misko_hrasko napísal:
Takze do bajkuly len v tedy ak vsetko ostatne nefunguje..

Ani vtedy... Tiež mám blbé skúsenosti. Na výjazde mi začal vŕzgať stred. Zistil som, že kamarát je pár dní mimo republiky. Však misky zhodím, vyčistím a navazelínujem aj sám. Cestou bola Bajkula, tak som sa tam zastavil. V obchode prázdno, junáčik spoza pultu ma poslal do miestnosti servisu. Tam sedeli iný dvaja, nepretrhli sa od roboty, tlačili do hlavy pizzu. Vysvetlil som im, čo potrebujem a jeden z nich, že nech tam nechám bicykel a za dva dni si mám pre neho prísť. Ja v cyklistickom, v tretrách, 200-300 m na najbližšiu zástavku, zo zástavky dalších 300 m domov... No a samozrejme, 10 eurovka bola v drese, ale tú do lístkového automatu nemôžem hodiť...
Tak som sa ich opýtal, či majú Campa kľúč na misky Ultra Torque (predpokladal som, že 10 mm imbus majú), nech mi ho ukážu. Vraj čo by som ešte nechcel. Takže mi bolo jasné, že misky budú povoľovať-zaťahovať hasákom...
Ďakujem, viac takýto servis neprosím
15.10.2020 - 16:10:31
01
ja mam v bajkule viacero skusenosti a toto bola prva taka divna. raz som tam bol riesit uplne nieco ine a vsimol som si ze na bajku co som tam dosiel som mal prasknutu spicu, bolo leto a v ten isty den mi to spravili (asi 2 roky dozadu). Celkovo som bol v bajkule riesit bici asi 5 krat a toto bola prva ina skusenost. preto som sa pytal ci ta cena vam pride adekvatna, kedze vsetko ostatne som platil podla mna normalne. Servis ktory ma moju doveru necakam ze ma budu osklabavat o peniaze. ale teda uz pojdem skor inde. Chodil som tam aj preto rad ze to mam na skok od prace. Nastastie si viem velku vacsinu problemov zoservisovat doma.
15.10.2020 - 16:45:19
00
By ma celkom zaujmalo, kolko casu zaberie profikom vypletenie a vycentrovanie bezneho kolesa?
Za predpokladu, ze vsetok material ma uz pripraveny a je novy.
15.10.2020 - 17:27:35
00
Kamarát to robil, už dávnejšie... Zhodiť gumu, vycvikať staré špice, nahodiť nové, vycentrovať, nahodiť gumu, upratať - 30 minút. Klasický, 3x krížený výplet. A vraj, keby sme ho nevyrušovali, urobil by to aj rýchlejšie.
Ale zato som zažil, ako na karbónovom kolese Lightweight vymieňal špicu asi 3 hodiny. Nipla mu neustále padala do ráfika, kým prišiel na postup. Samozrejme, že neskúšal 300x, medzi pokusmi hľadal na gúglovi, či nenájde popis postupu alebo videjko. Nakoniec prišiel na to sám a teraz by mu to trvalo aj s vycentrovaním pár minút.
15.10.2020 - 20:27:26
00
30 minút komplet? Fu, tak to musím ešte poriadne potrénovať.

