Mne teraz doslo aka chobotina je, co ten Krajniak dnes vyhlasil. Vraj najvacsie riziko je doma.
Asi to vyplyva z poslednych vysledkov, kde najviac novonakazenych su pripady ludi, ktori ziju s nakazenym v spolocnej domacnosti. Co moze byt pravda.

Ale ak ta banda darmozracov vyrobi z tych milionov dat co tam mali vysledok ze "najpravdepodobnejsie je ze sa nakazite doma" tak potom nech sa tam Sulik vrati aj s lahkym gulometom.
Lebo bezny clovek si to moze vysvetlit akurat, ze neostavaj doma, tam sa nakazis.

Hlavne ze Matelko obvinuje Sulika z desiatok mrtvych. Tak potom Matelko aj s Krajcim su zodpovedni za tisic co do konca roka umru (sorry, 143, podla oficialnej metodiky).
11.10.2020 - 23:16:30
04
A este jednu vec Krajniak povedal - vraj jeden z 25 ludi to ma. To znamena 4%. Aktualne mame necele 4 promile. Cize predpokladaju, ze je to rozsirene 10x viac.
A oficialne mame 61 mrtvych.
Ak pri 4% dopade na obyvatelstvo mame len 60 mrtvych, tak to mozu oficialne pustit navolno. Pri cca 1500 mrtvych by bola premorena populacia a bolo by to ako pri chripke.

Zjavne to ale tak neni. Ako to povedat aby nam tento web nespadol medzi konspiracne ?
11.10.2020 - 23:23:21
01
Volodja napísal:
Dalsi drist. Ja nie som zamestnanec uradu verejneho zdravotnictva. A ani nemam k dispozicii udaje, ktore maju dispozicii napr hygienici, epidemiologovia, lekari, virologovia, zamestnanci ministerstva zdravotnictva, aby som sa datovej analyze na tuto temu mohol venovat ako hobby a ani by ma nikto nepustil k zberu dat (ak by mi to vobec dovolovali moje sucasne pracovne povinnosti). Alebo si myslis, ze vsetko je v poriadku a tieto naroky, ktore mam na statnu spravu, su neopodstatnene?


Takže klasika. Typický tárajko. Ty vlastne nič nevieš, nič nemáš, ale najlepšie vieš, čo by mali robiť tí druhí.

Keby si sa trošku rozhliadol, tak by si aspoň tušil, že svetoví odborníci majú kopec pochybností. Myslíš, že naše skvelé zdravotníctvo má pred svetom náskok? Že v rámci svojich úžasných možností pozbierajú dáta, urobia skvelú analýzu a bude jasno?

Mal by si sa im ozvať. Uričite im nezišlo na um analyzovať dáta.
11.10.2020 - 23:36:29
00
Hosť napísal:
ale neviem pochopit, preco na osobu 15 m2 v obchode, ked na jar bolo 10 a stacilo to.


Ja som to rátal a vyšlo mi 13,72 m2. Tebe koľko?
11.10.2020 - 23:38:50
00
Volodja pozorne počúvaj tohoto lekára. Stačí od času 4:30
https://www.youtube.com/watch?v=vS0GD0uNAeU

to na doplnenie k tej analýze
12.10.2020 - 00:02:00
00
No teraz som po celom dni klikol sem. Stačí si tu prečítať dnešný deň a je jasné ako dopadneme.
Jeden nadáva na to, druhy na hento, ďalší už rozmýšla ako s tým vybabrať. Tak si ešte chvílku pobikujte a potom tí šťastnejší budeme v rodinnom dome na dvore a tí menej šťastní môžu bliakať pesničky pre zdravotníkov z balkónov.
Predpokladám, že si to najprv pár dní dopredu, všetko čo nás čaká, kukneme v telke (ČR). Očividne tam majú dostatok mudrlantov ako my :(
12.10.2020 - 00:42:17
02
Kice napísal:
Volodja pozorne počúvaj tohoto lekára. Stačí od času 4:30
https://www.youtube.com/watch?v=vS0GD0uNAeU

to na doplnenie k tej analýze

Jeden o koze, druhy o voze. Nebavime sa o datach o exitovanych pacientoch, ale o datach na zaklade ktorych sa urcuju opatrenia. Jedna pani hygienicka rozpravala na Nku o situacii na Orave, alevzaroven priznala, ze pripady tych bujarych oslav nie su ani len zadokumentovane, ani jedna pokuta sa nerozdala. Bavime sa tiez o pripravenosti medzi jarou a jesenou. Katastroficke z jari hovorili o tom, ze budeme mat 1300 ventilatorov a dnes sa pri 25 tvarime, ze sme 3 tyzdne od kolapsu nemocnic - to povedal samotny premier. Podla tych katastrofickych scenarov z jari by sme za dnesne pocty mali byt skor vdacni.
https://www.facebook.com/dag.danis/posts/2720650984839989

Prílohy:

sulik.JPG
sulik.JPG 109.17 KiB thumb_up1thumb_down

12.10.2020 - 06:57:25
010
a tie ventilátory máme čo nám sľúbila chirana?
či ich predsa len predali do zahraničia
12.10.2020 - 07:17:46
00
Volodja Nie to som ti chcel povedať. Ja sa nestaviam do úlohy odborníka. Poukzať som chcel na situáciu a záver toho lekára, v čase videa 6:15.
Správa sa to tak, že ten veľký tím to nevie jednoznačne analyzovať.
Nerozumejú tomu skutoční odborníci a fejsbukoví odborníci chcú jednoduché riešenia.
Tvoj Dak Daniš kritizuje dvojstranový povrchný dokument, ale nehľadá príčinu prečo je to tak. On za tým vidí len darebáckosť, zrejme to hodnotí podľa seba.

