vlastoch napísal:


Mne to spravil Scott Centric PLUS po roku, zalepil som to, po dlasom pol roku sa to rozpadlo vsade kde som to nezaplepil prvy krat. Cize ani prilba za 200E a od znacky ktora vyrabala prilby skor ako bicykle ti nepomoze. Kazdopadne som to nereklamoval, lebo sa potim ako svina a odchadza mi to na vsetkych prilbach. Pripisal som to svojmu agresivnemu potu.

Ale napr R2 mi vydrzala vlozka dlhsie a automaticky pribalia jednu extra. Tiez sa da kupit nahradna za par eur. R2 stala pre porovnanie 53E

perez napísal:
ked po 3k km zoderies plaste, tiez ich predpokladam nechces reklamovat. Optrebovanie stredu, plastov a pohonu nepovazujem za vadu, a uz vonkoncom nie vadu vyrobcu bicykla (pokial tie komponenty nevyraba)


Nie reklamoval by som ich keby vydrzali 30 000km, lebo funkcia plastu je vytvarat trenie a tym padom sa drat. Funkcia loziska je nevytvarat trenie a draniu zamedzit, Vidis v tom rozdiel ?
Ak za bicykel povazujes ram a vidlu tak suhlasim, ze to nie je vada bicykla. Ale ak kupujem vyrobok ako celok tak to veru vada vyrobcu bicykla je. Som zvedavi keby si si kupil zmrzku a skoncil na infekcom, ci by si sa uspokojil s odpovedou, my za to nemozeme, my sme tie vajcia neznasali, my sme ich tam len zamiesali.

24.09.2020 - 12:58:07
00
Neviete náhodou kedy budú 2021 modely, popr. tie, ktoré majú teraz na stránke dostupné? Ide mi hlavne o Torque AL alebo CF
24.09.2020 - 13:42:21
00
a neskusis im napisat mail alebo spravu na cete ?
24.09.2020 - 13:55:58
00
ivast napísal:
a neskusis im napisat mail alebo spravu na cete ?

uz tyzden bez odpovede
24.09.2020 - 14:06:11
00
luky64 napísal:
čo ti robilo to ložisko...? lebo aj mne sa objavilo pred časom také akoby "cvrlikanie" z predného ložiska, po polroku od kúpy bajku, ale už to akosi samovoľne prestalo...občas to ešte "zacvrliká",ale už len slabo a len občas...
https://www.mtbiker.sk/forum/post1607615.html#p1607615


Mavic XA koleso. Klasicky rozbite lozisko: vrzgalo aj nezatazene.
24.09.2020 - 22:55:37
00
Ahojte. Pridam najnovsiu skusenost s Canyon a ich CZ/SK servisom.
5. Augusta som nahlasil, ze chcem reklamovat svoj Lux 2018 ram (ktory bol vymena za zlomeny Exceed CF SLX 2016 a vymeneny v ramci zaruky).
Zadna stavba v hlavnom cape vola aj po vymene komplet lozisk, osky a original skrutiek. Poslal som im klasika fotky, nahral video.
7. Augusta napisali, ze reklamacia uznana. No a ze stary Lux 2018 XL ram uz nemaju ani mat nebudu. Ponukli 5% zlavu na novy Lux (alebo 10% na hociaky iny model skladom) :D
popisali sme si, ze 5% je vtip a nech pridu s niecim ovela lepsim, tak to riesili s centralou v Nemecku. No a napisal som im navrh, ci vymenia za Exceed CF SL (na ktory mi bude pasovat 2 prevodnik a vsetky stare komponenty).
17. Agusta prisla kladna odpoved, ze sa da vymenit v ramci zaruky. Vybral som si farbu, model 2020 s boost osou.
19. Augusta spravili objednavku na ram aj patku
25. Augsta ma tak napadlo a sa ich pytam, ze ci maju u nich v CZ drziak na 2 prevodnik a plastovu krytku na 2pilu+teleskop. Nemaju, robja objednavku a zacina nekonecne cakanie.
11. Septembra im posielam svoj stary bajk do CZ
11. Septembra maju konecne v CZ novy ram, patku, drziak na 2 pilu aj extra krytku. Bolo par dni ticho.
16. Septembra kedze sa neozyvaju, pytam sa ako sa veci maju. No ze akurat zacali skladat bajk a zistli, ze nemaju plastovu krytku za par centov z opacnej strany (tam kde ide hadica zadnej brzdy a prehadzovacky) a ze teda musia objednat z DE
23. Septembra dosavaju plastovu krytku
24. Septembra pisu, ze bajk je preskladany. Platim 40e za prehodenie komponentov na novy ram
28. Septembra bajk s novym ramom prisiel mne domov GLS kurierom

