a nedá sa s tým pánom dohodnúť, keď človek vidí ako sa lesy ničia ťažbou a nik to nerieši a cyklista čo sa pohybuje na chodníku aj keď neznačenom a nie je to ani NP a policajti tam vyberajú sila toto kam ten svet dospel
05.10.2020 - 16:17:53
00
keby tam sypali stavebny odpad s azbestom, alebo stare pnematiky a autobaterie hadzali do potoka, nikoho by to nezaujimalo :)
05.10.2020 - 17:04:25
00
S demokraciou neprisla len sloboda ale aj pravidla, tie su zle nastavene. Pritom lokalita Martiniek ma vsetky predpoklady na trailove jazdenie, ci uz od Martina , Kuneradu. Keby sa to zlegalizovalo prinieslo by to nielen bikerom paradne traily ale podnikatelom aj trzby za sluzby. Ale kazdy hladi iba na seba. Holiga chrani les, pritom sa toho viac dodrbe pri tazbe. Holorub tam pribudol na enduro traily, to mu nevadilo. Cestu na hole by radi opravili, ale chceli by ju iba pre seba atd.
05.10.2020 - 17:07:25
07
To je chorý človek , ten patrí na psychiatriu! Pozná ho pol Martina čo je zač. J*b*e do každého cyklistov,hubárov,na koňoch že chodia po lúke,auto je zaparkované na tráve, na každého volá policajtov. Si myslí že mu patria Jedľoviny , najlepšie keby tam nikto nechodil. A samozrejme že to vyhovuje urbarnikom a poľovníkom že tam majú takého strážneho psa. Vraj ho dakto už aj okolo stromu priviazal aj na p***u že dostal, tak si už vola policajtov na akcie. S takým človekom sa nedohodneš najlepšie ho nestretnút alebo sa nedať chytiť.
05.10.2020 - 21:22:31
02
bobris napísal:



Treba dupnúť do pedálov. Na trail do lesa za vami nepôjdu :D
05.10.2020 - 23:02:04
00
Dobre vedia kde stáť, tak aby si neušiel. Spomínaný pán im veľmi rád poradí také miesta.
06.10.2020 - 07:09:08
01
Ti urbarnici su tam dost dosahani. Videl som tam stary pristresok kde napisali oznam cca, 25 rokov sme sa on starali a teraz ziadame 'My sme les' aby ho opravili. :D Tiez s rekonstrukciou asfaltky robia problemy.
06.10.2020 - 10:20:38
00
Áno, asfaltka mohla byť z eurofondov opravená, nestálo by ich to nič a slúžila by všetkým. Oni boli proti, lebo pre ich stroje tá cesta stačí a vraj by sa tam zvýšila premávka čo by im vadilo. Čo k tomu viac dodať, na Slovensku to je často tak :puke:.

Ešte tu bude asi dlho trvať kým ľudia pochopia, že turizmus a súvisiace služby môžu generovať podstatne vyššie zisky ako drancovanie lesov.
06.10.2020 - 10:33:32
010
""Asi ano natvrdo im utiec, to som si vravel aj ja"" pod vysielačom cca. pred mesiacom (smer Minčol) mi zatarasili, zablokovali, dvaja stražcovia cestu, bol by som do nich narazil. Ostatne si viete domyslieť, ***** ma ako maleho chlapca, mame sa na čo tešiť, že tam budu chodiť a pokutovať. Tak som spravil zo seba debilka a ospravedlnil sa...že už tam nepojdem.
Nechapem jednu vec, na Zilinsku stranu toto nepoznaju, iba u nas v MT.
06.10.2020 - 22:13:07
01
Bolo to cez týždeň alebo cez víkend? Ja sa už snažím jazdiť skôr v týždni, lebo im asi začali biť do očí tie skupiny ľudí čo tam v poslednej dobe jazdia. Som zvedavý ako celé toto skončí. Hádam nie ako motorky až trestným činom. Žilinská strana asi zatiaľ nemá také iniciatívneho trtka ako my. Oni tam sami od seba moc tí fízli nepôjdu, ale keď už dostanú podnet od niekoho tak to musia riešiť, nemôžu sa na to len tak vysrať.

Inak podľa toho článku čo bol v biker-i by ten hrebeň mal byť legálny. 1. ochranný stupeň a išiel si po TZT. Ale ako vravím, ja sa tým zákonom hovno rozumiem a tiež sa len spolieham, že ich nestretnem. Celý ten zákon je zmätočný nejaký. Klasicky napísaný pre právnikov a nie normálnych ľudí.
07.10.2020 - 07:22:30
00
Podla mna je to tym, ze sa jazdi priamo cez les, to je zakazane. Pritom je tam cyklotrasa a aj turisticka znacka v ZA nic podobne nie je. Zo vseobecneho hladiska je lepsie volat policajtov (riesit legalne) ako natahovat ostatny drot.
07.10.2020 - 08:25:05
00
Ako to mám chápať od Krížavy na Minčol nemôžu bicykle však je to chodník a 1 stupeň ochrany ? Nie je to ani národny park chápem niečo zle?
07.10.2020 - 08:45:28
01
Tiez si myslim, ze ak bol tam, nemali mu zaco dat pokutu
07.10.2020 - 08:50:22
00
no tak ja som bol vzdy v tom, ze na TZT by bicykle ist nemali
07.10.2020 - 10:11:40
00
ako že nemôže veľa ich je spoločných je to chodník je však to by tie bicykle už ozaj nikde nemohli ísť a hlavne že lesy zničené ťažbou .. keď už tak by som zrušil národne parky a podobné ***** a nedával im peniaze však to len drancujú a buzerujú, skoro mi príde ako keby nikoho v lesoch nechceli aby človek nevidel čo sa tam deje, ťažba , pytliactvo atď....
07.10.2020 - 10:43:32
00
keyboard_arrow_up