tomasspura - posledne tyzdne byva za pondelok velmi malo testov, je to divne, akoby to bolo za nedelu.
olaftopan - je to fakt 50 centov? ja za obal v cinskom bistre davam vzdy 30c, v BA. Ale inak samozrejme chapem....
srsen - 6 faktorial je 720 :)

---

Prílohy:

to7m7rw9.jpg
to7m7rw9.jpg 85.26 KiB thumb_up0thumb_down

y7ptr9rgj31.jpg
y7ptr9rgj31.jpg 205.7 KiB thumb_up2thumb_down

13.10.2020 - 10:25:45
00
Pani, ak to z toho nebolo jasne, ospravedlnujem sa, bol to sarkazmus, preto som aj povedal, ze naschval neudavam pocet testov :-) aj ked tie su samozrejme podstatne, ALE nie pre Igora.
13.10.2020 - 10:30:51
00
iron.hide áno 50 centov. Lebo hlavne jedlo + polievka

Inak este taka otazocka. Myslite, ze ked zacne lyžiarska sezona si papalasi ako Kollár a spol co vlastnia Tatry. Si nechajú zavret vleky na celu sezonu? Alebo tam budu zrazu výnimky?
13.10.2020 - 11:00:55
00
neboj , vymysli si kompenzacie
13.10.2020 - 11:08:55
00
Z rozhovoru s Danielom Kratkym, ktory podnika v Bielorusku:

“ Už ste hovorili, že vám podnikanie komplikuje aj koronavírus. O Bielorusku sa pritom vie, že sa k rizikám nákazy stavia dosť laxne. Aká je tamojšia realita?

Bielorusko covid naozaj neberie nejako vážnejšie. Krajina voči nemu prijíma len minimálne opatrenia. Ľudia tam žijú, ako by žiadny covid neexistoval. Keď im hovoríme, že náš slovenský tím tam bude môcť prísť kvôli karanténam iba s istým meškaním oproti pôvodným dohodám, tak to berú niekedy ako výhovorku.

Máte či mali ste na farmách ľudí nakazených koronavírusom?

Bielorusi covid naozaj nijako zvlášť neriešia a nesledujú. Hovoria o ňom ako o epidémii bežnej chrípky. Mladší Bielorusi z miest si ešte v ojedinelých prípadoch rúško zadovážia, lebo viac sledujú západné média, ale na vidieku som v rúšku nikoho nevidel.

V našich podnikoch máme zavedené také opatrenia ako tamojšia vláda vyžaduje, dodržiavame tam v podstate iba bežné hygienické pravidlá. Snažíme sa síce zamestnancom nadnášať aj nejaké vážnejšie témy okolo epidémie, ale všetko je to nad rámec toho, čo prikazuje bieloruská legislatíva.

Evidujete viac práceneschopných ako bolo bežné pred koronakrízou?

Nie. Keď som sa pritom o rizikách rozprával s predstaviteľmi štátnej správy, tak mi hovorili, že oni v súvislosti s covidom vyhodnocujú iba počet úmrtí a nie počty nakazených. A počet úmrtí je tam vraj teraz v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška ešte nižší.

Ja tam chodím s rúškom a v rukaviciach, ale oni epidémiu neriešia. Počty testov sú tam zasadne nižšie ako v iných krajinách. Počul som o ľuďoch, ktorí chodili do práce s rúškom iba preto, že boli otestovaní ako pozitívni, no ich kolegov to nijako nerušilo.”

Dennik N
13.10.2020 - 11:14:56
05
Teraz: Sulik na Exprese
13.10.2020 - 12:12:33
00
Ani v KLDR covid neriesia, tiez tam nikto nezomiera kym nedostane rozkaz, raj ako v Bielorusku...
13.10.2020 - 12:19:29
01
https://www.postoj.sk/63139/vitajte-v-pandemickom-absolutizme
13.10.2020 - 12:42:47
02
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid-19-obrazem-nemocnice-uherske-hradiste-lekar-sestra-aro-pacient-lecba-umrti.A201012_145350_domaci_top/foto/TOP86af2a_C.JPG
13.10.2020 - 13:39:10
03
OlafTopan napísal:
iron.hide áno 50 centov. Lebo hlavne jedlo + polievka

A vies za kolko sa to da realne kupit? 8c aj s DPH. Spolu s tym na polievku je to max. 12 centov.
A aj tie ekologicke bio z bio papiera alebo bio plastu ci cukrovej trstiny sa zmestia do 25c. (po odratani nakladov na umyvane bezneho riadu je to teda menej)
Takze ak niekto pyta 50 za obal, pricom ma znizene naklady na umyvanie svojho riadu tak je lepsie ist inam (ak sa da).
A pamatam si na predkoronove casy ked sa o tom ci sa ma platit/neplatit za obaly viedli vazne diskusie.
Zákon o ochrane spotrebiteľa č. 250/2007 Z. z. v § 17 hovorí jednoznačne: „Predávajúci je povinný predávať výrobok v hygienicky nezávadných obaloch alebo ho do takých obalov pri predaji baliť, ak to vyžaduje povaha výrobku. Náklady na obalový materiál a zabalenie výrobku uhrádza predávajúci.“ Z uvedeného teda vyplýva, že obalový materiál musí predávajúci poskytnúť zákazníkovi zadarmo, resp. v cene jedla. Zákaz účtovania poplatku za obal na jedlo sa vzťahuje napríklad na reštaurácie (účtujúce si poplatok za obal na denné menu), stánky, bufety, kantíny (účtujúce si poplatok za obal na jedlo „so sebou“), predajcov sudového vína (účtujúcich si poplatok za PET fľašu), pizzérie (účtujúce si poplatok za škatuľu na pizzu), cukrárne, kaviarne (účtujúce si poplatok za obal na zákusky).
V prípade gastro prevádzok si predávajúci splní povinnosť poskytnutia vhodného nezávadného obalu tým, že spotrebiteľovi podá objednané jedlo na tanieri (či už plastovom alebo porcelánovom) a ak spotrebiteľ požaduje akýkoľvek iný obal, v ktorom by si jedlo mohol odniesť, môže predávajúci takýto obal účtovať.

Otazkou je ci si ho moze uctovat dnes, ak nema iny sposob, ako moze svoj vyrobok predat.
Na druhej strane to maju tie gastroprevadzky dnes naozaj tazke a mnohym ide o prezitie.
13.10.2020 - 14:19:20
00
Možno to tu už je, nesledujem túto tému, tak ak to už tu bolo, tak to zmažte. Zdravý rozum ešte neumrel.

Toto rozsievanie strachu v médiách nemá v histórii Slovenského štátu obdobu a ja sa bojím toho ako sú ľudia ľahko manipulovateľný.

13.10.2020 - 14:39:16
09
https://www.omediach.com/hoaxy/18707-biologicka-pekova-ktoru-s-oblubou-citovali-konspiratori-je-obzalovana-video
13.10.2020 - 14:45:07
02
ešte nesedí?
13.10.2020 - 14:51:17
00
winter78 aku mas istotu, ze zrovna Pekova tiez nemanipuluje? Tych informacii je tolko, ze bezny jojo sa v tom straca a ani ja presne neviem kde je sever.
13.10.2020 - 14:55:17
01
To obvinenie vlastne vyvracia to čo hovorí v tom videu, či ako to máme chápať? Ja som ho síce nevidel, veľmi ju nemusím, ale zaujímalo by ma to.
13.10.2020 - 14:56:05
00
keyboard_arrow_up