Kebyze objednali plastove krytky, co stoja 3eur/kus hned 19.Augusta, mohol som mat bajk uz aspon 2 tyzdne doma, toto ma mrzi a mohli by zlepsit nech clovek tolko zbytocne necaka.
Keby si toto postrazili, tak nemam na nich najmensiu vycitku, lebo nikdy nebolo ze nie, neda sa, nespravime, nebude.
Inac vsetkych kurierov platili oni, mna cela vymena za novy ram stala iba tych 40e ostatne naklady (krytky, patka, drziak 2 prevodnika atd) platil Canyon.
Novy ram je v bezchybnom stave bez jedineho skrabanceka a bajk profi poskladany, lepsie ako keby som si to sam robil to jednoznacne.
28.09.2020 - 19:25:48
02
Strenki Si ma teraz vystrasil, z 2018 Luxa nemaju ram ? Vsak to je ten isty co z 2020 a nevidim rozdiel ani 2021 ci to este nebol boost ? naco potom ta 6 rocna zaruka ? To ked za 3 roky pojdem nebodaj reklamovat tak mi povedia ze uz nemaju a ze 5% zlava na novy bike ???
28.09.2020 - 23:32:45
00
Hlavne zachovaj paniku.
Mal som predchádzajúcu generáciu Luxa, ktorá sa robila od roku ~2014, ale jeho poslednú modifikáciu M31-18.
Kebyže čítaš poriadne a nestresuješ, mohlo by ti dôjsť, že 2 prevodník to asi nebude terajší Lux. Mohol si aj kliknúť na môj bajk v profile, je tam aj foto.
Nový Lux je iba boost, iba 1 píla (2 prevodník tam nedáš ani keby si chcel) a má označenie M063 / M073... kľud :)
Pointa môjho príbehu je, že keď sa vám niečo s rámom stane pri bežnom používaní bez pádu, tak vám ho vymenia.

FYI pekný zoznam všetkých ročníkov, generácií a nákresov rámov a ich súčiastok tu https://www.canyon.com/en-sk/support-articles/exploded_drawings_overview.html
28.09.2020 - 23:53:29
05
Kenai napísal:
:rofl: Odpoved z canyon:
Navrhol som im, aby to dali do poisu produktov, aby s tym kazdy potencialny zakaznik pocital. . Zakaznik co si kupi novy bike zo zarukou rozhodne nepredpoklada, ze sa bude po 3 mesiacoch cez plnu sezonu doprosovat v servise, aby mu to niekto vymenil. Ak sa vobec v jeho dedine nejaky servis, kde to vedia urobit, nachadza. Silaene!

PODPORUJTE LOKALNY CYKLOOBCHOD. :rock:
Príloha:
Support-Local-bike-Shop.png


Doplnenie a verim ze zaver.
Dnes som ten BB vymenil. Ked som demontoval povodny prava strana ta co odislo lozisko bola utiahnuta tak ze vahou kluca sa povolila. Cize muselo to mat mikro volu a preto to lozisko poslo.
Obe strany zlozene uplne na sucho, preto zrejme aj ten zly utahovaci moment.

Cize nie je problem canyonu.... no je, odpisali to zlou montazou.

