ak aj niekomu vadí nelegálny trail môže to riešiť civilizovanejším spôsobom...
13.10.2020 - 11:48:42
01
Neschvaľujem naťahovanie ostnatých drôtov či iných zákerností ani na nelegálnych trailoch. Ale civilizovanejšie a ohľaduplnejšie by bolo budovať predovšetkým nelegálne traily ďalej od miest a obcí. Áno som neohľaduplný zlosyn a schvaľujem budovanie nelegálnych trailov. Pre koho je problém si vyšliapať pár kilometrov do kopcov ku trailu mimo civilizácie napríklad aj s náradím v rámci údržby trailu, tak by mal prestať s jazdením. Kto pozná 3 Zámky, alebo si pozrie trasu trailu na trailforks či youtube, tak sa nemôže čudovať tomu že tam musí dochádzať ku konfliktným situáciám z chodcami/obyvateľmi Harmónie. A ten hrdzavý ostnatý drôt môže byť pozostatok dákeho starého oplotenia, do ktorého sa mohol biker zamotať keď vyšiel mimo trailu. S tých nekvalitných fotiek toho nie je moc vidieť. Je podozrivé že neuviedol kde to presne bolo.
Posledných pár strán sa tu búrlivo diskutuje o vzťahu chodci a bikery. Vyžaduje sa vzájomná tolerancia. Ale bolo by dobré, no nereálne, keby obe strany začali predovšetkým tolerovaním zákonov aspoň v blízkosti miest a obcí, kde je predpoklad zvýšeného výskytu a zomletia sa chodcov a bikerov. To by bol ideálny svet keby napríklad chodci chodili po ceste po ľavej krajnici v zástupe a bikery by nejazdili po neznačených úzkych chodníčkoch.
13.10.2020 - 12:19:20
02
mal som tam raz stret, s oproti sliapajucimi turistami. zaujimave, akonahle sme sa spozorovali, obydve skupiny sme sa stiahli na bok, pekne podakovali a isli si svoje...
13.10.2020 - 12:38:39
00
misoR, to je Zamcisko? Dost casto tam v zime po tme jazdim a nerad by som skoncil omotany drotom.
13.10.2020 - 12:43:57
00
Áno je to pod Zámčiskom.
13.10.2020 - 12:50:54
00
[quote="@1649060"]Neschvaľujem naťahovanie ostnatých drôtov či iných zákerností ani na nelegálnych trailoch.

Peito ano je to Zamcisko (3 zamky). Trail je postaveny uz davno a nema teda zmysel polemizovat nad tym kde sa nachadza. Ako lokal musim povedat ze ano dochadza ku konfliktnym situaciam ale len par krat do roka. Nakolko trail nestoji na ziadnej turistickej trase tak sa stava iba obcas ze sa tam stretne cyklista a chodec (od marca je to samozrejme trosku viac). Avsak aj z vlastnej skusenosti viem ze sa ten stret da prejst absolutne bez konfliktov. Vidiet tam je dost daleko pred seba a brzdy mame vsetci, chodci sa zvyknu stiahnut z trailu ked pocuju prichadzajuci bajk. Problemom su skor polovnici a lesaci, ktori zacali vystupovat pomerne agresivne voci cyklistike a turisitke v Modre, preto aj take omeskanie s legalnym trailom na Zochovej chate. Tym ze som lokal tak pocas tyzdna som na Zamisku skoro kazdy den, a nie len ja. ten drot by sme si davno vsimli nakolko sme sa aj o dany trail starali a cistili ho. Mozno sa nachadzal niekde v okoli ale na trail bol dotiahnuty zamerne. Zial fotky su take ake som dostal a take som aj dal do prispevku na FB. Co sa tyka neuvedenej presnej lokality bolo to schvalne nakolko to je ilegal (aj ked znamy). Podstata bola aby si ludia davali pzor vseobecne. A nie, nie je problem prejst s naradim aj vacsi kus a spravit si trail mimo civilizaciu ale vzhladom na chaty, posedy, turisticke trasy to je v nasej lokalite viac ako narocne najst kus lesa kde by to nikomu priamo nevadilo.
Jo a aby to nebolo prilis podozrive, drot bol na druhej cast trailu za asfaltkou pod vodarenskou budovou.
Koniec hlasenia
13.10.2020 - 12:58:08
03
Inak k Scarinkovi. Ja nechápem, ako môže čakať, že všetci účastníci premávky sa budú správať akoby mali (akoby on chcel). Neviem či si aj šofér, ale to si radšej nechcem ani predstavovať. Mám takého známeho. Raz viezol okrem seba 4 ďalších ľudí. Vodič oproti zle odhadol predbiehanie. Proste nestíhal sa zaradiť. Lenže môj známy nespomalil a ani neuhol. Priamo na neho. Nejako sa o pár cm vyhli. Všetci v aute vyplašený. Že čo to bolo. A on v kľude: "Debil. Nevie jazdiť. Ja mu uhýbať nebudem." Od vtedy mu z týchto ľudí do auta nikto nenastúpil. Ani sa im nečudujem...
Takže ak jazdíš v zahustenej premávke, tak pôjdem krokom. Keď chcem letieť, tak pôjdem inde, ako ti písali už iní. Alebo jazdim v noci. Chodím tade často a stretnem max jedného človeka...
Tiež keď sa chcem previezť autom, tak sa nepôjdem ráno o 8 voziť po BA...
13.10.2020 - 17:09:30
05
Som zvedavy na prvy report z Karpat po tychto dnoch. Snad nebude vela popadanych stromov. Prasit sa asi v najblizsej dobe nebude :)
14.10.2020 - 14:24:52
00
ja chapem aj Scarinkov postoj...on by len, idealisticky, chcel, aby sa jednoduchocho dodrziavali nejake pravidla. Chapem aj jeho odporcov, v praktickej rovine. Ale v idealizme som ako Scarinko...jednoducho pre mna riesenie napr. stvrte, kde sa deju lupeze, nie je "tak tam nechod".
14.10.2020 - 14:34:44
01
Chcel by som sa spytat ci mozem ist jazdit do karpat po prirodnych trailoch. Nerad by som totiz niekomu narusil jeho trailove feng shui mojimi gumami s velkymi stuplami... Nedajboze by som niekde vyjazdil klopku 😬
14.10.2020 - 14:37:42
04
Ak pod prirodnymi trailami myslis turisticke chodniky tak si na zlom fore ;-)
14.10.2020 - 14:54:50
01
misoR napísal:


