To síce áno, ale tá 11-46 kazeta má brutálny skok. 11sp sunrace má zlé hodnotenia, tak riešim čo ďalej. Ešte je v hre aj deore, ale tam neviem, či mi to ešte rám/prehadzovačka zoberie
30.09.2020 - 18:10:45
00
Na bikoch, čo chodili na servis nebol problém... Mne osobne sa tá sada páči a to radenie na ložisku mi príde pecka oproti konkurencii.. Akurát ti neviem vyslovene povedať, ako tomu ľudia nakladali
30.09.2020 - 20:41:10
00
16.10 otvaraju v Trenčíne. Asi bude nával 🤔.
01.10.2020 - 19:03:09
00
Naval bude urcite. Ono tam nemaju zle veci na rekreacny sport. Stany sketeboardy, lopty, rakety, oblecenie, nie kazdy chce dat za bundu 200€. Lacnejsie ako u cinana.
Pitne vaky lacne a kvalitne. Batohy tiez.
Bicykle si dali spravit vyrobcom na mieru za co najnizsie naklady a preto su komponenty "maslo" a vedenie laniek je obnazene vonku, ktore sa hned zablati.
Tak ako lidl, kde potraviny oznacene vyrobene pre lidl, splnaju normy na hrane a ich dlhodoba konzumacia nieje zdravotne vhodna.
Pridem do mtbikera a tam mi na mieru vyberu z 20 znaciek vyberu na pockanie vymenia predstavec za dlhsi, zmeraju sedlo.
Xtr, sram xx01..
Ked lacne, aby to nebolelo ak mi ho na stanici slohnu tak bazar, ked idem aktivne jazdit tak mtbiker, radsej si 200€ priplatit, nech to ma aspo 105ku.
Keby dali do decathlonu aj modely urcene na maraton, bolo by to ine.
To je ako keby si stavebna firma kupila v lidli naradie parkside a isli s tym robit instalacie. Pytali sa predavacky v lidli, preco nemaju aj hilti.
Vsetci stavbari maju hilti, makyta, bosch, mozno este devalt, parkside nikto.
Preto ze sa to pri dlhsom namahavom vrtani zaderie.
A ci predavac v decathlone bude znaly ako predavac v mtbikeri? Mate kazetu 10-51? Aky to ma orech? Teleskopku 120mm kindshock mate na tento btwin teraz hned? Karbonovy kosik mate a kolesa maju karbonove rafky? Naslapne pedale xt pdt8000 s klietkou mate? Fox float dps mate? 12sp retaz sram gx, 11sp ultegra?
Taka zakladna prehadzovacka sa po roku rozladi, hlavne zaciatocnik, co radi pod zatazou. Xt vydrzi dlhsie. Osobne by som nizsiu sadu ako 105, slx a gx nechcel. Ale radsej xt.
Ostatne veci okrem bicyklov su tam super a mam odtial vela veci. Stan za 20€ pre dvoch ludi a dobre sa v nom spalo aj za dazda, pingpong, pitny vak, tricka, blatniky...
Ja najradsej kupujem z eshopu.
Zaklad predajne je mat eshop, kde si prestudujem vklude hmotnost, komponenty a co vsetko maju na vyber. A potom uz len objednam a vyzdvyhnem. Ked nemaju xt tak kupim inde.
S bicyklami v karbone na ultegre, x01 alebo xtr je to v tom diskonte bieda. Hlavne ked potrebuje ram S na 27,5".
Bicykle su tam pre uzku skupinu ludi. V bazare sa da kupit za 200€. V diskonte za 500 a v cyklo obchode za 1000.
Ten za 500 vyzera na prvy pohlad pre zaciatocnika rovnako ako ten za 1000, ale zdanie klame. Kto ma 500 na zvys ma uz aj tych 1000.
Kto nevie ci ho to bude bavit je 500 moc.
A upgrade komponentov vyjde drahsie a su s tym starosti. Zaklad je ram, geometria a mal by mat vnutorne vedenie laniek.
Pridem do decathlonu "mate prosim Cannodale Scalpel Carbon?
01.10.2020 - 21:16:01
00
Vĺčik, vĺčik, ty budeš miestny influencer. ;)
01.10.2020 - 21:25:59
012
danomartinkovic maju tam aj par celkom slusnych kusov, ako ta nova am100s, alebo xc 900 s, ale za tie peniaze mohli dat lanka do vnutra. Manitou, GX, 11,9kg, kolesa mavic na bezduse, slusne, ;)
Chapem, ked cyklistika nieje hlavny obor predaja, ale len vseobecny. Ja a zaujimam skor o biky nad 2-3k. a na 2k nemaju ziadny (okrem ebikov). Mam rad karbon a komponenty ako su dt swiss, fox, XT...
01.10.2020 - 22:02:11
00
Kto bol šikovný a rýchly, mohol mať 29" karbónové XC s karbónovom sedlovkou na karbonových kolesách s RS SID Select vidlou s karbonovými kľukami s XO1 Eagle prehadzovačkou za 2200 € ......a to už mi jedna hadička /zadná brzda/ na ráme zospodu fakt nevadí......;)
02.10.2020 - 00:03:20
04
Vuk decathlon je hlavne dostupný keď chceš začať s nejakým športom a nemáš v pláne minút majland na základnú výbavu. Nie je fér ich porovnávať s čisto bike shopom keď sú zameraní na šport všeobecne. Majú kopec skvelých vecí čo sa týka oblečenia na bike pre náročnejších jazdcov.
02.10.2020 - 08:21:38
015
Presne ako tu vo videu, aj ked ta jazda je zvelicena parodia https://youtu.be/yotOZVELSMc?t=25

