Najlepsie ti doporucia tuto vedla:
https://www.mtbiker.sk/forum/oblecenie-doplnky-prislusenstvo/osvetlenie-t11593-6780.html
06.10.2020 - 23:32:54
20
Hosť napísal:
.... Musím nejako dovtedy poriešiť tu extrémne nafúkanu vidlicu...

Az zistis podla toho videa ci to je napoaj veala, tak tam mas urcite autoventil. Ale ak mas normalnu slusnu pumpu na bicykel alebo auto alebo aj kompresor na benzinke tak to dofukas. Bude ti stacit nieco okolo 70-80 psi cize to nafukas aj beznou pumpou. Cestne plaste sa bezne fukaju na 100psi. len nebudes vediet trafit spravny tlak a bude to chciet kopec pokusov. Ak nemas pumpu ktorou to pojde nafukat chod na benzinku kde maju dobry kompresor a skus to ladit tam. Ale musi byt fakt v dobrom stave aby si neznicil ten ventil na vidlici nejakym na prd nastavcom. Najlepsie si fakt kup pumpu na vidlu, je to par eur a budes to pouzivat dost casto. Zmeni sa vonku teplota, ty sa vyrazne viac oblecies, pojdes s ruksakom....Pri tvojej vahe a citlivosti tej vidle to budes upravovat dost casto. Pozri si aj to to video. Si dost lahky mozno by sa ti oplatilo dat maksiu negativnu strunu. Cize ak to nafukas na spravny tlak a budes mat maly zdvih, tak pozhanaj makku negativku.

https://www.youtube.com/watch?v=sPjrWbjbwXs
07.10.2020 - 00:07:56
00
Kenai napísal:
Az zistis podla toho videa ci to je napoaj veala, tak tam mas urcite autoventil. Ale ak mas normalnu slusnu pumpu na bicykel alebo auto alebo aj kompresor na benzinke tak to dofukas. Bude ti stacit nieco okolo 70-80 psi cize to nafukas aj beznou pumpou. Cestne plaste sa bezne fukaju na 100psi. len nebudes vediet trafit spravny tlak a bude to chciet kopec pokusov. Ak nemas pumpu ktorou to pojde nafukat chod na benzinku kde maju dobry kompresor a skus to ladit tam. Ale musi byt fakt v dobrom stave aby si neznicil ten ventil na vidlici nejakym na prd nastavcom. Najlepsie si fakt kup pumpu na vidlu, je to par eur a budes to pouzivat dost casto. Zmeni sa vonku teplota, ty sa vyrazne viac oblecies, pojdes s ruksakom....Pri tvojej vahe a citlivosti tej vidle to budes upravovat dost casto. Pozri si aj to to video. Si dost lahky mozno by sa ti oplatilo dat maksiu negativnu strunu. Cize ak to nafukas na spravny tlak a budes mat maly zdvih, tak pozhanaj makku negativku.

https://www.youtube.com/watch?v=sPjrWbjbwXs


Naozaj ideš človeku čo má prvy bike a vzduchovu vidlu dva dni, radiť aby ju dofukoval kompresorom?....
Takže miesto toho, aby šiel do servisu s tým aby mu znížili tlak, pojde s tým že si ***** vidlu lebo tam fukol kompresor..... dobry napad

(y)
Kupene, vyskusane, zablatene, umyte. Hlavne dole kopcom velky rozdiel oproti 26 s pruzinovou vidlou, fajny je. V obchode mi nastavili vidlicu podla vahy, namontovali kosiky a vymenili pedale so starym bicyklom. Inak tie plastove veci co boli pri navode su na nieco dobre?



Tak, ešte tie odrazky a tú plastovu sračku spoza kazety dole, a už je to aj pekný stroj :D
07.10.2020 - 08:01:41
01
Kenai, vážne je to pomerne ťažké reagovať v tomto prípade, ale zaslúžiš si odpovede a nejaké nové fakty na doštudovanie (napr. v reakcii nájdeš/niekto iný nájde aj informáciu o tom, aké púzdra v súčasnosti Suntour používa).
Píšem to sem, nie na pieskovisko, lebo už aj google odkazuje na túto tému, keď človek hľadá informácie o púzdrach Suntour vidlíc :)

Kenai napísal:
Cize preto ze XCR 30mm ktora bola totalny lowcost a uz sa nevyraba mala henten plast, to ma aj nova XCR 34 ? Ty mi budes hovorit o spracovaniu faktov.

