Ja by som dal link aj na tretry v tvojom shope ale nemas eshop ?
Edit: Turbi nemaz to ?
Edit2: Aha tak nemaze sa ale presuva ?
03.10.2020 - 23:19:14
00
Ja skutocne doporucujem tie mw5, maju maksiu podrazku, Aj tie zimne force som skusal, v tom sa zle chodi. Force mam letne tie s kolieskom a este tie turisticke. S tymi oboma som spokojny. Tie letne force su tvrde a vhodne len na cestak aj ked maju mtb podrazku. Mam na nich parkrat odjazdene mtb ale nie je to pohodlne, ked sa musi aj tlacit.
Nemali vtedy moju velkost mw5. Cakat sa mi na ne nechcelo. Bolo by uz po zime.
04.10.2020 - 09:54:38
00
No z vlastnej skúsenosti Gore texové "žimné" tretry od Shimana mám už pár rokov. Ak sa nemýlim MW81 alebo podobne :) no sú parádne ale zimne teda nie :) aspoň pre mňa. pod zimnou tretrou si predstavujem fakt jazdenie aj cez zimu a teda aj do poriadných mínusov. Tieto sú dobré tak od 0-15 stupňov. V mínuse som skúšal tak hodinu, no bol to des. Cez zimu fakt návleky. Takže ak niekto čaká že keď si kúpi nejaké zimné Shimano trety a chce v nich jazdiť aj v povedzme -10 tak aby nebol nemilo prekvapený :) Ale na jar a jeseň sú super.
14.10.2020 - 19:45:54
00
tak tie Shimana by sa mi hodili ako prechodne medzi letnymi tretrami a Lake 303 co mam na zimu. tie Lake nemaju problem ani pod -10 ale nad 0 sa v nich uz neda.
14.10.2020 - 20:11:49
00
Pri tých teplotách 0-15 sú OK? Uvažujem na gravel nad Shimano MW5 a na tom keď bude mrznúť jazdiť nebudem. Lebo pod 10 stupňov mi je už v ME301 kurevská kosa.
14.10.2020 - 20:33:59
00
ked tretry do minusovych teplot tak Lake 200/303, Bontrager OMW alebo nieco od 45nrth
14.10.2020 - 20:49:17
00
imro1Tak to si ma dobre zneistil. Dlho som mal vyhliadnute zimne mavic, ktore som si aj skusal a vyzerali zeby co to zniesli, povedzme nejakych komfortnych -5 pocas max 3hod, ale teraz zlacneli shimana mw700-vky tak som chcel v blizkej dobe objednat prave tie. Ale tak teraz neviem :| Alebo snad nemyslis ze budu navleky v hodnote tych tretier lepsie? Ja si teda nemyslim, ta cena je sialena
https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/navleky/na-tretry/castelli-estremo-navleky-na-tretry.html?variant=164358&gclid=EAIaIQobChMIuLLpzdK07AIVzOd3Ch0NgwpFEAkYASABEgLoAvD_BwE

Alebo potom uz echt snehule :lol:
https://mtbs.cz/clanek/test-lake-mxz400-opravdove-zimaky/kategorie/testy-recenze/rubrika/bike-technika?page=0#.X4c-xyRnrYU

