Minikin napísal:
BTW: ako riesi zakon prerozdelenie ak niekto je polovicu roka v BA a druhu v hornej dolnej? Nijako? Och, ake nespravodlive. Ked sa prerozdelovalo na zaklade prijmu prislusneho danoveho uradu v danom meste a SPP, Slovnaft, atd kopec inych firiem s centralou v BA podali danove priznanie v BA pricom zisky mal vdaka podnikaniu po celom Slovensku - to bolo spravodlive?


Zaujal ma tvoj nazor, ktory je ovsem mylny. Ked to velmi zjednodusim, tak vsetky dane fyzickych osob, cize zivnostnici, zamestnaci a pod. su prerozdelovane podla zakona > https://www.epi.sk/zz/2004-668 , cize su prerozdelovane podla miesta trvaleho pobytu. Cize ked pracujes napr.v Bratislave, ale trvaly pobyt mas napr. v Presove, tak dane idu tvojej obci a vyssiemu uzemnemu celku. Bratislava nema z tvojich dani nic.

Pravnicke osoby, ako si spomenul SPP, Slovnaft atd., aj ked podnikaju na celom Slovensku a dane platia podla sidla, napr. Bratislava, tak mesto z tychto dani nema nic, lebo tieto dane idu do statneho rozpoctu a mina ich stat.

Takze, ked niekto pracuje a ma prijmy v Bratislave, ale bydlisko ma niekde inde, nijako neprispieva na chod mesta, hoci vyuziva jeho infrastrukturu.
16.10.2020 - 15:25:54
08
Hosť napísal:
na akej stranke sa daju najst tieto pocty, kolko pribudlo za poslednych 7 dn na konkretny okres?
Ceske som nasiel.
Na Korona.gov.sk Namestovo malo k 14.10 1161 celkovo pozitivne otestovanych. Tych 504 su novi pozitivni od 8-14.10? To neviem nikde dohladat.
XLS tabulka na stiahnutie ma iba pribudajuce cisla pre cele Slovensko.


nejake grafy robi N, ale za 14 dni, a prepocet na 10tis. obyvatelov, cize ked si to prenasobis ten sever je strasny
https://dennikn.sk/2068918/aktualna-3d-mapa-koronavirusu/?ref=tit
16.10.2020 - 16:23:55
01
Inak, zaujímavo testujú v Dánsku:

Dánsko o více než pěti milionech obyvatelích uskutečnilo přes čtyři miliony testů. V poměru počtu testů na počet obyvatel Velkou Británii předhání i další evropské země s malou populací jako je Lichtenštejnsko, Kypr a Malta. Někteří dánští obyvatelé byli otestováni několikrát. Podle dánské televize TV2 byl jeden Dán během dvou týdnů testován čtyřiadvacetkrát.
Dánský systém testování je rozdělen na dvě „dráhy“. V komunitní dráze (samfundsspor) se testují lidé bez příznaků v mobilních testovacích stanech. V zdravotní dráze (sundhedsspor) se testují lidé s příznaky na základě doporučení od doktora. Dvouproudový systém má poskytnout zdravotníkům prostor, aby se mohli soustředit jen na ty, kteří jsou nakažení.


A zatiaľ si to pekne držia nejdú denne cez 500 nových prípadov...
16.10.2020 - 16:43:28
00
Hosť napísal:
na akej stranke sa daju najst tieto pocty, kolko pribudlo za poslednych 7 dn na konkretny okres?
Ceske som nasiel.
Na Korona.gov.sk Namestovo malo k 14.10 1161 celkovo pozitivne otestovanych. Tych 504 su novi pozitivni od 8-14.10? To neviem nikde dohladat.
XLS tabulka na stiahnutie ma iba pribudajuce cisla pre cele Slovensko.


https://mapa.covid.chat/ a excel.
Zobral som data za jednotlive dni za tie 4 okresy a spocital. Na wikipedii som nasiel pocet ludi v okrese.