Písal som tam, že ide o ukážku, ako vyzerajú tie púzdra (lacných) Suntour vidlíc a čo je možné od nich očakávať.
Takže nie Kenai, zle si to pochopil, nehovoril som, že to má tak nová XCR 34, dokonca som 2x písal, že tá nová má iné púzdra: posledný odsek tu https://www.mtbiker.sk/forum/post1646024.html#p1646024 , prvý odsek tu: https://www.mtbiker.sk/forum/post1645869.html#p1645869

Keď som napísal, že Suntour dosť na púzdrach šetril / šetrí a s tým prichádali a prichádzali problémy, odpísal si:
Kenai napísal:
SR je najvacsi vyrobca pruziacich jednotiek na svete a FOX s RS nepredaju rocne tolko kusov do hromady. A SR robi komponenty aj pre DVO do nedavna cele vidlice. Na SR vidlach sa jazdi svetovby pohar.

Takto funguje nejaká diskusia a argumentácia? To mi chceš povedať, že kvôli tomu, že je to veľký výrobca tak nemôžu mať "podradnejšie" riešenie niektorých súčastí v prípade niektorých vidlíc? Poviem to takto: aby si dosiahol tú výhodnú cenu, ktorou sa tu oháňaš, niekde musíš šetriť. RockShox nemá nadarmo nejaké základné vidlice od 100+ €, čo je tak raz toľko v porovnaní so základnou použiteľnou Suntour vidlicou - je tam reálne pridaná hodnota a nepripláca sa len za značku.
10+ rokov pozorujem skúsenosti cyklistov na našich a svetových fórach, sám som jazdil pár Suntour vidlíc a zažil som tieto neduhy na vlastnej koži a celkovo typ púzdier je v prípade ich niektorých vidlíc objektívne horší (technické riešenie myslím). Pre istotu opäť zdôrazním, že som tú XCR 34, ktorá sa tu riešila, spochybnil len čiastočne, keďže nemá vyslovene štandardné riešenie tých púzdier a je to kombinácia tých lacných problematických púzdier a tých drahších/lepších.

Kenai napísal:
https://forums.mtbr.com/beginners-corner/new-guy-here-introduction-fork-questions-1007127.html#post12541340
prispevok 4 roky stary o 32mm verzii z pred 4 rokov. Tvrdenie niekoho XY nepodlozene jedinym argumentom. Ja mozno zle interpretujem fakty, ale ty ich ani najst nevies.

Písal som aj do Suntouru a ich odpoveď bola presne taká, ako bolo napísané v danom príspevku.
Odpoveď bola konkrétne takáto: "XCR používa plastové horné púzdro a kovové spodné púzdro. To je ten takzvaný hybridný systém. Je to kombinácia riešenia zo základných vidlíc (ktoré používajú len plastové púzdro) a vidlíc vyššej rady, ktoré používajú 2 kovové púzdra.
Všetky modely od XCR nižšie používajú plastové púzdra a všetky modely vyššej rady používajú 2 kovové púzdra."

Ak máš iné informácie v zmysle, že by XCR 34 bola inak riešená ako sa uvádza v špecifikáciách a ako naznačuje zaradenie do modelovej rady, tak budem rád za upresnenie.

Kenai napísal:
Ja mam podla teba problem s pochopenim pisaneho textu a ty si pritom zjavne vobec nepochopil prispevok na ktory si reagoval. Ja som napisal "podla mna je Suntour XCR 34 podstatne lepsia vidla", nie ze je to univerzalny vedecky fakt. Bolo to v snahe niekomu poradit na zaklade svojej skusenosti. Ty si urobil co?

No mal by si byť rád, že sa o tom bavíme, lebo si si myslel, že je podstatne lepšia na základe toho, že máš v hlave nesprávne predstavy. Myslel si si napríklad:
1. že tá RockShox má mechanický lockout
Kenai napísal:
ockout je ak sa nemylim na 30 mechanicky

V mojej reakcii si sa dozvedel, že má hydraulický lockout: https://www.mtbiker.sk/forum/post1645869.html#p1645869
2. že tlmiaca patróna je vždy v prípade Suntouru o dosť lacnejšia ako v prípade RockShox vidlíc
Kenai napísal:
Tlmiaca patrona stoji vyrazne menej na SR ako RS

V mojej reakcii si sa dozvedel, že to nie je vždy tak a konkrétne v tomto prípade sú ceny podobné:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1645869.html#p1645869
...
Namiesto vďačnosti a uznania, že tvoje predstavy nie sú až také korektné ako si myslíš, stále reaguješ zbrklo hlúposťami.

