Ahoj, pridam sa aj ja so svojou skusenostou, pretoze tato skupina ma motivovala od septembra 2019 kedy mne praskla platnicka L5/S1 a vysunula sa 1,3 cm priamo dozadu do miechoveho kanala. Hned som si zaplatil MR a kontaktoval neurochirurga a fyzioterapeuta. Chirurg hned ze zoperujeme a fyzio ze to dame cviceniami. Tak som pocuvol fyzioterapeuta do novebra som sa nesmel zohnut v chrbte aby sa zecelilo prasknutie platnicky po novebri som zacal s malymi cvikmi,McKenziho metodou s chodozou a postupne budovat svalstvo s plankami. Dnes chrbat necitim vobec..vsetko ok a pomaly zacinam s bikom a behom..len kedze som debil a vzdy idem plne bomby tak aj planky som robil tri krat denne a nedaval som sancu regenerovat trieslam a spodnemu bruchu tak teraz ma zase trapia tieto veci ale to uz malickost..takze pri cviceni svalstva nezabudajte aj na regeneraciu. Tato skusenost ma naucila velkej discipline ku chrbtu ... A hlavne denne mam limit na 10 000 krokov
31.08.2020 - 08:23:34
04
ahojte, idem si spravit MR asi na vlastne naklady. v Piestanoch robia vysetrenie MR aj v stoji, vraj je to lepsie pri platnickach... vaha tela tlaci na platnicky a tie sa viac vytlacia, ak su poskodene. takto sa odhalia aj mensie problemy, ktore by normalne nemuseli byt zistene. ma to zmysel, ci si mam nechat spravit MR hocikde? napriklad Trencin mam blizsie

