tak tak, je tam kus latky na ktory lepidlo velmi nezvulkanizuje... hento nema velmi dobre recenzie. Akurat si na cestnom plasti neviem predstavit ten trciaci knot, resp ho orezat tak aby netrcal...
23.09.2020 - 15:20:02
00
Ja som sekol novy Conti na skle po 50km pouzivania, musel ist knot (v tomto pripade Dart od Notubes) a odjazdil som na nom nasledne 3000km uplne bezproblemov aj s knotom. Dole isiel len preventivne a stale ho mam doma ako zalozny ak by horelo.je ale pravda ze ten knot Dart je inej konzistencie ako klasickejsie knoty ale nebal by som sa toho. Sam momentalne vozim klasicke knoty a nie tie od Notubes ale pouzit som ich zatial nemusel.
23.09.2020 - 20:42:24
00
Akurát test opravy bezdušákov Stan's opravnej sady Dart (ako píše jammin), na ktorom je ružica nasiaknutá nejakou látkou, kotá má chemicky reagovať so Stan's tmelom. Kupované na cestné plášte, keďže klasické knôty ktoré som testoval vytláčal tlak plášťov. Na zatiaľ jediný naozajstný defekt na sklenej črepine už po mesiaci prestal stačiť tmel a nárazovo klesal tlak. Oprava ako keby som to robil v teréne. Takže pokusne som prvvú ružicu zlomil, lebo som nezväčšil dieru, druhý som zlomil vo vnútri, lebo som dieru roztiahol málo (ten kúsok plastu hádam vo vnútri nebude vadiť). Potom som dieru zväčšil najväčším krížovým šrobovákom čo je v sade, následne pohodička, tlak drží, ružica sa nevytláča von, tak uvidím zajtra čo to spraví...

Na MTB mám zatiaľ obyčajné knôty, tie mi doteraz stačili, predsa tam sú v porovnaní s cesťákom minimálne tlaky.

Prílohy:

IMG_6252.JPG
IMG_6252.JPG 363.21 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: toto roztiahnutie nestačilo :D
IMG_6253.JPG
IMG_6253.JPG 427.27 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_6255.JPG
IMG_6255.JPG 404.55 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_6258.JPG
IMG_6258.JPG 392.75 KiB thumb_up0thumb_down

23.09.2020 - 22:11:08
00
No presne - túto Dart mám a vždy, keď som ju potreboval, tak som ju len zlomil, lebo nešla napchať do diery (aj keď som sa snažil zväčšiť dieru). Ale potom som z tej šípky odstrihol tú čiernu látku a napchal do diery len tú ako knôt. Defekt sa utesnil a fakt zafungovala tá reakcia s tmelom - dnes som po pár stovkách km dal dole plašť a zvnútra to bolo prilepené k plášťu, čiže už by sa to nikdy nevytlačilo von.
23.09.2020 - 22:57:29
00
Preto som to chcel vyskúšať doma aby som vedel do čoho idem. A som rád, že to vyšlo až na 3. krát, takto viem ako to rýchlo a pohodlne opraviť. Ale dik aj ta tvoj tip. Žiaľ jednu ružicu som minul na test s tmelom čo to urobí (žiaden výbuch :lol: ) a druhú teda ešte v núdzi použijem.
23.09.2020 - 23:19:29
00
Ano takto presne som Dart dolamal aj ja obe strany a nakoniec som tam ten knot napchal pomocou srobovaku. Cize v terene tazko pouzitelne ale zasa ked to tam bolo tak to drzalo a fungovalo perfektne.
24.09.2020 - 08:39:59
00
Tiež som zlomil jeden z tých dvoch tŕňov na No Tubes Dart pri prvom použití :)
"Lessons learned" je, že treba tlačiť šípku kolmo. Od zalepenia som prešiel cca 1000 km a oprava drží a tá pretrčajúca časť šípky sa pomaly zapracováva - mizne.
Plášte Schwalbe G-One Allround. Asi je všeobecná vlastnosť cestných a gravelových pláštov, že behúň je tvrdší než u MTB plášťov a preto sa do neho horšie aplikujú knoty.
Príloha:
Clipboard01.png
Clipboard01.png 1.3 MiB thumb_up0thumb_down

24.09.2020 - 09:04:30
00
Keď som pekne roztiahol dieru, tak aplikácia jednoduchá a rýchla. Zatiaľ tlak drží :)
24.09.2020 - 10:41:08
00
Čerstvá skúsenosť s výmenou bezdušového plášťa za nový. Obutý Schwalbe ONE Addix RaceGuard TLE na ráfiky Hunt, robota na 10 minút, patky šli v pohode nahodiť, žiadna mordovačka. Tlak dokonca držali aj pred naliatím tmelu.
05.10.2020 - 09:51:39
00
drzim palce, niekde by mali byt testy na ktore rafiky ktore plaste sedia a ktore sirky kedze aj v tom je rozdiel.