A na záver, napísal si v poslednej reakcii na mňa toto:
Kenai napísal:
Myslim ze staci, vsetci si uz asi nazor urobili. Moje otazky ako sa na tej RS meni zdvih a ako lahko sa servisuje si nezodpovedal aj tak.

Otvor si ešte raz na môj príspevok, ktorý predchádzal tej reakcii, ktorú som teraz citoval. Odkaz na príspevok je https://www.mtbiker.sk/forum/post1646024.html#p1646024 . V tom príspevku je bod 2., kde sa zmene zdvihu a servisu venujem. Ten bod 2 tvorí tak 1/4 reakcie a nedá sa prehliadnuť. Nemyslíš si, že je toto dostatočný dôkaz toho, že máš problém viesť normálnu diskusiu?
07.10.2020 - 09:05:34
00
Ano nasiel si ceny komponentov rovnake, nemam chut ti ukazovat ze diely SR sa daju kupit ovela lacnejsie. Je zaujimave ze hovoris ze SR ma vidilce vyrazne lacnejsie a pritom tvrdis ze diely stoja rovnako. Nie je ti to divne ?Len pre info, ja som kupoval na auron diely za 1/2 cien uvedenych na SR stranke. Staci sa obratit napr tu na mtbiker a uvidis ake ceny ti daju. Tiez je rozdiel kupit celu patronu ktoru, ako som pisal vymeni aj susedov pes. RS proste nema tak nenarocny servis ako SR. Puzdra, ok ver comu chces, kym to nerozoberiem na nejakom biku nebudem sa hadat nikto z nas nema nespochybnitelne info je to ,moc novy kus. Ale aj sili posobiace na jednotku plochy budu u 34mm vidle mensie ako u 30mm cize, aj keby hend SR malo slabsie puzdra, tak to nemusi vydrzat menej. Aj vola bude relativne mensia u vacsej klznej plochy. Ci ma 30 silver hydraulicky, alebo mechanicky lockout je zaujimave az v momente, keby sme preskumali jeho funkciu a zistili ci sa da alebo neda prerazit. A na to naozja nemam nervy, lebo cela diskusia RS 30 vs SR 34 je ako porovnavat WV UP s Oktaviou. Mozes byt ten WV lepsi kolko krat chce, proste je to male a subtilne a biek dnu nenalozis. 30mm nohy s QR nikdy nemozu konkurovat 34mm boost vidle. Keby sme porovnavali 35 gold alebo nieco podobne nebudem sa vobec do toho porovnania pustat. Ale este raz 30mm silver vs 34mm boost je iny segment. Ale ospravedlnujem sa za irelevantne info o mechanickom lockoute, mylil som sa.

Vdacny za info, pre mna je fakt ze je to 30 s QR dostatocny na to aby ma ta vidla nezaujimala ani keby mala vnutrii zlatu tehlu. A ziadne info som neziadal.

Cena SR vs RS, ak niekto preda 4x tolko kusov ako konkurencia staci mu ovela mensia marza a zaroven ma vdaka rozsahu vyroby mensie vyrobne naklady. Preto tie ceny. Durolux je plne konurencie schopna vidla pike a cena je 1/2. S Fox ani porovnavat nejdem. SR sa jazdi aj na Rampage ak by ti EWS nestacil. Myslis, ze sa tuzia ti profici zabit ?

Ak by si mal ist zjazd enduro terenom zobral by si si tu RS 30 ci XCR 34 boost ?
A ano mam problem viest normalu diskusiu s niekym, kto namiesto drzania sa faktov komentuje diskutujucich. a zacne svoj prispevok slovami:
Kenai, prepáč, ale napíšem to takto: očivinde máš problémy so spracovávaním faktov a s pochopením písaného textu, z čoho v spolupráci s prehnaným sebavedomím vznikajú extra dlhé príspevky plné hlúpostí.


Naposledy upravil Kenai dňa 07.10.2020 - 12:25:28, celkovo upravené 1 krát.