Alebo to môže vysvetľovať prečo niektoré kolesá čo som kúpil neboli vycent rované na stred :-)
17.10.2020 - 11:03:06
05
storka nebola ze to urobil dobre, ale ze to urobil za 30 minut ... :-]
17.10.2020 - 11:51:27
01
40 minut na kompletku (video len 30 minut, zvysok v podcaste). Jeho rekord je 25 minut.
17.10.2020 - 18:46:51
00
Viete mi niekto poradit ci potrebujem na rafy Race Face Arc 27mm podlozky pod niple ? Podla coho sa urcuje ci ich treba ? Niple mam v plane pouzit hlinikove obycajne DT Swiss. Pripadne, ma vyznam kupovat drahsie niple typu pro lock, pro head atd. ? Rafy su 28 dierove na ZTTO straightpull nabojoch. Dakujem.
04.12.2020 - 16:15:51
00
karbon alebo hlinik je ten rafik (rf arc som nasiel aj aj)? Pre karbon je myslimze minimalne "silne odporucane" pouzivat podlozky, pokial nie priamo vyzadovane, a pri hliniku tiez na skodu nebudu.
Niple typu pro lock su iste fajn, mensie "riziko" ze po vypleteni a vycentrovani ich bude po prvych pouzitiach treba znova docentrovat/dotiahnut, ale zalezi.
Pro head, neviem, ale z popisu na dtswiss - su na kratke spice (predpokladam ze pod e-bikom rozumeju ked je motor v kolese a pod.) - aby sa nippel mohol potocit v dzure a bol teda zarovno so spicom. Inak, ak budes davat podlozky, tak niektore podlozky ti riesia aj to.
idealne asi toto (resp Sapim MG): https://r2-bike.com/NEWMEN-Nipple-Washer-MG-Washer
04.12.2020 - 16:43:58
00
Rafy su hlinikove. No viem ze niektore hlinikove rafy maju predpisane pouzivat aj podlozky ale o race face som sa nedocital nic. Tie podlozky co si poslal sa pri utahovani spice vytvaruju podla rafu ? Nezda sa mi ze okolo diery na nipel je taka rovna plocha na tych rafoch.
Asi ich tam radsej dam, stoji to malo a prida to len cca 10g na koleso.
04.12.2020 - 17:10:53
00
myslim ze by sa nemali, ale troska divne by mi prislo ze by sa nezmestili, ale netusim. Tuna ma sapim popisane ake druhy podloziek maju (tie MG tam nemaju obrazok)
https://www.sapim.be/tools/washers
04.12.2020 - 17:42:10
10
Ja mám Al ARC 45 a 40mm, ale pod značkou Easton (malo by to byť to isté), 110kg, 10 000km, Sapim výplet sa mi zo začiatku dosť povoľoval, tak som často doťahoval, vždy len odoka, vzadu mi pár špíc popraskalo, ale diery v ráfiku držia, tak z mojej skúsenosti podložky nutné niesu
04.12.2020 - 18:05:15
10
Ahojte, potreboval by som pár rád ohľadom zadného kolesa na mojom cestnom bicykli. Mám 105 kilo a na cesťáku mám základné mavic aksium zadné koleso. Predne je v pohode to som menil. Zadné koleso moju váhu proste nezvláda :D . Potreboval by som poradiť s novým kolesom do 300€ najlepšie s 32 výpletom samozrejme hliníkové. Mám vyhľadané Dt swiss er 1600 ale je iba s 24 vypletom tak hľadám ďalej. Našiel som konfigurátor kolies ktorý uvediem na konci. Druhá možnosť je tá že si súčiastky kúpim jednotlivo a koleso si dám vypliesť. Máte skúsenosť s takýmito predajcami ktorý ponúkajú tieto možnosti. ďakujem za odpovede
https://www.wheel-builder.de/en/wheels/road/custom-handbuilt-classic-rear-wheel-configurator-1
29.03.2021 - 19:42:30
00
zloží ti to každý seriozny eshop, určite vyberaj 32 spicove vypletené koleso , na nejakom ložiskovom náboji a tažší pevnejší kališkovaný hliníkový rafik.... a pevne 2mm špice napr Suncycle..... vyberaj s dielov skladom a prever si to telefonom
napr

Prílohy:

Beze jména.jpg
Beze jména.jpg 70.47 KiB thumb_up2thumb_down

29.03.2021 - 19:50:58
00
sorač na rafikovu brzdu tento
https://www.suncycle.sk/sk/produkt/rafik-dt-swiss-rr-511/6730

Prílohy:

Beze jména.jpg
Beze jména.jpg 187.64 KiB thumb_up0thumb_down

29.03.2021 - 19:58:01
00
keyboard_arrow_up