Decathlon si dal namieru urobit kvantum bicyklov pre cely svet, moze ist preto s cenou dole, maju vlastne vyvojove oddelenie, aby sa mohli dostat s cenou uplne nadoraz (aby zaujali cenou) a bolo to jazditelne. Tak setria kde sa da, trailhunter to viac krat spomenul. Recenzoval aj brzdy MT200, ktore mu nestacili. Potom sa im to predava ako v lidli dochodcom akciove kurcata, kovli cene. Moja mama si ani nevsimla ked som kupil iny bicykel, pre nu su to 2 kolesa, sedlo a riaditka. Odvezie ju to 2km po meste, tak to dalej neriesi.

Mne ide o to ze si moj kolega v inom podobnom diskonte kupil taky bik za 500, sa mu kazilo radenie po druhej jazde, brzdy boli mechanicke a packa isla tazsie, ako na rafkovych. Ho predal a poradil som mu kellys s ktorym bol spokojny. Doplatil len 60€.

Vybavu tam kupit mozem,maju tam super lacny pitny vak, kde vobec nieje citit plast vo vode a dobre sa z neho pije, blatniky, oblecenie, stany, rakety, lopty, a nenecham tam 2000€ za vybavu. Mozno najlacnejsie na Slovensku a obrovky vyber tovaru.
Nemaju na vyber aj kvalitnejsie modely bicyklov a komponentov, (nemyslim pinalrelo dogma F12, alebo s-works levo turbo, ale aspon cosi trochu lepsie, aby nemuselo byt u polovice bikov pisane Obmedzenie v používaní Nevhodné na MTB XC, All Mountain, Enduro a BMX.) aj ked je v popise Horsky bicykel MTB.

Jazdil som asi na 15 bikoch, na niektorych dlhu dobu a skutocne je to poznat rozdiel 300 a 3000€, Ten na testovacke bol najlepsi. Pred domom na ceste to moc nepoznam, ale po niekolkych dlhsich vyjazdov v lese poznam aj minimalny rozdiel..

