Keby rovnako, aj viac v niektorých prípadoch. Tak isto brzdove kotúče, niektoré značky brzdových platniciek...ale je to zbytočné rozvíjať ďalej :)
17.10.2020 - 12:54:25
00
jak rovnako na uto stala teraz 97-kus a na bike predna 45 a zadná 27 :)
ale 2 týždne dozadu som dával nove brzdy OTE predný kotuč 45e, predný ba bike 54 :D
platničky cca rovnako, len na uto vydržia 90T km a na biku tak 3000km :D
17.10.2020 - 14:28:52
02
georgo21 napísal:
Tak to s tou poistovnou asi skusali, ci bude protestovat. Ta celorocka je legalna, splna vsetky podmienky, inak by sa samozrejme nepredavala.
Casto mavam debaty, ake pneu kupit, lebo pracujem v Conti.
Moja odpoved je - chces dobre brzdy? Priplat si za premiovu. Ale rataj so skorsim oderom, aj ked aj oder sa vyvojom zlepsuje.
Mas Fabiu, nie si Schumacher? Kup si budget.

Hlavne za volantom pouzivaj rozum.

Nakoniec - kazdy riesi cenu pneu na aute, ale cena za pneu na bajk je v pohode - pritom stoja rovnako :)


Pneumatiky ako také, pokiaľ nie sú zodrané, alebo staré by som v prípade slovenského vozového parku (ktorého priemerný vek je okolo 10 rokov tuším) vôbec neriešil... najpodstatnejší je ten článok medzi volantom a sedačkou, potom technický stav auta... darmo budeš mať super gumy, keď tlmiče ti idú na 60%, geometria rozmrdaná, čapy a ramená zahrdzavelé, zaseknuté a valíš si to po morkej hrbolatej rozbitej slovenskej ceste...

hlavne také tie šetriace riešenia šak ešte jednu sezónu to vydrží, šak dám nové pneu iba dopredu, a tak dále, a tak dále...
17.10.2020 - 14:52:51
00
Len tak mimochodom. Par krat sa tu spominal DPF filter. Ak by niekto potreboval, viem dat precistit. Cena 100 €.
17.10.2020 - 18:47:09
03
lapaloma napísal:
On ma x-traila co je viac terenak ako suv

Prave naopak, xtrail (aspon stare) su idealny predstavitel SUV
17.10.2020 - 19:17:02
00
hmmm... raz sme tak išli na hríby do lesa, jedna posádka Nissan X-trail, druhá posádka Mitsubishi Pajero...

kvízová otázka: kto zostal dole pod kopcom, na lúke??? :D :D :D
17.10.2020 - 19:51:47
00
Robio napísal:
Riesite tu tie pneumatiky ako keby ze vsetci chodite na hrane ich vlasnosti. Bez debaty je idealne mat tie najlepsie pneu, aj 10% rozdiel moze znamenat ubrzdenie alebo naraz a nasledne auto na odpis ale neviem no, nieje lepsie hm, co ja viem, napr. davat viac pozor ked prsi alebo je sneh a upravit jazdu vlastnostiam vozovke?


Ty hlavne bacha na stlpy v BA, modre BMW sa radi motaju v dazdi :-D
17.10.2020 - 19:58:48
02
madbugie napísal:
kvízová otázka: kto zostal dole pod kopcom, na lúke??? :D :D :D


Xtrail alebo horší šofér 😃
17.10.2020 - 20:13:16
00
Opomenuli ste všetci to najdôležitejšie ... pneumatiky 🧐
17.10.2020 - 22:08:50
01
Pneu su jedinou vecou, ktora drzi auto na ceste. Preco teda setrit? Aj ked, vzdy je lepsi novy Matador ako 10r. Conti Premium Super Ultra +++.. Zimna pneu vzdy zimnou aj zostane, takisto letna. Celorocka je proste mackopes a nemoze fungovat rovnako dobre pri +37°C aj -10°C na suchu, vode aj snehu.. A zbytocne je aj kupovat drahe gumy, ked ich potom neviem spravne skladovat
17.10.2020 - 22:49:35
02
georgo21 napísal:
Celorocky su samozrejme kompromis.
Ked Michelin prvy krat porovnal svoje zimne pneu so svojimi celorockami CrossClimate, bolo to halo. Ale vo svojich prospektoch zamerne neuvadzali jednu vlastnost - handling za mokra. V dalsej generacii to bolo vylepsene a teraz si myslim, ze na nase zimy postacuju celorocky. Samozrejme, ak sa chodi na chatu niekam na Oravu nema zmysel. Ale radsej kazde 4 roky vymenit, ako mat stare zimne a letne.
Ja som prave kupil Matador AllWeather2 na VW T4, tak po zime dam info. Na kopce mam retaze.


4 roky mi nevydrzia gumy ani pri striedani letne/ zimne :D nieto este celorocne...

Btw. Bohuzial priemerny slovak jazdi gumy az kym ich neprederie na kord a potom to za mokra na nasich cestach vyzera ako to vyzera....

Stado predposratych idiotov v autach nesposobilich do premavky je rado ze bez smyku dojdu domov...
18.10.2020 - 10:00:42
00
To su ti isti borci, co sa na teba lepia v obci, aj ked ides tachometrovych 55 ale za obcou ide 70.
Som siel v piatok na otocku do Presova a som zistil, ze najlepsie sa ide mimo dialnice za kamionom. Ten ide stabilne okolo 85 stale. Aj napr. v tuneli Branisko stale 81 na obmedzovaci plynulo. Minule som siel za jednym co siel na osobnom v tuneli raz 70 raz 85. Ma islo za nim drbnut.
18.10.2020 - 10:40:29
02
Lebo 70 ked pise smsku, 85 ked cita :)
18.10.2020 - 11:02:05
03
Zipsik napísal:
4 roky mi nevydrzia gumy ani pri striedani letne/ zimne :D nieto este celorocne...

Btw. Bohuzial priemerny slovak jazdi gumy az kym ich neprederie na kord a potom to za mokra na nasich cestach vyzera ako to vyzera....

Stado predposratych idiotov v autach nesposobilich do premavky je rado ze bez smyku dojdu domov...

No a ja som zatial este ziadne gumy nezodral a vsetky som menil pre starobu. V tvojom pripade su dve moznosti, bud jazdis velmi vela alebo mas zlu techniku jazdy. V mojom pripade je to preto lebo jazdim malo a mozno by pre mna bolo ekonomickejsie auto predat a vyuzivat taxi.
Kazdopadne kto jazdi vela ani len neuvazuje nad celorockami, za rovnaky najazd by zodral 2 sady celorociek s vyssou cenou a kompromisnymi vlastnostami.
18.10.2020 - 11:25:30
03
Tak ja som v piatok prezul na Laufenn I FIT LW31 205/55/16 taka tuctova lacnejsia guma...
18.10.2020 - 16:20:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up