Este k tomu poctu ludi pre Bratislavu. Aj na vlastnej skusenosti viem, ze sa pri teste nepytaju na pobyt. Cize tie cisla su podla ludi s trvalym pobytom. V Bratislave teda to cislo bude vacsie. Ale realne kolko - mozno 20%, no nech poviem skaredo 50% - stale to bude 150 ludi na 100 000 oproti 800 v Namestove.
Ked som daval update za dnesok, tak Namestovo ma uz 869 za tyzden. Vyzera, ze potiahnu na 1000ku buduci tyzden.
16.10.2020 - 17:15:01
01
podla mna naopak, tych co otestuju v BA na pocet realnych obyvatelov v BA a to bude menej ako 110 potom.
16.10.2020 - 17:31:39
00
Gusto0 napísal:
co je to menej zavazny priebeh? preco takymi ludmi plnia nemocnice? ked sa to ma vlastne vylezat doma - nerypem, normalne sa pytam, lebo mi to nedava zmysel.

neboj, asi smerujeme k tomu, ze kto nebude zomierat (nielen na covid), do nemocnice sa coskoro nedostane, kedze pozitivnych pacientov pribuda a zaroven pozitivnych zdravotnikov ubuda
napr. nemocnica v Bardejove takmer kolabuje uz pri 24 covid pozitivnych pacientoch a minus 101 zamestnancoch (karantena, pandemicka OCR) :tmi:
https://www.aktuality.sk/clanok/831231/koronavirus-situacia-v-bardejovskej-nemocnici-sa-zhorsuje/

to, ze sme sa rozbehli rychlejsie ako Cesi, potvrdzuje aj tento clanok
https://www.aktuality.sk/clanok/830930/hrozi-kolaps-nemocnic-v-cesku-vybuduju-provizorne-zariadenie/
16.10.2020 - 18:56:24
00
stále tvrdím,že treba mať adekvátnu armádu,pretože tá je jediná schopná adekvátnej reakcie v kritických časoch.nemáme vojakov,nemáme zálohy.lebo šak máme terazky "henten mier".
btw: polská hranica stále nezavretá a lúza chodí na dušičkové nákupy.Keď vidím toho svätého Marka na tlačovkách tak sa mi "zase chce zvracet".
16.10.2020 - 19:10:23
01
...


Naposledy upravil Hosť dňa 29.10.2020 - 21:16:39, celkovo upravené 1 krát.

16.10.2020 - 19:41:54
00
Aai len ten kto to prekonal :/
16.10.2020 - 19:43:59
00
Bohužiaľ mnoho rokov rozkrádania sa nemôže vyriešiť za pol roka. Krajči nemôže za to, že nemocnice sú v takom stave ako sú, že nikdy tu asi nikoho nenapadlo, že môže prísť nejaká pandémia, že nemáme personál... Tri mesiace sa vresťalo, že nás vláda obmedzuje. Po lete sa vreští, že nič nerobí. A ľudia si aj tak arogantne robili z toho prdel. Krajči môže operovať s tým čo má k dispozícii a toho je žalostne málo. Keď sa ľudia nebudú správať zodpovedne, tak je to na nich a na nikom inom. Na druhej strane by som čakal, že v uliciach uvidím chlpatých ako kontrolujú dodržiavanie. V malých mestách asi nereálne, u nás dom ešte nevidel...
16.10.2020 - 19:47:42
06
triki napísal:
btw: polská hranica stále nezavretá a lúza chodí na dušičkové nákupy.Keď vidím toho svätého Marka na tlačovkách tak sa mi "zase chce zvracet".

chces ochranit poliakov pred covidom zo slovenska ci ako? treba sa prebrat - okolite staty zacnu zatvarat hranice pred nami nie my pred nimi
16.10.2020 - 19:53:36
03
Krajči môže za to,že je len svätuškársky matelkov poskok,keď 11.9.hovoril o potrebe obmedzení hromadných stretnutí tak mal matelka poslať do pitče a tvrdo na tom trvať,že ich treba bezodkladne zaviezť.teraz zbytočne zalamuje rukami a hovorí o českej ceste.
16.10.2020 - 19:55:07
00
Niekto sa tu pytal na navstevu u rodicov -co u nich chces robit, vonku to vybavit nevies? Ak chces test a karantenu, tak urcite PCR. Ale objednaj sa v dostatocnom predstihu, caka(lo) sa x dni.
16.10.2020 - 20:07:52
00
respirator + odstup
16.10.2020 - 20:19:08
00
Pcr test , karanténa / HO , respirátor , dezinfekcia rúk / rukavice ... to je istota
16.10.2020 - 20:23:15
02
keyboard_arrow_up