Jano1987 Voz kameru, volaj policajtov daj to na socialne media. Ak ta vytlacia z tovjej strany vozovky ide pri najmensim o ohrozenie a porusenie predpisov. Mozu ist 2 kusy vedla seba max a aj to len ak nikoho neobmediza. V podstate sposobili dopravnu nehodu a z miesta usli.

Ak to budes riesit "dohovorm" v bufete este skocnis ako agresor ktory sa isiel vyvrsovat na sportovcov. Nejaky dobrak si to tam urcite natoci a spravne zostriha. Aj ked pripustam, ja by som obcas vozil 50cm zahradnu hadicu a vychovaval to za jazdy.
01.10.2020 - 16:02:01
05
tak su kadejake pripady, napr od bufaca obratka co je normalna cesta smerom na divoku vodu a je tam zakaz bicyklom, lebo hore je normalna cyklotrasa, tak tade cestaci chodia uplne bezne. lebo hore su hrbole a neda sa tade ist 30... to je akoze argument. lebo keby sli 15 tak si pokazia priemerku, segment hocico...
01.10.2020 - 20:17:59
01
Ja osobne, som vždy jazdil keď sa dalo dole po tej ceste do Čuňova. Len teraz sa na prvej časti nedá, keď sa tam stavia.
Možno mimo témy, ale osobne som už znechutený zo správania sa množstva cyklistov. Ísť na Biely kríž za pekného počasia adrenalín, či vás nezostrelí nejaký šialenec, čo si to valí 60 dole kopcom, skoro zrazim cyklistu, čo šiel na červenú a ešte mi vynadá, že je z Cyklokoalície a on môže jazdiť na červenú, lebo je cyklista a je namáhavé sa znova rozbiehať a podľa nejakého zákona v Oregone červená pre cyklistov je vlastne značka Daj prednosť v jazde. Tento týždeň sa vraciam autom tak okolo 22hej zo Stupavy cez Záhorskú Bystricu do BA. Tak medzi Stupavou a Záhorskou, tma ako v rohu. Oproti mne ide auto a nejaký čierny tieň mu prebehol pred svetlá. Brzdím, že čo to je. Cyklista na tmavom biku, celý v čiernom, bez jedinej odrazky idúci v strede pruhu. Tak naň zatrúbim nech uhne nabok, však ho niekto sunda a Cyklokoalícia zase bude hejtovať šoférov. Cyklista zabrzdí, zablokuje ma a začne mi nadávať, že čo naň trúbim. Ja že nemá ani 1 odrazku či svetlo, nevidnoho a ide v strede pruhu. Mi začal nadávať, že odrazky sú ťažké, že to je zbytočných 143g, svetlá hotová katastrofa, to je 400g, reflexná vesta nie je aerodynamická a nebude si ničiť karbónové kolesá s drahými pláštami pri krajnici. Som ostal stáť z otvorenou hubou. To ozaj už ľudia sú ochotný riskovať život kvôli blbej odrazke? Ozaj mám pocit, že cyklistom začalo vo veľkom asi niečo udierať na mozog.
01.10.2020 - 20:42:11
015
to k tej poslednej vete predošlého príspevku...

