Ak ich neriadi stat nech ich ani ne sponzoruje
29.09.2020 - 18:36:53
020
http://dfens-cz.com/covid-z-prvni-ruky/
Dějiště: Jaro 2020, nejmenované oddělení intenzivní medicíny v SRN...
29.09.2020 - 18:45:30
04
titulka PR clanku na ceskom IT portali: Vyhněte se rouškám v MHD: Pořiďte si elektrokolo s dojezdem až 80km
29.09.2020 - 20:20:31
04
Ramon1 to je pravda. No myslím si, že úctu k starším, nech už sú to baníci, inžinieri, dochtori či farári majú vštepovať rodičia. Jasné, že časom ťa formujú aj iné vplyvy...no ten základ - úcta, rešpekt, pokora, to musia urobiť rodičia. Aspoň ja sa tak snažím tie svoje vychovať. To, že s niekým nesúhlasia, neznamená, že sa budú správať ako hovädá, k dotyčným. Nájsť balans, medzi tým čo je dobré a čo správne....to je na dlhú predlhú dobu. Neviem, či stačí celý život.
29.09.2020 - 21:00:14
00
Za normálnych čias sa nejaká tzv. úcta musela ťažko zaslúžiť tým, že niekto niečo naozaj dokázal, také že si z toho ostatní sadli na prdel, a nie automaticky obtainovať napr. na základe veku a tzv. pokora bola pre plazy a iné menejcenné životné formy.
29.09.2020 - 21:30:56
04
Je to tazka tema.. z.pohladu neveriaceho je.nabozenstvo a cirkev.totalna zbytocnost a.minanie.penazi ale z pohladu veriaceho mozna aj zmysel zivota a bytia. Mozno ti farari prave tym docbodcom poprintej almuzne co dostavaju od statu aspon trocha zlepsuju jesen zivota a davaju vieru ze sa po smrti nic nekonci. Naviac ak je viera chapana spravne ma z cloveka robit dobre cloveka prospesneho pre spolocnost. Ja.osobne aj ked viera sposobila.kolec vojen neviem predstavit svet v ateizme.
Myslel som.tomtak Ak uz niesi ekonomicky cinny tak si pre stat len minus. Jednak musi platit dochodok a za druhe aj zdravotne sa o teba starat. Tieto naklady sa stale zvacsuju kedze dozitie stupa aj naklady na zdravotnu starostlivost preto sa aj zvacsuje odchod do dochodku. System je neudrzatelny ak bude viac dochodcov ako aktivne cinnych obyvatelov. Je to uplne normalna vec ze sa obradili. To je.to iste ako keby bezat by povolili ale bicyklovat uz nie. Druha vec je ako spominate ,ze tam.chodi najohrozenejsia skupina takze ten vyznam zakazu je opodstatneny.
29.09.2020 - 22:40:59
06
No ale keď mi niekto sľúbi posmrtný život ... 😉
29.09.2020 - 23:14:02
02
Načo je cirkev: https://niejemijedno.sk/naco-je-cirkev/
29.09.2020 - 23:40:09
02
Ja som si vzdy myslel, ze viera je nieco dusevne, nieco medzi clovekom a bohom, nieco, co sa da praktikovat aj na opustenom ostrove alebo v plynovej komore. Preto nechapem, naco by boh medzi mna a seba pchal nejakeho poistovacieho agenta so zlatou retazkou na krku. Buuullshiiit

Omse su v TV aj radiu, su online z nasich kostolov aj Vatikanu. Je kopa silne veriacich, ktori uz do kostola ist nevladzu a sleduju ich z domu (aj bez korony)
ALE cirkev si nemoze dovolit, aby sa ludia naucili omse sledovat doma v bedni. Ved to by potom stacil jeden farar/papez a cely biznis model je v prdeli, miliony pastierov by nemali co zrat.
Nedaj bohu, aby si ovecky nahodou uvedomili, ze viera je niekde vnutri a ziadnu cirkev k nej netreba. To by bol koniec, posledny moze zhasnut oltarnu sviecu.