volodaj keby nejake zimne tretry nedali 0-15 tak to uz co su za zimne tretry :-) Myslim ze to musia dat kazde jedny.
14.10.2020 - 21:07:47
00
Nikdy som žiadne nemal, preto sa pre istotou pýtam. Vieš ako to spievajú HS: "Neverte všetkému čo napíšu, niekedy napíšu aj napíšu" :D.
14.10.2020 - 21:12:29
01
Lake MXZ 400 alebo 45nrth Wolfgar/Wolvhammer su trochu overkill na slovensku zimu
14.10.2020 - 21:13:07
01
volodaj MW5 mam - myslel som si ze ked bude pod 10 stupnov kedy mi je uz v letnych zima na nohy obujem tieto zimne a mam vystarane. ale nad 5 stupnov sa mi v tom strasne poti a pari noha. ked dam tenucku ponozku tak mi vnich lieta noha - lebo pri vyrobe ratali ze do toho pojde tepla ponozka tak su o malinko vacsie ako bezne shimano tretry. a praveze ja sa v nich najlepsie citim +5 - -5°C - minulu zimu tu menej asi ani nebolo tak neviem ako by v nich bolo pri -10 ( pod -10 uz ani nejazdim)
14.10.2020 - 22:01:12
10
Ja mám Shimano MW 7 a -8 cca 2 hodiny a v pohode. Ale aj dosť často ich využívam okolo 10 C keď je vonku . , tenká ponožka
14.10.2020 - 22:30:33
12
Asi teda do toho pôjdem a ak budú v zime ako tak OK, tak na tých pár zimných výjazdov nahodím SPD aj na MTB. Lebo 5.10-ny v zime tiež nič moc. Aj tak väčšinou idem akurát hore na Martinky, čo je do dvoch hodín, tam chata a zase dolu. Takže by som to mal vydržať.
15.10.2020 - 00:15:22
00
na to som min zimu vo výpredaji kupil zimaky a je pokoj... jazdil som roky z navlekmi. ale v tom je časom zima zle sa v tom chodí, trhá sa spodok.
taak som poriešil Shimano tretry SHMW501 .. na roky pokoj. Da sa v tom od 10st dolu
15.10.2020 - 05:53:10
10
volodaj napísal:
Pri tých teplotách 0-15 sú OK? Uvažujem na gravel nad Shimano MW5 a na tom keď bude mrznúť jazdiť nebudem. Lebo pod 10 stupňov mi je už v ME301 kurevská kosa.

Vlado ako som písal, mám tie staršie, no aj tieto nové Gore tex budú asi podobné. Mne býva na nohy dosť zima, Keď si ich dám v teplotách okolo 10 stupňov, tak so štandardnou letnou ponožkou. Pri teplotých tak pod 5 stupňov už dávam zimné ponožky. Tie tretry je dobré mať trochu voľnejšie, aj pre tieto prípady. Alebo teda skúšať ich priamo so zimnými ponožkami.
Jaiub samozrejme tie teploty sú čisto individuálna záležitosť. Takže niekto sa tomu čo som napísal môže smiať. Lebo niekto nemá problém jazdiť aj v letných tretrách cez zimu. Ja som skúšal pri tých cca -5 asi na hodinu a to som si fakt necítil nohy. Takže keď aj jazdím cez zimu, čo často nebýva a je pod 0, tak na ne dávam ešte návleky a vtedy som v pohode. Ale zimné tretry sú určite dobrá voľba, no nie sú zimní ako zimné :) Tých skutočne zimnách na trhu ani moc nie je a sú fakt drahé. Tieto Shimano a teda aj iní značky s podobným prevedením považujem skôr za také prechodné-aspoň teda pre mňa. Niekto s nmi môže byť v pohode :)
15.10.2020 - 08:33:48
10
Jaiub napísal:
imro1Tak to si ma dobre zneistil. Dlho som mal vyhliadnute zimne mavic, ktore som si aj skusal a vyzerali zeby co to zniesli, povedzme nejakych komfortnych -5 pocas max 3hod, ale teraz zlacneli shimana mw700-vky tak som chcel v blizkej dobe objednat prave tie. Ale tak teraz neviem :| Alebo snad nemyslis ze budu navleky v hodnote tych tretier lepsie? Ja si teda nemyslim, ta cena je sialena
https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/navleky/na-tretry/castelli-estremo-navleky-na-tretry.html?variant=164358&gclid=EAIaIQobChMIuLLpzdK07AIVzOd3Ch0NgwpFEAkYASABEgLoAvD_BwE

Alebo potom uz echt snehule :lol:
https://mtbs.cz/clanek/test-lake-mxz400-opravdove-zimaky/kategorie/testy-recenze/rubrika/bike-technika?page=0#.X4c-xyRnrYU

volodaj keby nejake zimne tretry nedali 0-15 tak to uz co su za zimne tretry :-) Myslim ze to musia dat kazde jedny.

Tie návleky som si všimol až dodatočne, to by som neriešil určite :) To už fakt radšej tie Shimano a keď tak do mínusu ešte nejaké klasické návleky. No 130 € za návkej je fakt až absurdné, aj keď teda pri Castelli sa tomu nedivým :)
15.10.2020 - 08:40:46
00
keyboard_arrow_up