mojhumor.sk
01.10.2020 - 21:32:08
02
gramari su ina katogoria :D, dodnes si pamatam ako na dakej casovke do vrchu, ja rekreacne na krose, kopec blbosti, este aj brasne a daky ziletkar co startoval vtedy ked ja pride ku mne ci mu nezoberem hore bidon aby ho to nezatazovalo. tak mu vravim ze ved vylej vodu a mas pokoj. a on ze: ved to som uz, bidon je prazdny, len aby som mu ho zobral :)
01.10.2020 - 21:34:48
09
Podaktori tu mate nejake extra stastie na stretavanie exotov :lol:
01.10.2020 - 23:26:48
01
Ako sa to hovori o tej vrane? :D
02.10.2020 - 07:10:56
04
To nie je o stasti, to je o pozornost. Nikto je zahladeny sam do seba tak, ze si nevsima co sa okolo deje a tak exotov "nestretava".
Tu mam takych par prikladov v okoli. Jazdieval som kazdy den 80km po okreske do Ba a spat. Vzdy cestou spat som stretol nejake srnky, lisku, macku, bobra, zajaca na ceste. Tak som kazdemu hovoril, ked na to prisla rec, ze pozor na ziverata hlavne po zapade slnka. Vsetci mi tvrdili, ze tu ziadne zvierata nie su. 2 roky od toho vsetci uz mali rozbite auto nejakym zverom okrem mna. Teraz uz netvrdia, ze tu zvirata niesu, teraz tvrdia, ze co ty posrati polovnici robia, mali by to vystrielat. A s exotmi je to podobne. Kto sa nezaujima najde az na kapote.
02.10.2020 - 10:19:35
01
ja by som mal skor opacny nazor... preto, ze je niekto vsimavy, predchadza stretnutiam s exotmi...
02.10.2020 - 11:12:01
11
No nie je stretnutie ako stretnutie, Ja vravim ze si ich vsimne lebo je vsimavy a potom ma story na rozpravanie. Ten co je duchom nepritomny ma potom stretnutia 3 druhu. Ale je fakt ze menej. lernerandrowe.com
02.10.2020 - 12:14:10
00
Ja dávam pozor, nikdy neviem aký šialenec odniekiaľ vyskočí. Žiaľ veľké množstvo cyklistov nie je šoférov. Pár rokov dozadu, ako boli povinné vesty, resp. reflexné prvky mimo obce pre cyklistov (pre chodcov sú stále) sme šli večer na chatu a ako spolujazdec bol kamoš, čo nemá vodičák, ale veľa jazdí na biku. Samozrejme investovať do reflexných prvkov sa mu vôbec nechcelo, že vyhodené prachy, že autá majú svetlá a uvidia ho. Na okreske mu hovorím, pozri cyklista (cesta medzi dedinami asi 10km, jeseň, piatok večer, poznám to, veľa ľudí ide s kŕčmi domov). On že kde? Nikoho nevidím. Lebo nevedel, čo má hľadať. Všimol si ho asi tak 3 sekundy predtým, ako sme ho minuly a ešte mi predtým stihol vynadať, čo idem do protismeru. Zostal šokovaný, že ho vôbec nevidel. Keď sme sa vracali z chaty, tá istá cesta a cyklista mal na sebe reflexný vestu. Pozeral ako puk, že to vážne tá vesta tak veľa spraví? Cyklistu sme videli asi tak 8-10 sekúnd predtým ako sme ho minuli. Na druhý deň návšteva obchodu, dokúpené odrazky, svetlá a reflexné traky, či ako to nazvať. 4 roky do neho ľudia hučali, že daj si svetlá a odrazky, ale on nie. Stačila osobná skúsenosť a zrazu pochopil. Veľa nešoférov si neuvedomuje, že bežný reakčný čas na situáciu je okolo 1,5 sekundy. Sú ľudia, čo majú lepšie reakcie, potrebujú tak 1 sekundu, sú ľudia, čo majú horšie reakcie, potrebujú tak 2-3 sekundy. Pri rýchlosti 90km/h prejde auto za 1 sekundu cca 25m, brzdná dráha zo 90km/h je tak okolo 36-40m. Ak niekoho teda zbadá šofér 50m pred sebou, už je neskoro, v najlepšom prípade zabrzdí tak 10m potom ako ho zrazí.
02.10.2020 - 13:06:25
06
asi sme sa nepochopili... ked je raz niekto exot, tak je exot a ty ho neprevychovas... vacsinou ho uz vies rozoznat z dialky a spravne zareagovat bez zbytocneho konfliktu i zapodievania sa zbytocnymi vecami (ved je exot)...
paradoxne podla mna je zo mna lepsi sofer prave preto, ze som cyklista, lebo musim davat pozor na vsetkych a na vsetko a to prenasam aj do auta...
02.10.2020 - 14:27:28
05
Inak jazdiť (autom či bicykom) tak, že reakčná + zábrzdná vzdialenosť je väčšia ako vzdialenosť, na ktorú vidím, tiež nemusí byť najlepšia stratégia. Dajme tomu, že pri cyklistovi si ešte môžeme povedať, že mal mať reflexné prvky, ale takého jeleňa či čerstvo spadnutý strom je ťažšie presvedčiť na nosenie reflexnej vesty ;)
02.10.2020 - 16:59:58
01
Niekto zacal s platanim na Jurave medzi Racou a Sv. Jurom. :-)
Príloha:
IMG_20201002_124821851.jpg
IMG_20201002_124821851.jpg 500.59 KiB thumb_up1thumb_down

02.10.2020 - 17:18:26
00
zase niekto asi vyvážal nelegálne bordel a niečo mu cestou vypadlo....tam je to vďačné miesto...
02.10.2020 - 18:41:20
00
keyboard_arrow_up