To sa stalo mne. namotal sa mi na topanku a na kluku. Nastastie som isiel pomalicky tak som rychlo zastavil. Stále chcem veriť, že to nebolo úmyselné.
14.10.2020 - 19:02:35
00
peito napísal:
....A ten hrdzavý ostnatý drôt môže byť pozostatok dákeho starého oplotenia, do ktorého sa mohol biker zamotať keď vyšiel mimo trailu. S tých nekvalitných fotiek toho nie je moc vidieť. Je podozrivé že neuviedol kde to presne bolo....


Nevyšiel som mimo. Bol priamo na traile ako sa vychádza do spodnej časti.
14.10.2020 - 19:12:15
00
Predpoved na dnes bola konecne bez dazda, tak som si vzal pol dna dovolenky a vyrazil do lesa, skoro rano nieco po siestej. Na BK som siel po asfaltke, odtial na Somar cyklocestou popod Maly Javornik (ten bez SHMU). Dalej cez Prepadle na Skalu, a naspet na BK cez Kosarisko a Volhovisko. Potom som este zbehol na Svaty vrch. Trasu pozri v mojich vyjazdoch. Kratke zhodnotenie situacie: vody je na cestach dost - zlta TZ od asfaltky do Svateho Jura sa premenila na potok na kratkom useku a zelenu TZ od Kozieho chrbata dole na Prepadle by som rychlejsie absolvoval v clne. Blata tak primerane, iba ten usek hore na Volhovisko od Kosarisk bol rozjazdeny od aut, inak pohoda. Stromy boli padnute 4, z toho 2 na tej cykloceste okolo Maleho Javornika, ale tam sa tazi a myslim ze to za chvilu odstrania. Jeden strom je padnuty na cervenej TZ kusok od Somara, nie je prilis hruby a ked buduci tyzden nebude prsat tak ho pojdem prepilit. A aj ten co je na SV1. Posledny je medzi Svatym vrchom a Malym slavinom na cykloceste, pozriem ci sa nachadza na uzemi MLBA, a ak ano tak im ho nahlasim. Tento je prilis velky.

Prílohy:

DSC00502.JPG
DSC00502.JPG 246.35 KiB thumb_up6thumb_down

DSC00508.JPG
DSC00508.JPG 1.56 MiB thumb_up5thumb_down

DSC00509.JPG
DSC00509.JPG 550.46 KiB thumb_up17thumb_down

DSC00523.JPG
DSC00523.JPG 166.12 KiB thumb_up4thumb_down

DSC00533.JPG
DSC00533.JPG 186.51 KiB thumb_up4thumb_down

DSC00539.JPG
DSC00539.JPG 536.7 KiB thumb_up0thumb_down

DSC00547.JPG
DSC00547.JPG 1.11 MiB thumb_up6thumb_down

DSC00550.JPG
DSC00550.JPG 1.07 MiB thumb_up7thumb_down

DSC00560.JPG
DSC00560.JPG 329.89 KiB thumb_up2thumb_down

15.10.2020 - 14:43:45
031
Super! Maju tie Karpaty svoje caro. :)
15.10.2020 - 15:21:29
02
keyboard_arrow_up