby zo vsetkych GoPro.
28.09.2020 - 08:52:18
01
rasfo napísal:
Povedal by som ze ta gopro stabilizacia je extremne citliva na svetlo. Mam sice len gopro 7 ale uz mam odsledovane ze ked idem v lese a su tam tiene je to slabota, ked je tam dost svetla tak to je ako s gimbalom. Kamarat ma 8micku tam je to rovnake. Mozno zvysit iso v takej situacii by bolo lepsie a skusit doladit ten sum v davinci.


Bohuzial sum az tak nedoladis, lebo GoPro pri vysokych ISO pouziva prilis nasilne odstranovanie sumu a vysledkom je sice obraz relativne "cisty", ale tak isto cisty bez detailov a farieb :)
Stale je ale potrebne nechat auto ISO na vcelku vysokych hodnotach ak chce clovek slusne fungujucu stabilizaciu aj v zhorsenych svetelnych podmienkach, pretoze pri rozmazanom obraze sa stablizuje tazko.
28.09.2020 - 08:57:33
00
shaolin napísal:
Od 8cky uz manualny white balance v lese nepouzivam a vysledky su spoko, ak je potrebna korekcia, stale sa da docielit v post processe (rovnako ako nezaruci manual white balance spravne nastavenie za kazdych podmienok). 8cka ma celkovo zatial najlepsie farby zo vsetkych GoPro.


Nemavas s tou automatickou bielou problem pri rychlej zmene prostredia, napriklad pri vjazde z/do lesa, alebo prechod cez par desiatok metrov dlhu cistinu? Mne sa stava take, ze les trebars vyzera ok, ale ako vyjdem von, tak je chvilu vsetko fialove, kym sa po chvilke spamata a ked zas vojdem do lesa, tak je zas zelena chvilu skareda.

Pri manuale su taketo zmeny v ramci jedneho klipu riesia lahsie, ako ked sa dynamicky menia.

Na 9tke som este automaticku bielu neskusal, ale teda otestujem.
28.09.2020 - 10:05:17
00
Ono je to vzdy o kompromise kolko casu chces tom postprocessingu venovat. Pokial to auto zvladne farby aspon na 80% tak sa mi to nechce casto riesit, ono rozstrihat jazdu na 150 casti podla toho ake su kde podmienky na svetlo je tiez pekna otrava.
28.09.2020 - 10:55:12
00
Pesto napísal:
Nemavas s tou automatickou bielou problem pri rychlej zmene prostredia, napriklad pri vjazde z/do lesa, alebo prechod cez par desiatok metrov dlhu cistinu? Mne sa stava take, ze les trebars vyzera ok, ale ako vyjdem von, tak je chvilu vsetko fialove, kym sa po chvilke spamata a ked zas vojdem do lesa, tak je zas zelena chvilu skareda.

Pri manuale su taketo zmeny v ramci jedneho klipu riesia lahsie, ako ked sa dynamicky menia.

Na 9tke som este automaticku bielu neskusal, ale teda otestujem.


Nejako som to nepostrehol a kedze som relativne narocny na kvalitu, predpokladam, ze to nebude zle. Samozrejme pri velkej zmene svetelnych podmienok napr. pri prechode z lesa von atd chvilocku trva, kym sa nastavi nova expozicia, atd, ale deje sa to vcelku rychlo a viacmenej spravne.

Ja som zo zaciatku pouzival tiez manual, ale za vcelku fungujuce Auto som rad, pretoze ked jazdime, nie je na hranie s nastaveniami nejako vela casu a chuti, kamosi su samozrejme netrpezlivi a chcu jazdit a nie cakat na mna a pod :)
28.09.2020 - 14:58:55
01
Trailhunter tiež niečo vybádal, čo sa uploadu na youtube týka...
29.09.2020 - 08:08:19
00
Ak ste jabĺčkoví, možno budete k predchádzajúcemu videu potrebovať vedieť, ako upscale 1080 na 4K v editore FinalCut, tak tu je návod:

29.09.2020 - 11:07:18
00
Este jedno relevantne video k nastavenia GoPro aj s ukazkami, aky velky rozdiel je vo vystupe

29.09.2020 - 13:27:24
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Kamery a príslušenstvo)
    keyboard_arrow_up