No a samozrejme ty hneď dokážeš urobiť prepočet potrebných pľúcnych ventilátorov. Si expert. Lekárov je málo, čakajú tvoju pomoc.
12.10.2020 - 07:30:24
00
Ramon1 napísal:
Ivan ty si pacient , ale skutočný ... superšíriteľ nezmyslov . Chápeš vôbec čo som písal ?


Ty si pacient siritel nezmyslov. Nakazený bezpriznakový po 10 dnoch v karantene moze sirit virus. Chapes vobec co som napisal ?
12.10.2020 - 07:32:59
00
Kice napísal:
Volodja Nie to som ti chcel povedať. Ja sa nestaviam do úlohy odborníka. Poukzať som chcel na situáciu a záver toho lekára, v čase videa 6:15.
Správa sa to tak, že ten veľký tím to nevie jednoznačne analyzovať.
Nerozumejú tomu skutoční odborníci a fejsbukoví odborníci chcú jednoduché riešenia.
Tvoj Dak Daniš kritizuje dvojstranový povrchný dokument, ale nehľadá príčinu prečo je to tak. On za tým vidí len darebáckosť, zrejme to hodnotí podľa seba.

No a samozrejme ty hneď dokážeš urobiť prepočet potrebných pľúcnych ventilátorov. Si expert. Lekárov je málo, čakajú tvoju pomoc.

Cize podla teba je uplne v poriadku, ze mali 6+ mesiacov na to, aby sa pripravili, ci uz personalne alebo technicky a napriek tomu, a vykonavaju mimoriadne zavazne a nakladne rozhodnutia bez relevantnych dat? Keby sa takto spravala takmer lubovolna firma, tak pomerne rychlo skrachuje aj bez lockdownovych opatreni.
12.10.2020 - 08:22:04
09
nemozes ale porovnavat riadenie firmy a riadenie statu ako zhluku stoviek institucii viazanych uplne inymi zakonmi a nariadeniami, ktore nemas ani pod priamou kontrolou

cim samozrejme neobhajujem to prekadene leto...ale ked sa v nasej republike minimalne 12 rokov prekvita rodinkarstvo a nikomu nevadili tie potemkiady na uradoch..
12.10.2020 - 08:34:46
01
Jedna vec je ista. Prelet nad Slovenskom s relikviou Kristovej krvi nepomohol.
12.10.2020 - 08:50:01
07
ivan napísal:
Ty si pacient siritel nezmyslov. Nakazený bezpriznakový po 10 dnoch v karantene moze sirit virus. Chapes vobec co som napisal ?


Tak sa prihlás do pandemickej komisie a podaj návrh na dlhšiu karantenuzaciu . A vôbec neviem čo ti tu mám tvoje sprostosti negovať ... watuj dál starej hochu .
12.10.2020 - 10:11:50
03
RICHARD SULÍK: Minister hospodárstva je presvedčený o tom, že majiteľov reštaurácií bude potrebné odškodniť. Zatvorenie reštaurácií bude podľa jeho slov „úplne nezmyselné, bez najmenšieho dôvodu“.
RICHARD SULÍK: „Veľmi mi chýbala diskusia postavená na faktoch. Taktiež mi chýbali dáta k zavretiu 20-tisíc reštaurácií,“ vyjadruje sa aktuálne minister hospodárstva Richard Sulík k včerajšiemu rokovaniu Ústredného krízového štábu.

IGOR MATOVIČ: Podobne ako minister Mikulec skritizoval postoje ministra hospodárstva Richarda Sulíka aj premiér Igor Matovič. Uviedol, že v SaS-ke by si mali nájsť dôstojnejšieho reprezentanta strany, ktorý by mal túto stranu viesť.
„Toto robil aj v prvej vlne. Podrážal nohy zozadu,“ vyjadril sa Matovič o Sulíkovi. Poslancov SaS vyzval, aby si s predsedom urobili poriadok. „Nemá moju dôveru ako priateľ,“ nechal sa ďalej počuť o ministrovi hospodárstva.
Sulíkove konanie označil za sabotáž a vezenie sa na Kotlebovej vlne. Naznačil, že pre Sulíkove vyjadrenia zrejme časť ľudí nebude dodržiavať opatrenia.

Igorovi asi fakt hrabe - niekto sa pyta preco a co s ludmi a on ho prirovna ku Kotlebovi a zaroven uz ma vinnika ked ludia nebudu dodrziavat opatrenia, pritom ta "jeho" svadba vsetkych nabudila opatrenia dodrziavat.
12.10.2020 - 10:17:29
017
keyboard_arrow_up