07.10.2020 - 12:08:55
00
Keby mám 70 kg a hľadám XC / trail hardtail, tak by som sa nebál zobrať RS 30.
Navyše, ak by som bol úplný začiatočník a netechnický typ, tak by mala veľké plus v tom, že má v základe olejové mazanie a SoloAir systém (netreba riešiť tvrdosť negatívnej pružiny).

XCR 34 má svoje plusy a mínusy a v základe smeruje inam. Áno, keby hľadám vidlicu na "drsné" jazdenie, tak by som ju uprednostnil, lebo objektívne bude potrebná vysoká tuhosť 34 mm nôh, pomôže Boost štandard a pevná os a to prevýši nejaké tie spomínané nevýhody.

Snáď sme sa už teda naladili na rovnakú vlnu :)
07.10.2020 - 12:25:14
00
OT: Prepac, ale az budem s tebou na rovnakej vlene, dufam, ze ma niekto zo zdravim usudkom zabanuje.
07.10.2020 - 12:30:47
00
"Odporúčam" chlapov z nemenovanej predajne. Dnes som išiel doladiť tú vidlicu, nech je dobre natlakovaná a cestou mi odpadla pedála ??‍♂️
Čisto nový bicykel a ani takéto banálnosti nenastavili poriadne... čo dodať, no. Myslíte, že to bude v pohode? Nevyzerajú tie závity, že by boli trošku poškodené?
Strašne by ma zaujímalo, čo by som robil, keby sa to stalo zajtra na výjazde v strede lesa. Skutočne by mi nenapadlo, že imbus 8 je potrebný do výbavy cyklistu ?‍♂️

A áno, to som ja. Len som "starý" účet zmazal lebo som v ňom mal taký bordel, že bolo ľahšie ho zmazať a urobiť nový...

Prílohy:

20201009_145909.jpg
20201009_145909.jpg 650.94 KiB thumb_up0thumb_down

20201009_144613.jpg
20201009_144613.jpg 2.28 MiB thumb_up0thumb_down

09.10.2020 - 18:52:33
01
Fúha, čo oni na to? A tá vidla, odfúkli?
09.10.2020 - 19:01:21
00
Tak to dotiahli ešte raz a poriadne a povedali, že ak by sa to uvoľňovalo, tak by sa na tie závity dalo nejaké špeciálne lepidlo... a áno, vidla už je konečne správne natlakovaná. Zajtra bude trošku viac XC terén, tak to snáď pomôže. Ale ak si odmyslím tu pedálu dnes, tak tiež to bolo v pohode.
09.10.2020 - 19:08:07
00
Prvý výjazd... aspoň, že sa to stalo tam, kde sú ochotní ľudia a mali pri sebe aj ten veľký imbus.

Prílohy:

20201009_173600.jpg
20201009_173600.jpg 1.5 MiB thumb_up3thumb_down

09.10.2020 - 19:10:55
00
Na novom biku alebo stredovom zlozeni vzdy treba dotahovat kluky
09.10.2020 - 20:01:33
02
Varovanie opat dlhy prispevok. Kto sa neche so mnou spolunasierat nad aktualnym stavom bike industry, tak nech rovno preskoci. Nic hodnotne a nove, okrem pripadovych studii z mojich skusenosti v prispevku nie je.

Povedal kto ? Predavac/mechanik ktoremu sa nechce robit svoju robotu? Nic v zlom vsetci len opakujeme co do nas nahucali. A hucia do nas to, co im zarobi peniaze, alebo usetri namahu.

Dnesne bicykle maju za sebou cez 200 rokov vyvoja a na to, ze su to dve kolesa ram a pedale je teda ta poruchovost pekna ostuda. Jedine, ze by to bol zamer, alebo vedlajsi efekt snahy vyrobcov co najviac si zjednodusut montaz. Stare systemy boli neznicitelne oproti novym. Kto si pamata stvorhran, zavitove vidlice, vie o com hovorim.

