eeeejjjj ale mi davate :)

no neviem ani odkial zacat ... reagovat na vse sa neda

myslite si ze dobra praca je iba byt managerom alebo vypracovavat zmluvy a faktury ... no neviem ci by to clovek dotiahol daleko vypracovavanim faktur ... zial :(

ale 1 vec ma naozaj dost mrzi ... ze dokazete hodnotit cloveka podla jeho gramatiky - to je podla mna dost blby parameter na ohodnotenie cloveka. nakolko mam blbu slovnu zasobu nemam pre vas ani pomenovanie, ale tymto mi pripadate ako povrchny ludia ... co sa zameraju na na to v akom obale (gramatika) je vec podana a nie na jej obsah ... a preto to s tymto statom takto vyzera !!! (to si fakt myslite ze funkcnost statu stoji a pada na gramatike naroda ... no bez urazky ale to mi pripada dost velka *****...)

a este by ma strasne zajimalo preco nikto z vas nepouziva diakritiku ... aby to vyzeralo tak ako ma ... a preco pouzivate nazvy ako bajk, ... zanglizovane vyrazi ked ste taky pisny na nasu slovencinu ... a preco si dal JEZUS na stranku www.sratch.ic.cz ze FOTOs ... to je uz len prejav ako si vazite slovencinu ... (mne to fotos ani diakritika absolutne nevadi, mne sa to celkom paci ale ked pisete co pisete mali by ste sa podla toho aj chovat)

PS: sory za chyby
20.04.2006 - 07:39:25
00
Tusim si pleties kose s banami. Ja som ani v jednom prispevku nepostrehol, ze by ta na zaklade gramatickych chyb niekto hodnotil ako cloveka. Ak ano, prosim ta ukaz mi kde. Mame vyhrady len k tvojmu slovnemu prejavu. A kedze to s tebou myslime dobre, tak ti prajeme nejaku lepsie robotu, pri ktorej sa nezapotis alebo neuspinis :) . Ti, co si faktury vypisuju sami pre seba sa maju veeelmi dobre. Ukazem ti kopec zalovenych chalanov vyplnujucich faktury. Diakritiku nepouzivam z jedneho dovodu. Kedze kopec pocitacovych programov (akym je aj toto diskusne forum) pouziva ako komunikacny jazyk anglictinu (aj ked stale viac programov sa dokaze vyrovnat aj s nasou materinskou recou), v minulosti dochadzalo (a stale aj dochadza) k nespravnemu dekodovaniu znakov so slovenskou diakritikov. Tak radsej bez nich ako riskovat, ze miesto nich tam budu percenta, zatvorky, dolare a neviem este ake znaky anglickej klavesnice. Druha vec, ked neovladas gramatiku a nieco napises, potom to moze stratit vyznam a obsah ti je tak na vies co. Spravna gramatika je proste zaklad chapania pisomneho prejavu. A na koniec, gramatika nema nic spolocne so zavadzanim slangovych alebo cudzich slov do jazyka. Tento fakt predstavuje obohatenie reci a neda sa mu vyhnut (nie vzdy musi byt neziaduci). Zostava mi popriat ti len vela sil v dalsom studiu slovenciny :wink:
20.04.2006 - 08:10:10
00
to giro:

konecne slusny prispevok ktory bol aj vecny ... takze:

Druha vec ale je, ze ak niekto napise prispevok so zakladnymi gramatickymi chybami, tak ho ja osobne prestavam brat ako rovnocenneho partnera v diskusii - jednoducho povedane, ak aj napise nejaku vec z praxe a moze byt najväcsi macher v danej oblasti, tak ho uz beriem s urcitou rezervou, lebo jednoducho nedoverujem schopnostiam a vedomostiam cloveka, co ani nepozna gramatiku... - tak prave toto som mal na mysli ked som pisal ze hodnotite cloveka na zaklade gramatiky

co sa tyka toho co si napisal bolo to vsecko pekne, ale zial ziaden z tych argumentov ma nepresvedcil k tomu aby som pouzival vo forach a inych neformalnych pisomnych "stretnutiach" spravnu gramatiku ...

