scarinko napísal:
Nikde. Chodcov nikto nikde nebuzeruje nech si robia co chcu. Proste stale buzeracia len cyklistov.


mozno to nie je idealny priklad, ale predsa len:

Prílohy:

download.jpeg
download.jpeg 122.95 KiB thumb_up0thumb_down

12.10.2020 - 01:39:29
03
scarinko napísal:
Ale no taaak. Teraz si tych chodcov prirovnal k tupemu stadu divej zvery 😁

Ja by som skor povedal, ze stado tupej zveri su naozaj bajkeri. Treba si prestat zatvarat oci nad tymto spravanim, presne ako pise rasto, doba sa zmenila, uz sa proste bajkeri k turistom a opacne nespravaju rovnako, co je samozrejme z casti sposobene prirodzenim zvysenim koncentracie oboch skupin na relativne malom priestore. Prave preto je tento problem viditelny najma v blizkom okoli Bratislavy. A prave takym spravanim ako prezentujes ty, scarinko, kedy mas problem na nejakom useku kvoli bezpecnosti trochu spomalit, lebo ved ty to mas pod kontrolou, sa ta situacia len nadalej eskaluje k horsiemu.

Co sa tyka tych trailov, ich budovania a spravy. Spominana spojka z modreho C-cka pod Kamzikom tiez nie je presne styl, ktory by som typologicky vyhladaval, ale nerozumiem preco by som mal na to do nemoty nadavat. Je to snad 200 metrovy usek, ktory bol budovany s myslienkou pomoct vsetkym, su tam zaujimave prvky. Tiez som tam napr. za posledny tyzden stretol 2 tatkov s detmi, ktori to tam tocili dokola. vrabc0 ja by som ti praveze chcel podakovat za tuto aktivitu, podla mna je to pekna robota :y: Jedine co by som mozno zvazil - mne sa ten najazd zda v poriadku, skor potom to krizovanie existujuceho chodnika je horsie, aj ked tam je dobra prehladnost. Tam by som mozno vymyslel nejaky spomalovaci prvok, napr. nejaku zakrutu navyse aby si nevchadzal na ten turisticky chodnik uplne kolmo..

Treba si uvedomit, ze tie traily naozaj nevznikaju sami, a ich udrzba teda rozhodne nie je zadarmo - najma casovo. Sam si pamatam ako som s Laco Findl-om, mar_tinom a dalsimi predieral prvy krat na Cerovke medzi krikmi a aky sa to zdal nonsens. ked Laco vravel, ze taky jeho tajny sen, to je potiahnut az na Maly Slavin, vtedy to bolo nepredstavitelne, tolko kilometrov singletrailu v jednom kuse. A teraz sa to berie proste ako uplna samozrejmost a len sa na vsetko nadava, ako je zle. Treba sa pozriet v prvom rade na seba, mili bajkeri.
12.10.2020 - 09:33:46
312
nemas pravdu, nikde som nepisal ze mam problem spomalit, dokonca som pisal ze tam chodim pomalsie
mne islo uplne o nieco ine ale to si zase nepochopil alebo nedocital
ti co sa vozia len po lese to aj tak nepochopia
12.10.2020 - 09:45:51
00
jo, tak sorry, tak tebe vadi ten sposob, akym to chcu spomalit? Znacenim? Preco? Vadila ti predtym kdesi inde ta rampa so "schodikom", teraz znacenie..tak ako by si to vyriesil?
Pisal si, ze tam aj tak vsetci (t.j. vratane teba) budu chodit rychlejsie, takze to TY nemas pravdu - nechodis tam pomalsie.
12.10.2020 - 09:52:19
01
nie, mne vadi ta jednostrannost
preco nedaju nejake znacky pre chodcov?
napr pri horarni sa na ceste spaciruju krizom krazom, postavaju na tej ceste, hraju tam kludne aj futbal atd
stale je to cesta na ktorej platia nejake pravidla a nie pesia zona ani namestie ani ihrisko
Ano budu tam chodit rychlejsie lebo 10kmh je absurdna rychlost dole kopcom.
Chodim tam pomalsie nakolko sa hlavne JA nechcem vysekat na niekom kto tam nema co robit alebo na voditku cez cestu a pod takze ano JA tam chodim pomalsie ale nie 10.
12.10.2020 - 09:57:17
00
lapaloma napísal:
Scarinko, este sa mi nestalo aby mi na cakovi niekto nadaval alebo aby sa mi neodstupili, a tak isto ja tam na ludi nie som agresivny a vzdy sa podakujem a spomalim kolko treba


mne tam uhybaju, ale iba preto ze mi pri rychlosti 30+ na tom povrchu tak hucia gumy. Inak by som nadaval podobne ako scarinko
12.10.2020 - 10:00:52
00
no mam smolu ze tade chodim na cestaku a nehucia mi gumy ale miesto toho ich oslovim ze by som teda chcel prejst ale asi ani to nie je dobry sposob
mal by som za nimi ist tou rychlostou chodze aby som ich teda neobtazoval a nemuseli sa nahodou uhnut
12.10.2020 - 10:04:20
00
:?:
cdn.road.cc
12.10.2020 - 10:18:47
02
ale nesmies zabudnut zvonit uz z dialky, aby ti nevynadali, ze si ich vystrasil :-).
12.10.2020 - 10:22:07
01
:lol:
image.slidesharecdn.com
12.10.2020 - 11:50:12
13
12.10.2020 - 12:14:07
05
12.10.2020 - 12:26:47
024
to je naklad :D :D :D
12.10.2020 - 13:03:00
00
uz to je v ponuke miestneho e-shopu?
12.10.2020 - 13:39:49
00
X super moznosti, ako problem vyriesit. Aj tak si bude mliet, ze maju vsetci zmiznut a vyliezt na stromy, lebo ide Jeho blahorodie.
Scarinko uvedom si konecne ze byvas v najvacsej dedine v republike, prepchanej ludmi ktorym kvape na karbid skoro jak tebe. Potrebuju niekam vypadnut a objektivne tych moznosti moc nemaju. Preto hned za dedinou bude vzdy plnka a plno prekazok. Tak ako su aj na namesti ci Michalskej. S tym NIC nespravis, mozes ale vela spravit v sebe. V prvom rade prijat tento prosty fakt a SPOMALIT tak ako vsade inde, kde je plnka. Ano oni sa maju uhnut a mne osobne sa takmer vzdy uhnu a ty mas spomalit, lebo ty si ten rychly a s vacsim prehladom a rychlejsimi reakciami nez nejake decko, cokel a mumia so sluchatkami. Ibaze by si nebol. Mozno ti panboh nadelil daleko menej ako menovanym. V tom pripade mas okrem spomalenia a zvonenia este jednu moznost - nejazdi tam. Jazdi dalej, kde nenajdes zivu dusu, alebo tieto "kriticke" useky obchadzaj dole po riadnych cestach. Tam ty budes ta prekazka pre auta a kamiony, ale chodci sa ti pod kolesa pliest nebudu...
13.10.2020 - 07:24:39
217
keyboard_arrow_up