Ahoj, otázka asi pre vštkých jazdcov s okuliarmi :)
Máte niekto nejaký nápad ako zabezpečiť aby sa okuliare neustále nezahmlievali ? Riešením tentokrát bohužiaľ nieje nechať okuliare doma kedže to by som dobre nedopadol, rovnako sa necitím najlepšie ked zjazdujem trail a viem že vidím o 50% horšie kvôli okuliarom ktoré samozrejme nejde čisťiť každú mińútu.
Možno pozná niekto nejaký prípravok na okuliare ktorý tomu zabráni a zároveň nezničí okuliare ?

Ďakujem :)
15.10.2020 - 22:34:14
00
Skús bližšie popísať okolnosti kedy sa ti okuliare zahmlievajú. U mňa sa napr. zahmlievajú sa keď sa môj dych dostane na ne, napr. keď mám v zime šatku až cez nosa, alebo keď zastavím a študujem trasu, inak za jazdy nie. Každopádne sa snažím ich neutierať pokiaľ je to možné a aby sa "odhmilili" sami prúdiacim vzduchom počas jazdy.

Ďalšia možnosť je kúpiť okuliare s nejakou "antifog" úpravou
16.10.2020 - 07:09:54
00
Tych vodiciek je na nete dost , aj tu mas na shope os BBB . Pouziva sa to do plaveckych a potapacskych okuliarov . Stoji to od 2-x € .
16.10.2020 - 07:47:09
00
Nanes penu na holenie potom oplachni teplou vodou a mas vybavene.
16.10.2020 - 08:08:08
00
Mne sa rosia len tie lacnejšie.
16.10.2020 - 08:15:26
00
MarekQX napísal:
Ahoj, otázka asi pre vštkých jazdcov s okuliarmi :)
Máte niekto nejaký nápad ako zabezpečiť aby sa okuliare neustále nezahmlievali ? Riešením tentokrát bohužiaľ nieje nechať okuliare doma kedže to by som dobre nedopadol, rovnako sa necitím najlepšie ked zjazdujem trail a viem že vidím o 50% horšie kvôli okuliarom ktoré samozrejme nejde čisťiť každú mińútu.
Možno pozná niekto nejaký prípravok na okuliare ktorý tomu zabráni a zároveň nezničí okuliare ?

Ďakujem :)

Muc Off Antifog je super. Okuliare sa nezahmlievaju pocas jazdy vobec a po pauze su hned odhmlene.
Inak zalezi aj ake mas okuliare, ci maju otvory na odvetravanie.
16.10.2020 - 09:12:59
00
Rozprávam samozrjeme o dioptrických okuliaroch, 10€ samozrejeme nestáli takže nejde o nejaký čínsky lacný kus :) Zahmlievajú sa ak používam šatku - čiže pri kontakte dychu či už cez nos alebo ústa, poprípade aj ako tu niekto spomínal, ak zastavím a robím fotku alebo pozerám do mapy. Hore kopcom som vpostate zadýchaný stále, čiže ztej šatky ide dych rovno na vnútornú stranu okuliarov. Čistiť to musím, inak budem mať pred sebou bielu obrazovku :) Pozriem na prípravky ktoré ste sem dali / s ktorými máte skúsenosti, ďakujem :)
16.10.2020 - 12:54:44
00
keyboard_arrow_up