4. minuta vo videu https://www.youtube.com/watch?v=TgB_FagV9rk
14.10.2020 - 21:31:43
00
Mne vzdy robili MR po leziacky a trvalo to cca 10 minut. Neviem ci vydrzis stat 10 minut bez pohnutia...inac su snimky rozmazane. Ak to maju ale overene tak to asi tak funguje :-)
14.10.2020 - 22:06:29
00
mne robili MRI v lahu a podla snimok som uplne v pohode..
az na to, ze nie som..
mne by trebalo ale asi MRI v sede :D lebo to je jedina poloha, kedy mam poblem.
neni to lacny spas.. mas uz konkretne problemy?
14.10.2020 - 22:44:54
00
Mr v Piešťanoch je vahovo a objemom tela obmedzené.... Musel som ist fo ziliny...... 190 cm 105 kg.... Ale operacia laserom uz v Piešťanoch
14.10.2020 - 23:06:37
00
Treba si zistit kde ako popisuju MR a pytat si snimky na CD so sebou.
Mne v NR z troch MR iba raz spravne popisali.
Nasledne rozoznas dobreho doktora, co necita popisky ale si sam pozrie snimky. Ale tych je velmi malo.
15.10.2020 - 09:38:20
00
Ahojte, takze aj u mna hernia L5/S1, mam cerstve MR na ktoru ma poslal ortoped, no v aktuálnej situacii sa k nemu nedokazem objednat aby sa na to pozrel a dal mi nejake odporucania. V septembri som bol 5x na SM cviceniach, no potom sa to kvôli opatreniam zrusilo tak cvicim doma to co som sa naucil a pozeram pritom so slzou v oku na bajky zavesene na stene :)) .. ale nejdem sa vyplakavat, chcel by som to nejak riesit, vidim ze viaceri ste tu z okolia ZA/MT, vedeli by ste mi poradit sikovneho fyzioterapeuta ktory by sa mrkol na to MRko a nastavil na zaklade toho cvicenie? Diky :)
27.10.2020 - 09:56:58
00
Ahoj, ja som z okolia ZA a mna dali dokopy v rehabko.sk. Vedie to tam p. Kotrbancova, ktora je aj prezidentka komory McKenziho metody na Slovensku...mne ukazala par cvikov, ktore cvicim dodnes a po roku mozem povedat ze super. Len neprestat cvicit, cvicim kazdy den 2x po desat min ked pridem z prace o 17tej a 20tej, a v praci panvove cviku na stolicke plus chodza...a ide to..
03.11.2020 - 22:25:59
00
Este aby som ta nevystrasil ze po roku, uz po 3-4 mesiacoch bolo ovela lepsie a teraz po roku chrbat fakt dobre, uz zatazujem bezne..ale ono je to o hlave, stale mam v hlave ze sa to moze vratit, tak radsej opatrne. Chcel som povedat, ze skor ma brzdi hlava ako chrbat..
03.11.2020 - 22:29:26
01
fajne.. mna minuly utorok po sprche tak seklo, az mi vstrelila elektrina do noh.. od vtedy som vlastne ani nesedel.. som si kupil vyskovo nastavitelny stol a len stojim alebo lezim..
SMko sa mi cvici velmi tazko.. chrbat ma este tak nebolel ako teraz.
A to som piatok pred lockdownom bol na bajku, lebo som sa citil fakt super, tak len 12km na skusku...kedze som bol bez bolesti, ohybny ako pred par mesiacmi a plny energie, kedze az take velke problemy som s chrbtom nemal.
pytal som sa ci to mohol byt bajk, ked ma seklo az 4 dni po.. tak nevedeli mi na to odpovedat. Ale po tej sprche som bol do hodiny KO.
03.11.2020 - 23:17:32
10
Ked davas studenu sprchu, treba hned riadne vysusit chrbat (hlavne problematicke bedra).
04.11.2020 - 06:30:22
00
Hlavne ziadne kupanie v teplej vode ani welnes... Horuca voda je to najhorsie.... Ked ta sekne tak suche teplo.... Uterak do mikrovlnky.. Najlepsie elektr vyhrievana podlozka
04.11.2020 - 07:10:39
01
4 dni po bajku bolesti, to sedi.
04.11.2020 - 09:16:05
00
ja som v 2012tom skoncil po wellnese /sauny, kupanie v teplej vode atd/ v nemocnici a 3 dni som nechodil, na to kurv4 pozor. potom ako som sa v ukrytnych bolestiach po troch dnoch dopoteny dostal zazrakom do sprchy mi to v nejakom sulade okolnosti povolilo a uz som vedel chodit no bolesti som mal stale kur3vske. potom som obrok absolvoval ozonoterapiu u primara Vyletelku v ZA a za tie roky som zastabilizovany, aj ked lavu nohu mam ciastocne ochrnutu. dokazem do 10km behat, cestak aj horak v rozumnych dlzakch a narocnostiach trate. obcas to boli viac, ale je to oproti tomu co som zazival v 2012 tazka pohodicka. dufam a verim ze uz nikdy sa mi to co vtedy nestane. tyzden som v kuse od bolesti reval a nepomahal ani Tramal, ci uz infuzie alebo potom doma tabletky. Davajte si pozor ti co mate s tymto problem.
04.11.2020 - 09:20:54
03
Ahojte, tak pridávam sa aj ja k skupine platničkárov - L5/S1 4 mm...

Viete niekto ako je to so studenou vodou? Otužujem a mám to rád, len doktor sa len pousmial, vraj to je na môj chrbát "ideálne"... Nerád by som si ešte pohoršil. Kedže milujem aj saunu a všetko s tým spojené, len s hrôzou čítam ako vám to pohoršilo. Viete, prečo to môže tak ublížiť? Dva krát po odznení akútnych bolestí som bol v saune a cítil som skôr úľavu ako pohoršenie. Otužovanie v studenej vode je, čo sa môjho chrbta týka, skôr neutrálna. Avšak na efekty na všeobecné zdravie nedám dopustiť, preto by som rád pokračoval.

Máte niekto skúsenosti?
10.11.2020 - 07:45:31
00
keyboard_arrow_up