Mam doma favorit z roku 1992 ktory, je stale v OK stave, az na problem s HZ. Dostal som ho ako 10rocny fagan a v servise bol 1x, ked stredove zlozenie vydavalo uz naozaj hrozne zvuky tak som tam dal nahodit zapuzdrene. cca rok 2000. Inak som len raz za 2-3 roky vymenil gulicky v loziskach pripadne venceky. Nikdy ma nezastavilo nic okrem defektu. Nikdy nic neodpadlo, nikdy sa nic nepovolilo. Ani kolesa sa nerozcentrovali, aj ked v roku 2015 som ich musel vymenit lebo zacali hromadne praskat spajdle (mal som v tedy skoro 100kg)

Babkyn bicykel znacky Ural bol servisovany presne 0x za svojich 50 rokov prevadzky a stal nonstop vonu na dazdi. Ked uz vrzal moc babka poliala retaz olejom na sijaci stroj.

Aby som nebol len v dobach minulych. 2 bicykle som kupil z cyklo nemcik v roku 2015, ani na jednom nebolo treba nieco dotahovat, ani na garancnke neboli, lebo to bolo z ciech postou. Po 5 rokoch som oba predal a jazdia dalej a vacsinu skrutiek nikto za cely cas nechytil. Momenty su predpisane na to aby ta skrutka adekvatne drzala. A ak je tam predpisane zavitove lepidlo a vyrobca ho na skrutku neda uz pri vyrobe komponentu, tak ho tam ma ju dat pri montazi.
Ak by tie bicykle skladali podla navodov Shimano tak by nic nebolo treba kontrolovat alebo dotahovat. Problem skor byva opacne, ze ked to chces po 10 rokoch rozobrat tak nevies najst dost velky kluc.

Aktualne mam 2 bicykle. MTB co som skladal cele ja. Kupil som ram a komponenty zvlast. Ma za sebol este len cca 3000km ale jediny raz sa nic nepovolilo a na nic nebolo treba siahnut, vsetko je tam kde som to dal a tak ako som to dotiahol. Len HZ som doladoval asi po 100km.

Ale mam aj Canyon endurace Al. Ktory pirsiel zlozeny a nastaveny ako Canyon tvrdi ze to posiela.
Prehadzovac rozladene dorazy, paky jedna hore druha dole, presmyk tiez zle nastaveny, Brzdy nedotiahnute, Predstavec pritiahnuty tak ze bola poskodeny krcok karbonovej vidlice. Hlavne pre to ze tam dali ulne mizerney plastovy expander. Ovin rajdov bol tak na 2 nic z toho musel som ho dat dole ked som chcel vyrovnat paky. Plaste obute uplne slendriansky nezarovnene popisky s ventilmi patky nesedeli. Misky na stredovom zlozeni natocene na sucho, jedna uvolnena, bohuzial som to zistil, az ked odislo lozisko a zacalo praskat. O nastaveni brzdovycch spalikov ani rec nemoze byt to ze by mali mat nejaku zbiehavost a sediet rovnako vysoko zrejme este nepoculi. Ochranne polepy na rame nalepene, ale tak ze maju vydutia s bublinami a chyta sa pod ne spina. Nastastie som 99% veci odchytil, lebo som menil vacsinu komponentov. Ale ak by som bol bezny uzivatel zrejme by som mal fotky ako XCBoy.

Canyon sa k tomu postavil tak ze to je normalne a je to v rezii uzivatela si to kontrolovat a vlastne poopravoat ich slendrianstvo pri montazi. Cize aj vlastni naradie ... Viac o tom sa da docitat v teme Canyon reklamacie tam som pisal celu genezu. Najhorsie na tom je ze vacsina prispevkov k tomu bola, co to riesis sak ti ram nepraskol a keby ti praskol tak ti ho vymenia. Nekupuj bike ked sa on nevies starat, pripadne to je bezne udrzba.... Cize sme tak krasne vymasirovany, ze to povazujeme za normalne. Je sranda ze s autom, motokrkou chaldnickou prackou sa uz nikomu doma parat neche a ocakavame ze bude fungovat ako nam to predaju, tak preco sme uverili bike industry, ze su tak specialny, za to ze je to hobby ?


Naposledy upravil Kenai dňa 09.10.2020 - 22:15:48, celkovo upravené 1 krát.

09.10.2020 - 21:24:35
07
Veľká pravda...
09.10.2020 - 21:50:59
11
OT: hlavne pre pobavenie. Odolne bicykle a jazdcov sme uz mali. Akosi nas doebehla devolucia. https://www.facebook.com/474978552542126/videos/544570286306207/
10.10.2020 - 11:32:10
04
keyboard_arrow_up