martinzz perfetto sa chape ako softshell? :-) No asi to vyskusam.
16.10.2020 - 22:10:35
00
Laro22 napísal:
Ale nie su asi neprefuk a ani proti vode v popise to nemaju

Presne ako pises. V neprefuk by som sa uvaril preto som ich zobral a boli aj v zlave vtedy myslim ze okolo 55-60e takze nebolo o com
16.10.2020 - 22:28:40
00
Jaiub napísal:
martinzz perfetto sa chape ako softshell? :-) No asi to vyskusam.

Myslim, ze pisu windstopper softshell, tak asi hej.
17.10.2020 - 07:58:40
00
vokalvokal napísal:
ahojte, nemate niekto nejaku radu, ake navleky na toto obdobie na letne tretry, nemusia byt extra teple, bezne jazdim v letnych tretrach bez navlekov do 5 stupnov v hrubych ponozkach, zimne tretry zacinam az okolo 0. Hladam hlavne nieco tenke, do chladnejsich, mokrejsich podmienok okolo 5-15 stupnov, skor ako ochranu od mokra, blata a pod. a trosku zvysit tepelny komfort

Mam toto do mokra, resp. dazda https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/navleky/na-tretry/velotoze-navleky-tall-cierne.html a celkom to drzi nohu v suchu, len je dobre mat hore pri leme len hladku kozu, bo maju tendenciu z tadial stiahnut vlhkost a najma si dat pozor na vetracie otvory zo spodu... je verzia aj pre MTB tretry https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/navleky/na-tretry/velotoze-mtb--tall-shoe-navleky-cierne.html
nevyhody: samozrejme v tom nedycha noha, ked je iba chladnejsie a sucho, riesim to obdobne vhodnymi ponozkami a aj navliekanie je trosku boj, najma ak mas vacsiu a objemnejsiu nohu...
17.10.2020 - 08:50:15
00
existuju navleky aj na klasicke topanky ked nemam tretry alebo riesite chlad len specialnymi ponozkami?doteraz som pouzival tenisky co nosim aj v lete ale citim uz chlad na nohy,hlavne na prsty
17.10.2020 - 09:18:03
00
Dzuch-Ban tie som pozeral,ale na moju velku nohu nemaju velkosti, max 46, ja potrebujem 48,skor som mal namysli take vseobecne ochranne, nie uplne cisto do dazda,ked leje, nejazdim
17.10.2020 - 10:23:43
00
breznan1 Ja som minulý rok na klasické five ten tenisky išiel do návlekov Endura MT500.

    17.10.2020 - 11:44:01
    01
    Ahojte, minule som tu riešil rozdiel medzi Gore a castelli perfetto. Keďže castelli mi moc nesedí musím do Gore. Vybral som si medzi týmito dvoma
    https://www.bike-discount.de/en/buy/gore-wear-c3-gore-tex-r-infinium-tm-thermo-softshell-jacket-977323

    https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/bundy-a-vesty/zimne-bundy/gore-c3-ws-phantom-zip-off-jacket-deep-water-modra-cierna.html?variant=183939&gclid=CjwKCAjwrKr8BRB_EiwA7eFaptprfYgxT3zZ3qkPcXgSTtW2__h44OrwqwQC6JGUpvOoCPGgwuRtZxoCm5wQAvD_BwE
    Ktorú odporúčate zobrať? Ktorá sa viac blíži k perfettu? Nemáte niekto skúsenosti? Poprípade nejakú inú bundu od Gore. Na výjazdy jar jeseň zima s vhodnou spodnou vrstvou. Ďakujem za akúkoľvek info
    17.10.2020 - 13:37:38
    00
    Predpokladám, že na Perfette nesedí aero strih. Z toho pohľadu by mal byt lepší ten C3 Phantom, ktorý je vrámci Gore ten voľnejší (active strih). Plus má tiež odopínacie rukávy a predné vrecko (na mobil). Mám ho a som s ním spokojný. Ten nový C3 Thermo vyzerá byť od pohľadu teplejší (aspoň teda ten fleece na fotke vyzerá hrubší), aj keď odporúčané teploty má rovnaké, a je tesnejší (form strih). A pozerám že vydali aj nový Phantom.
    17.10.2020 - 18:05:47
    01
    Riešil som to ja a vďaka radám tu som kúpil Gore Phantom. Veľkosť som bral M, bežné oblečko nosím M/L podľa strihu. Zatiaľ som ju mal dva krát.

    Prvý krát okolo 8 stupňov, kopcovitý terén (Horná Štubňa - Skalka a späť) a jemné mrholenie. Pod ňou len sieťované krátke tričko. Teplotne úplne super, do dlhších stúpaní som rozopinal zips.

    Druhý krát 4 stupne, light tempo po rovine kuknúť vyliatý Turiec a pofukoval vietor. Pod ňou tenký dlhý merino nátelník Zajo. Žiadny pocit nepohody z vetra.

    Za mňa teda veľká spokojnosť s kúpou. Pri 172 cm a 87 kg sedí Mko parádne. Žiadny problém, že potrebujem XL aby som sa do toho nasúkal a rukávy budem mať po kolená.
    17.10.2020 - 18:29:42
    02
    Tá nová Phantom vyzerá fajn. Svoju mám 11 rokov a preto nekukam nové bundy. Občas ju nosím na skialp a na turistiku. Keby mala predné vrecká, tak je to dokonalá uni bunda. Asi si ich dám krajčírke došiť :)
    17.10.2020 - 19:06:50
    00
    Durikan volodaj
    Ďakujem za info. Hej nesedí ten aero strih. Gore bola pohodlnejšia. Phantom som skúšal a tá sadla perfektne . Ide mi skôr o funkčnosť (mensia prehánka alebo frkajuca voda z kolies) či to náhodou nepremokne. Perfetto ak sa nemýlim má goratex. Preto tá otázka ohľadom infinium. Či nezobral radšej tú.
    17.10.2020 - 20:06:08
    00
    Vela ludi sa boja toho ze je to obtiahnute a maju pocit ze to ma byt ako bezne oblecenie a teda trochu volne a to je podla mna zle. Ta bunda ma byt taka. Netreba sa toho bat ze to mam na sebe ako frcgumu :)
    17.10.2020 - 20:09:18
    00
    Ide o to že keď som to dal na seba bolo mi to strašné nepohodlné. Hlavne cez ruky keď som to natiahol tak som sa v tom necítil dobre.
    17.10.2020 - 21:01:04
    00
    vo Phantom som zmokol, aj snehom zapadol, a pohoda, pod nou nosim vacsinou len kratky dres, alebo len Craft spodnu vrstvu, nikdy mi nestihla byt zima
    17.10.2020 - 21:05:15
    01
    keyboard_arrow_up