Je to tensie akurat teraz ho nosim aj pod kratky dres dal som na Imrovu recenziu a fakt som nadseny aj pri vysokej intenzite iba nacaty vsetko ide na povrch a do druhej vrstvy ma to aj elegantny strih keby trebalo niekde zhodit bundu aby som sa nehanbil ze som prisliel z ustrice ?
08.10.2020 - 21:19:10
01
Gusto0 nie je hrube ale veľmi prijemne na tele a zahreje dostatoce. Ja ho nosim pod Perfetto v tomto obdobi do cca 10°. Ked je chladnejsie hodim pod to scampolo mesh a s tym nie som uz az tak spokojny, zvazujem to brynje tiez. °Pri chladnejsich alebo menej stupavych vyjazdoch pridavam vrstvu medzi active intensity a perfetto. Nic specialne, hrubsie bezecke tricko.
Netreba zabudat, ze teplotny komfort sa da regulovat aj volbou spravneho profilu trasy a intenzity výjazdu. Cim strmsie a rychlejsie, tym je teplejsie :D
08.10.2020 - 21:20:29
01
ako je na tom so zapachom? nesmrdi to po prvom spoteni?
08.10.2020 - 22:47:16
00
Všetko smrdí potom (aj predtým :) ). Tak ako neprdíme fialkami, tak sa nepotíme levanduľou :)
08.10.2020 - 22:52:54
00
https://www.decathlon.sk/cyklisticky-dres-rc500-shield-id_8544787.html

Ja som si kúpil toto. Zatiaľ 2 jazdy v 10-12 stupňoch s vetrom a bunda/dres funguje. Pod ňou Craft scampolo mesh superlight.

Active intensity aj zahreje, ale je určené hlavne aby fungovalo pri vyššej intenzite, takže sa kamaráti s kopcami. 😄
09.10.2020 - 06:26:04
00
Takze Sportful fiandre team su doma, dnes prva jazda. No neviem ci ich budem nosit len v mokrom prostredi. Vdaka norain uprave su tie gače nielen vodeodolne, ale aj teplejsie ako Neo. Toto bude kludne aj do nuly. No a kedze to nema membranu, perfektna elasticita, clovek ma pocit, ze ma hole nohy. Bodyfit pro vlozka prijemne prekvapila. S kludom aj 8h jazdy. Zajtra mam v plane 180km vyjazd a uz sa tesim. Pri 175cm a 82 inseame sedi Mko ako uliate. Dlzka dostatocna, rovnaka ako Neo, traky ani neviem, ze mam. Strih je vsak o dost uzsi od spominanych Neo. Taka skutocne "Pro" verzia. Chce to vyrysovanu postavu s tukom pod 10%, inak treba brat vacsie. Nohy nie su ukoncene zipsami, ale takto mi to vyhovuje viac. Napriek trochu obtiaznejsiemu obliekaniu. Nic, co by sa nedalo natrenovat.
09.10.2020 - 07:04:22
00
Gusto0 napísal:
ako je na tom so zapachom? nesmrdi to po prvom spoteni?

Ja sa potim celkom dost ale nemam pocit ze by smrdelo nejak nadmieru. Neperiem ho po kazdom vyjazde a necitim smrad. Po vyjazde vyzleciem, natiahnem cez stolicku nech preschne a pri dalsom beriem zas ak necitim vyraznejsiu aromu.
09.10.2020 - 10:50:50
01
Gusto0 napísal:
Craft active intensity - je nieco uplne tenke alebo to trosku aj zohreje? hladam nahradu za kratky rukav do teplot okolo 10-18 stupnov kedy uz nieje vhodna tenucka sietka ale este je dost teplo na hrubsie cesane tielka.

To je dost siroke rozpatie. Nad 15 stupnov ti v tom bude teplo - zalezi aky mas dres. A nesmrdi, mam ho dlho. Sice ho periem po kazdom vyjazde (mam 2), ale niektore ine znacky pachli uz pocas vyjazdu, ked boli starsie.

Edit: Testovali ho aj tu na stranke: https://www.mtbiker.sk/clanky/9540/test-tricko-craft-active-intensity-ak-je-vonku-chladnejsie-a-chcete-si-dat-viac-do-tela.html
09.10.2020 - 13:54:45
10
Tak podla odporucani som kupil Castelli Tutto Nano 3/4 z castelli.sk. V pondelok objednane, v utorok uz cakali v zasielkovni. Zobral som M-ko podla velkostnej tabulky (iba pas podla tej tabulky som mal na L) a sedia perfektne. Ani v pase nie su uzke.
Dnes rano som v nich absolvoval prvu jazdu pri teplote okolo 5 stupnov. Wahoo nameral minimum dokonca 2 stupne. Iba v zjazdoch cez 45 km/h som pocitoval mierny chlad ale nic extra co by mi vadilo. Inak su super, ani som necitil, ze ich mam na sebe.
Jediny problem, ze som sa suchal po sedle k riadidlam. Ale to bude skor problem posedu, ktory este ladim.
09.10.2020 - 14:18:58
00
Ja som dnes rano testoval 3h v hustej hmle, 5° a na mpkrom asfalte SF norain team gate. Voda steka po povrchu, vlhost nenasiaka, chlad nie je ani vzjazdoch. Idealne na toto obdobie.
15.10.2020 - 20:40:07
00
ahojte, nemate niekto nejaku radu, ake navleky na toto obdobie na letne tretry, nemusia byt extra teple, bezne jazdim v letnych tretrach bez navlekov do 5 stupnov v hrubych ponozkach, zimne tretry zacinam az okolo 0. Hladam hlavne nieco tenke, do chladnejsich, mokrejsich podmienok okolo 5-15 stupnov, skor ako ochranu od mokra, blata a pod. a trosku zvysit tepelny komfort
16.10.2020 - 12:59:35
00
Ma uz niekto vyskusanu bundu pripadne iny kus oblecenia s gore-tex infinium, ze ci je viac vodeodolny, ako bol povodny windstopper?
16.10.2020 - 15:05:09
00
Mam Perfetto. Keď si pozrieš gore-tex stranku https://www.gore-tex.com/technology/infinium tak ten materiál nie je vodeodolný. Je vodoodpudivý, takže odstrekujúcu vodu od cesty to zvládne, tak isto nejaké ľahké mrholenie to tiež znesie. Ale stačí 10 minútový dážď a si mokrý skrz naskrz. Vlastná skúsenosť.
16.10.2020 - 15:26:45
00
Dik. Takze, v podstate to iste co windstopper. Ich stranku som kukal, ale tam je kazdy material uzasny. Nie je nad realnu skusenost. Aj nanoflex je vodeodpudivy iba zo zaciatku, staci par prani a je to klasicky zatepleny material 😀
16.10.2020 - 16:33:31
00
a akym pripravkom sa daju tieto materialy opat naimpregnovat ? napr spominane nanoflexy ? dik
16.10.2020 - 17:10:22
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up