BTW: napisal som im to, aj ked neverim, ze to nieco zmeni.
29.09.2020 - 16:40:25
00
Kenai napísal:
Doplnenie a verim ze zaver.
Dnes som ten BB vymenil. Ked som demontoval povodny prava strana ta co odislo lozisko bola utiahnuta tak ze vahou kluca sa povolila. Cize muselo to mat mikro volu a preto to lozisko poslo.
Obe strany zlozene uplne na sucho, preto zrejme aj ten zly utahovaci moment.

Cize nie je problem canyonu.... no je, odpisali to zlou montazou.

BTW: napisal som im to, aj ked neverim, ze to nieco zmeni.


Kamarát mal podobnú skúsenosť, stred nasucho a v podstate nedotiahnutý, kluky mali volu, kotuce suchali, hlavove povolene, tusim aj patka prehadzovacky mu po chvili zacala nehorazne praskat (zvuk). Po kompletnom servise nemal problem a bike bol super... Podla toho co citam aj tuto vo fore to bude asi velmi rozsirene, ze vystupna kontrola bajkov asi nebude na najvyssej urovni, ak tam teda nejaka je..
29.09.2020 - 17:44:55
02
Nedúfal som, že budem do tohto vlákna niekedy písať, ale predošlá zmienka o výstupnej kontrole ma naštartovala k zhrnutiu...

Nakoľko od 08/2015 vlastním Nerve AL 7.0, postupne som sa dokopal (za výraznej pomoci syna, ktorý očakával dedičstvo Nerva) k novému bajku.
14.9. objednávka Neuron CF 9. Veľkosť XS skladom, platba 15.9. Bike odoslaný 16.9., doručenie 21.9.
Nakoľko som bol na služobke, prebral to kolega.
Keď som videl poškodenú krabicu od gurtne, ako to bolo previazané v UPS, obliali ma smrteľné poty.
Našťastie na prvý pohľad do krabice všetko OK, bolo to nad zadným kolesom, kde nič nie je v krabici.

Doma vyberám bajk z krabice a všetko fajn zabalené, obalené, nič nelieta, na prvý pohľad OK.
Otváram si plechovku Plzne :beer: a ide sa odbaľovať a skladať!
Po odbalení peny pri hornom oku tlmiča to prišlo: poškodenie farby až na karbón :@ .
Nie je to oškreté pri doprave, ale evidentne nejaká rana z boku na hornú rámovú trubku a odskočená farba až po karbón.
Celé pekne zabalené v pene, čiže takto to odišlo z fabriky!!!

Na 22.9. teda posielam fotky na CZ podporu.
Pre istotu paralelne posielam fotky aj do Carbonfactory, michalgunis ďakujem pekne za konzultáciu :y:,
pevne dúfam, že v závere ponúknuté služby nebudem nikdy potrebovať :rofl:
Odpoveď Canyon 23.9.: "Navrhuji poslat kolo zpět na naše náklady s tím, že vám vytvořím objednávku na nové kolo.
Díra je poměrně hluboká a nelze tedy s jistotou říci, že rám by časem během jízdy dále nepraskl.,
Tedy z důvodu vaší bezpečnosti navrhuji kolo vrátit.".
Bike teda po krátkych asfalt testovačkách balím a 25.9. ho preberá kuriér.

Paralelne 24.9. odoslaný z Nemecka druhý bajk. Doručené včera 29.9. Krabica v UPS dodávke uložená na výšku, zase ma mrazí niekde v oblasti krížov...
S malou dušičkou otváram krabicu, kua teleskopka so sedlom voľne v krabici (odopnutá z tých čiernych pások s gumou, čo je pripevnená k rámu)...
Našťastie všetko OK. Nový bike bez škrabančeka :inlove: .

Za mňa aj napriek extrémne nemilému zážitku a sklamaniu z poškodenia prístup CZ podpory vždy super: promptný, či už chat pred predajom, prípadne komunikácia pri reklamácii. Osobne som očakával nejaký voucher refund za poškodenie, výmena celého bajku ma teda dosť prekvapila a potešila. Bol som však aj tak rozhodnutý poškodený bike vrátiť (Ostatne ja som im poslal nepoškodené peniaze, tak prečo by som si mal nechať poškodený bajk... Navyše s karbónom nemám žiadne skúsenosti...).