Slovami klasikov:

Nabozenstvo je melódia, ktoru si pospevuje osamely putnik, aby si dodal odvahu.

Verím v slnko, aj keď nesvieti.
Verím v lásku, aj keď ju necítim.
Verím v Boha, aj keď mlčí.
(Nápis na stene vo Varšavskom gete, 1944)
30.09.2020 - 00:11:32
011
Mne vadia iba tri veci na cirkvi - zasahuje do riadenia štátu, tlačí kresťanské hodnoty všetkým, neplatia dane (resp. sú financovaný štátom). Inak som v pohode s tým, že niektorí ľudia potrebujú vieru, aby sa mohli duchovne o niečo oprieť. No žiaľ zo skúsenosti viem, že tunajšie babky z kostola, sú tie najhoršie ženy v dedine...ohovárajú, súdia, riešia veštice, aplikujú pohanské povery (zočina, urieknutie)....no som mimo tému....
30.09.2020 - 07:35:10
09
AdMich napísal:
...tlačí kresťanské hodnoty všetkým...

Keby aspon toto bola pravda. Lenze pre drvivu vacsinu veriacich je 10 prikazani uplne tabu a ja ako neveriaci ich dodrziavam daleko ortodoxnejsie ako "kostolnici". Vsak sa staci len pozriet okolo seba na cestach, kopec arogantnych vodicov, co nic nerespektuju, ale snad kazdy z nich ma zaveseny ruzenec na spatnom zrkadle.
30.09.2020 - 08:18:29
05
.. a nalepka ryby na piatych dverach
30.09.2020 - 08:31:09
06
Ľudia chodia do kostola nie kvôli viere ale kvôli súťaži, kto je lepší kresťan (čo by ľudia povedali, keby som nešiel). V biblii sa o tom tiež píše. Neviem, či to zacitujem doslovne ale: “do nebeského kráľovstva sa dostanú tí, čo sa modlili vo svojom srdci. Tí, čo derú lavice v kostoloch už svoju odmenu dostali“

A za veriaceho sa nepovažujem
30.09.2020 - 09:38:49
03
to je cely problem spoločnosti, ze je rozpotelna na drobne casti, ateistom vadia veraci, veracim ateisti a lgbt, lgbt chce mat lepsie práva, čierny chcú mat lepšie práva, pravicovy volič je pre lavicového idiot a lavicový pre pravicového. Toto všetko priniesli socialne siete a internet. Inak pekne to vidiet aj na cyklistike koľko bolo v minulosti spoločnych vyjazdov teraz jednemu vadí počasie, druhému výškové, tretiemu čas, ďalšiemu terén a dalši predali svoje bicykle alebo im stoja v dome lebo rodina , dom a naháňanie penazí prácou. a takto začali ludia jazdit radšej sami. Včera na margo ohlásenia Milana Knažka ,že je chorí vzniklo kopec názorov, že buď sa nechal za peniaze nakazit alebo sa chcel ako herec zviditeľniť keďže onom nieje počuť. Vyzerá to tak ,že najlepšie riešenie je odstrihnúť sa čo najviac od socialnych sieti, tv a internetu.
Ja osobne z tohoto mám zlý pocit ako keby sa už táto civilizácia sa nemá kde posunúť a ćaká ju pád. Vírus nám mal otvorit oči ale očividne nám ich ešte viacej zatvoril.
30.09.2020 - 09:40:18
06
No a do tejto ťažkej doby dôjde debilka s oberukrutne ťažiskovým problémom . Keď už kostolníčime v korona kríze 😂 ... stará nalakovaná pani utrela nateraz paštiku .

Poslanci presunuli hlasovanie o sťaženom prístupe k interrupciám na ďalšiu schôdzu parlamentu. Poslanci z SaS a opozičného Hlasu totiž pokračovali v obštrukcii a vyťahovali hlasovacie kartičky, čím znemožnili, aby bola Národná rada uznášaniaschopná.
30.09.2020 - 09:43:40
02
keyboard_arrow_up