Uplne novy bicykel a stale sa mu kazi prehazdovacka, ako by bola neindexova a to nastavovali v servise. treba 2x silnejsie zatlacit , nez u XT na packu o 2 stupne a po prehodeni o 1 stupen nazad, lebo inak cakam na prehodenie 10 zaberov. Pritom je to nove. U XT radim aj o 3 pastorky naraz na ani to moc nepocut.
Uplne nova prehadzovacka shine serie 22 za 2,8€ vs opotrebovana XT deore za 67€ - deore stale radi lepsie, dokonca aj ak jemne omylom tuknem do packy a ani to nieje citit v retazi.
02.10.2020 - 11:12:24
00
Si objavil novu temu na sebarealizaciu? :tmi:
Biky s Decathlonu maju standardne dobru povest, co sa tyka pomeru cena/kvalita . A to nielen tu na fore. Ano, niektory komponent mohol byt poddimenzovany (vzhladom na cenovu kategoriu), ale to nic nemeni na prvej vete. Hlavne komponenty su aj tak spravidla standardne (Shimano, SRAM ,....).
A neporovnavaj to zbytocne s bikami z "podobnych" diskontov (Ktore to su - tie s kosackami? :) ), rovnako ako nema zmysel to porovnavat so spickovymi XC/trail bikami. To su uplne ine segmenty.
02.10.2020 - 11:22:30
09
To mate tak, ked jazdite triban za 500€ a potom maju v bikeshope za 1200€ lepsi s karbon vidlou na 105ke, v druhom ten isty za 1100€, tam daju nan akciu za 900€, lebo naskladnili novinky a ten stary model je tazsie predajne S-ko, niekto ho kupi, po 100km ho to prestane bavit a preda ho za 600€. Potom ked jeden den jazdite na tribane za 500€ a druhy den na tom lepsom za 600€, dlhe trasy do kopca, tak vam triban pripada ako hrdzavy favorit. Doplatok 100€ a uplne ina kvalita. Akurat komponenty na vymenu su drahsie.

Najlepsie sa kupuju starsie modely co sa im prasi na ne v obchode 3 roky v tazko predajnej velkosti XS, ide zima a naskladnili novy rocnik. Potom este k tomu pridate kod zlavy 5%, este vam da bikeshop darcek - nejaky kosik na flasu za 2€ a nemusite ist do decathlonu, aby ste usetrili na peniazoch ale aj kvalite. (aj ked pomer cena/kvalita nie je zly)
Bikeshopy sa dokazu dohodnut aj na nizsej cene o 100€, Decathlon asi nie.

Ked ste zvyknuti pozerat videa z flash pamate v ktorej mate 3000 videi, tazko sa vratite k vhs kazetam.
Tak isto ked jazdite na XT a foxe, ucastnite sa maratonov, tazko budete ochotni navstivit decathlon a kupit nieco s MT200 a sontour vidlou, chcete zvacsit kazetu, ale taku XT CS 8000 kazetu tam nemaju.

angel1 napisal:
Raz mi znamy pozical svoj shitovy bike, lebo som roztrhol plast a siel som do najblizsej predajne nieco kupit......tahalo sa na tom 5x tazsie ako na mojom, valivy odpor kolies bol enormny, kluky sli tazko...no proste des! Potom som mu hovoril, ze na mojom spotrebujem 4x menej energie ako na jeho.....on na to: "A naco chodis bicyklovat? Aby si oddychoval? Ja nie, ja chodim na to, aby som si udrzoval kondiciu a cim vacsia drina, tym vacsia kondicia!! ....no a bol som bez slov :rofl: :rofl:


Naposledy upravil Hosť dňa 02.10.2020 - 12:16:02, celkovo upravené 1 krát.

02.10.2020 - 12:02:14
00
mtbiker mu dal trolovi zlavovy kupon nech trocha "ocierni konkurenciu" :D just kidding
02.10.2020 - 12:04:36
05
ano mtbiker dava zlavy https://www.mtbiker.sk/shop/informacie/vernostne-zlavy.html
decathlon neviem.
02.10.2020 - 12:20:20
00
Vuk ty si asi nikdy na stavbe, resp s robotnikmi nebol, lebo robosi uz bezne pouzivaju aj veci z lidla, resp parkside. Dalej som uz tie dlhe prispevky nemal ani chut citat :)
02.10.2020 - 14:09:35
08
V mtbikeri mi vyskladaju podla poziadavky karbonovy ram, teleskopka, dokonca aj elektronicke radenie z toho obrovskeho mnozstva tovaru, vedia co s cim pasuje. Este si tam zajazdim na pumptracku.
Mate pravdu neda sa porovnavat mtbiker a decathlon, dalsie sportove obchody, alebo rozne hypermarkety a zahradnictva.
U nas v praci sa pouzivaju znacky makyta a bosch.
02.10.2020 - 14:25:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up