Evidentne celý problém zapríčinila nedostatočná výstupná kontrola.

No a samostatná kategóia čo nejdem radšej rozvíjať :swear: , sú kuriéri... Našťastie poškodenie pri preprave sa mi vyhlo.

Prílohy:

Komentár súboru: Neuron CF 9 č. 1
IMG_20200921_160518.jpg
IMG_20200921_160518.jpg 439.19 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: Neuron CF 9 č. 1
IMG_20200923_182756.jpg
IMG_20200923_182756.jpg 576.35 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Neuron CF 9 č. 1 - poškodenie
IMG_20200921_163313.jpg
IMG_20200921_163313.jpg 201.91 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Neuron CF 9 č. 2
IMG_20200929_103414.jpg
IMG_20200929_103414.jpg 584.96 KiB thumb_up0thumb_down

30.09.2020 - 10:07:14
05
Ja len na margo toho, vy si myslite ze ked chlapci na predajni vybalia bajk zo skatule Spesl, Trek,... tak vsetky spoje prechadzaju a dotahuju na spravny moment?
Vystupna kontrola a samotna montaz je presne na takej istej urovni ako u vsetkych top svetovych vyrobcov. Canyon ma tu nevyhodu ze ked na takyto problem narazis pri jazdeni, tak musis ist za extra platenym servisom, kdezto bajk z predajne ti podatahuju v ramci popredajneho servisu.
30.09.2020 - 10:12:05
03
Ja iba takto na okraj, podoťahovať si veci je, úplný základ, kto jazdí drsný terén, to je kontrola ktorú robím 1-2 krát do mesiaca, momentový kľúč a za 5 min nemám čo robiť. Minimálne raz do mesiaca by si mal človek dať tu námahu, si myslím, neviem potom čo tu riešite. To je tak keď minule na kofole som počul ako sa baví partia že bez údržbový bicykel , aj tak vyzeral :D Iná vec je že je v niečom málo maziva, to už je ťažko sa k tomu vyjadriť, bolo to tu písané veľakrát tak si to pozriem namažem idem, chápem nie každý je zdatný a vie , chce sa mu.
30.09.2020 - 10:20:53
03
Ked si niekto kupuje direct sale znacku,myslim ze aspon podotahovat veci by si mal vediet.
30.09.2020 - 10:21:43
020
Robite to aj na aute, motorke, pracke? V com je rozdiel. Lebo je to bicykel ? Za mna by to mali posielat v dieloch bolo by s tym menej roboty a aspon by nic neposkodili. Uz sme zase v 80 rokoch u Skodovky Dorob si sam! Mal som automechanika co sa zrejme skolil u Canyon. 2x mi po servise nedotiahol kolesa. Ked som presiel z Ba do piestan isiel som rovno do servisu mysliac si ze mi idu odpadnut homokineticke klby pre tie narazu v naprave. Tam uz skoro objednali pol novej napravy kym niekoho napadlo skontrolovat utiahnutie kolies. Druhy krat som uz vedel o co ide tak som cestou po meste zastavocal a dotahoval kolesa rukou, kluc som nemal lebo mam runflet a penu kompresor. a nensoim rezervu. Najviac sokujuce je ze niekomu taka praca pride v poriadku.

semiro Nerobis nahodou pre Canyon, mohli by ste si s panom Kocurom ruky podat.

Dobrý den,
dotažení misek středového složení je třeba kontrolovat v rámci běžné údržby bicykla.
Přeji Vám krásný den,
Vojtech Kocur
Canyon Česká a Slovenská Republika
www.canyon.com/cs/
Geschäftsführer: Roman Arnold, Armin Landgraf, Lothar Arnold
HRB 2870, Amtsgericht Koblenz, Deutschland
USt-ID-Nr. DE 148719832


Kupoval som 2 bicykele od http://cyklonemcik.cz/. A boli zlozene na 1*. Nie je ro o znacke je to o ludoch.


Naposledy upravil Kenai dňa 30.09.2020 - 11:10:22, celkovo upravené 1 krát.

30.09.2020 - 11:01:30
01
keyboard_arrow_up