Cavcescu,
chcel by som sa informovat, ci mate skusenost s vymenou oleja vo vidle,
konkretne RS REBA - dualair system.
problem: vyrobca odporuca maz. olej viskozita vt 15, mne sa podarilo zohnat len vt 5-10. Mozem ho tam dat ?
Predpokladam, ze mi vytecie, resp. hrozi ze ju pridriem.
24.05.2008 - 13:08:25
00
Cavcescu,
chcel by som sa informovat, ci mate skusenost s vymenou oleja vo vidle,
konkretne RS REBA - dualair system.
problem: vyrobca odporuca maz. olej viskozita vt 15, mne sa podarilo zohnat len vt 5-10. Mozem ho tam dat ?
Predpokladam, ze mi vytecie, resp. hrozi ze ju pridriem.
Caf,vtomto fore su urcite skusenejsi ludia ako ja co by vedeli v tejto veci poradit ale neviem preco mlcia.Urcite viacerych by zaujimalo ako namazat a usetrit.Ja osobne som kupil starsiu Rebu Race a v servise ma ubezpecili ze to bude stat ,ak nie je nič opotrebené 2.500 sk.Takze ked ma olej nizsiu viskozitu da sa zahustovat vazelinami urcenými na maz. vidlic.Hustotu docielis asi len odhadom ,ale rozdiel medzi 5 wt a 15wt je znatelny.Doladil by som to podla stareho oleja.Ideal je na RS mazanie olej Red run wt 16,ktory nemozem zohnat v mensom ako 0,5l baleni kedze na mazanie treba len cca 20ml. Na Mocion Control som pouzil Motorex Racing Fork oil wt5 o objeme 110ml podla tabuliek.Ak mas sikovne ruky nieje problem.
26.05.2008 - 22:41:23
01
Cavcescu,
chcel by som sa informovat, ci mate skusenost s vymenou oleja vo vidle,
konkretne RS REBA - dualair system.
problem: vyrobca odporuca maz. olej viskozita vt 15, mne sa podarilo zohnat len vt 5-10. Mozem ho tam dat ?
Predpokladam, ze mi vytecie, resp. hrozi ze ju pridriem.

caw
pocuj, ja pouzivam nejaky ne rockshox olej, do mojej vidle potrebujem dva oleje-15 a 5WT. 5wt lejem do tlmica, a pouzivam motorex, povedal by som ze je to viac za menej openazi, menej tuhne v zime, a druhy 15wt lejem na mazanie a pouzivam nejaky agip, tiez celkom v pohode. vrelo odporuca motorex, stoji ovela menej nez rockshox, a ma porovnatelne vlastnosti. existuje 5,10,15WT
27.05.2008 - 15:39:50
00
Cau, ak chces zachovat vlastnosti vidlice, mal by si dat original RS 15WT. Ak by si chcel vediet viac, jeden chlapik z USA o tom ma aj stranku - http://www.peterverdonedesigns.com/bikesuspension.htm
Tam sa mozes docitat, ze RS vlastne predava Torco RFF, ale prepisuje oznacenia WT (Torco 20W = RS 15WT), ak by si sa vedel dostat k olejom Torco, pekne by si usetril. Ja pouzivam original RS 15W, zohnal som to v litrovom baleni normalne v kamennom obchode.
Teraz sa to uz vola SRAM Pitstop Suspension Oil, pohladal som na googli, pozri napriklad na http://www.malyobchod.cz/?page=zobraz&s ... zi_id=3782
29.05.2008 - 22:09:00
00
Neviem aky system tlmenia ma RS- uzavreta patrona? semiuzavreta patrona? otvoreny system?. Ja do tlmica a mazanie vnutornosti davam olej valvoline fork oil (motorkarsky) 5wt ktory stoji cca 200SK liter. Na mazanie vzduchoveho piestu davam drahsi RS red rum, ale tam ide cca 5ml nad piestik, takze moc sa neminie...Viskozita tlmicoveho oleja odporucena vyrobcom by sa teoreticky mala respektovat, kedze system tlmenia je navrhnuty pre danu viskozitu, ale na druhu stranu sa viskozitou da regulovat miera utlmu...
30.05.2008 - 07:50:37
00
keyboard_arrow_up