- mal som Pro One novsi typ (oranzovy popis) na DT e1800 relativne bez problemov aj ked bez boostra ani nahodou

- na Hollowgramoch bol problem aby si sadli, mohol som tam dat saponatu kolko som chcel... aj tak si plaste nesadli "rovnomerne" na rafik a tiez to bolo kus od kusu

- o slzeni z boku ani nehovorim, bez 60ml mlieka sfukli za jeden vyjazd na 2ATM

- podlepit v pripade defektu problem kedze zvnutra je platno a zaplata nechce drzat resp presakuje t.j. po kazdom defekte aby som kupoval novy plast?


teraz som nahodil GP5000TL 28mm a absolutne bez problemov, pekne sadli tlak drzia, vyzera ze sa budu dat aj podlepit kedze aj vnutorna strana je gumena

na druhej strane, kamos mal problem nahodit 25mm GP5000TL ale na druhej strane 28mm sadla bez problemov, pretoze bola volnejsia, patka sa lahsie prilepila na hacik.
po vymene pasky Stan's na modru schwalbe uz sme nahodili 25mm bez problemov.

ak to pojde podobne aj s Conti, tak idem naspat na duse lebo uz na to nemam nervy a o peniazoch ani nehovorim.

No prvy dojem spravili Conti ovela lepsi ako Schwalbe (zatial)
06.10.2020 - 17:03:11
00
Ja som staré Pro One (s bielou 1-kou) 2x lepil zvnútra normálnou záplatou na duše a drží to super. Tak asi niečo zmenili v novej generácii, uvidím, keď dojazdím a vymením :)
08.10.2020 - 15:48:12
00
Oranžové Pro One až na horšie nasadzovanie, prvý krát v živote som musel nejaké pätky natierať mydlovou vodou. Nahadzovanie obyč pumpou, tlak držia, 1x lepený defekt špeci knôtom keď po mesiaci už tmel nestačil. Inak všetko vyriešil iba tmel...
08.10.2020 - 16:25:09
00
ja pouzivam us 20 000km panaracer gravelking slick 32 tlc je ich treba obcas dofuknut daju sa podlepit (ked je vacia doera napr samorezka alebo klinec) boost mam spraveny z expanzky pokial sa ale cca kazdych 5k vymeni alebo doleje lep tak to funguje ako ma ale nemozete parkovat na slnku to lepidlu dost skodi (stein tmel)
24.10.2020 - 08:25:20
01
Conti gp5000 tl 25mm + bontrager aeolus pro 5. Mate niekto rovnake kombo? To nejde nasadit ziadnou mne znamou metodou. Mydlova voda, nahrievanie fenom, nic nepomaha. A bojim sa ze aj ked ich tam nejaky herkules dostane tak pri vacsom defekte budem nahraty. Rozmyslam ze ich predam a skusim nieco ine. Ale co?
05.02.2021 - 21:51:10
00
@mufto Ja mám Conti GP5000TL 28 a Fulcrum 4db. Doteraz som nezažil nič horšie na nasadenie pneu, zlomil som nejaké páky, ale našiel som riešenie v Decathlone. https://www.decathlon.sk/montpaka-id_8404829.html?gclid=CjwKCAiA9vOABhBfEiwATCi7GOaciHovDi0xVFblR5GFuafpMR6l5CaOD17HrwBhO0K9NI5bkfqrvBoCb60QAvD_BwE 2 kusy. Treba sa s tým naučiť robiť, lebo pri nasadzovaní tou pákou slajduješ po obvode a druhá je ako zarážka a trochu sily 💪 Pneu išla aj ručnou pumpou. Skús, možno pomôže 😁
06.02.2021 - 07:41:11
00
keyboard_arrow_up