ale asi zbytocne na fore mtbiker riesit otazku gramatiky ... to patri inde. a prave to ma trochu hneva ze ked tu clovek potrebuje odbornu pomoc tak najde velmi tazko ... vecsina for kde je tema naozaj rozvyta sa tyka uplnych hluposti ako su iy a nie odbornych veci pre bajkerov ... tak vyzivam vas na ukoncenie temy a venujme sa podstatnejsim problemom ... ako ma napr. dominik ... ako sa stat profikom ... http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... ht=dominik
20.04.2006 - 08:35:09
00
co sa tyka toho co si napisal bolo to vsecko pekne, ale zial ziaden z tych argumentov ma nepresvedcil k tomu aby som pouzival vo forach a inych neformalnych pisomnych "stretnutiach" spravnu gramatiku ...

ono problem je v tom (aspon podla mna) ze toto nieje len o forach. to ze viaceri zvladneme napisat v oficialnom dokumente prve pismeno vo vete velke je pravdepodobnejsie ako to ze ti ktori niesu schopni trafit aspon 4 Y/I z 5 na fore ich budu vediet trafit v danom oficialnom dokumente...
zanglizovane vyrazi ked ste taky pisny na nasu slovencinu...

a prave o tomto hovorim...
my 2 cents over and out ;)
20.04.2006 - 08:53:25
00
Chalani a kto z vas chce robit jazykovu korekciu prispevkov? :lol:
20.04.2006 - 10:38:00
00
Chalani a kto z vas chce robit jazykovu korekciu prispevkov? :lol:


ja ja ja jaaaaa.mozem :lol: :lol: :lol: ?
20.04.2006 - 16:43:12
00
tri chyby v jednom slove bol rekord...


Ja som spravil v jednom slove styri chyby :-) Ale gramatika mi nerobi uz absolutne ziadny problem...
29.04.2006 - 21:55:11
00
tri chyby v jednom slove bol rekord...


Ja som spravil v jednom slove styri chyby :-) Ale gramatika mi nerobi uz absolutne ziadny problem...



tak ktore slovo to bolo?
29.04.2006 - 23:04:44
00
hmm,pekna diskusia 8)
Ja napriklad som dost vysadeny na gramatiku.Nenaucili ma ju v skole,naucila ma ju moja maminka :) Vzdy,ked som spravil chybu,tak mi pekne vysvetlila kde a preco.Mozno to je aj tym,ze vela citam,ale...
Hocikedy sa mi stane,ze to fakt poserem v priamom prenose.Napriklad ked sem tam chatujem na nete a nejaka zenska nepise gramaticky spravne...tak moja mienka o nej vyrazne klesa...no a minule som prave na tuto temu s jednou babikou diskutoval a napisal som v jednej vete asi tri hrubky...musela si mysliet,ze som Boh magorov...
No a uplna perla bola,ked som niekde do e-shopu,ked som hladal pre seba bike ...napisal,ze bycikel... :) to bol solidny trapas
02.05.2006 - 13:35:15
00
2karabaster no aspon vidis, ze sa oplati gramatiku ovladat :wink:
02.05.2006 - 15:52:38
00
ja pisem vsade bajk
niet co pokazit
:D
02.05.2006 - 17:58:24
00
tri chyby v jednom slove bol rekord...


Ja som spravil v jednom slove styri chyby :-) Ale gramatika mi nerobi uz absolutne ziadny problem...



tak ktore slovo to bolo?


Slovo "Všetci"
09.05.2006 - 18:51:28
00
Tam sa aj da urobit chyba?
10.05.2006 - 07:44:08
00
tipujem Fsetčy
10.05.2006 - 09:24:01
00
alebo Fšedcy :lol:
10.05.2006 - 11:31:54
00
keyboard_arrow_up