tulenik veď aj ja som to písal o stranu dozadu - problémom bude falošná + a - ... Toto je vhodné ako sa hovorilo predtým, že sa prebehne koľko ľudí sa stretlo s vírusom, ale nie že to je nejaké gro pretestovania obyvatelstva. To sú testy vhodné niekde na pravidelné pretestovanie zamestnancov v nemocniciach a pod...
17.10.2020 - 14:43:00
00
tulenik napísal:
už sa to tu hovorilo na jar
PCRkou dokážeš vírus v človeku relatívne čerstvo nakazenom, 2-3 dni po infekcii
protilátky sa zjavujú až podstatne neskôr, takže tieto testy nechávajú behať po svete false negatives
na druhej strane prítomnosť protilátok neznamená len bežiace, ale aj prekonané ochorenie (ba ani len nie ochorenie, teda kompletka s príznakmi, ale aj "zakopnutie" o vírus a reakciu naň), takže tu budú "prenasledovaní" v duchu matelčej prepnutosti aj false positives
okrem toho som si viacmenej istý, že táto nekoncepčná zbytočnosť je porušením viacerých práv


tulenik voľajaký si dnes dezorientovaný
plagiátor Igor predsa nejde odobrať 5,5 mega vzoriek krvi na test na protilátky, ale 5,5 mega výterov z nosohltana na antigénové testy. Keď sa dnes horko ťažko odoberá 10 000 výterov/deň, tak on odoberie výtery celej gubernii šmahom ruky.... aby mal megaloman o čom písať na FB.
Že je to zbytočnosť, to s tebou súhlasím.
17.10.2020 - 15:04:48
00
Mne sa napriklad ten napad pretestovania vsetkych paci. A samozrejme by mal byt v tejto situacii povinny a vynucovany (ak neprides, ides do karanteny a to bude policia kontrolovat - vsak mame nudzovy stav).
Je to cirkus ale ten cirkus dokaze zrazit pocet bezpriznakovych pozitivnych. A ak sa po tyzdni zopakuje, tak sa osetri aj problem s nepresnostou. Riesenie je vyrazne lacnejsie ako lockdown.
Samozrejme sa teraz vyroji vela kritikov s tym, ze to nie je na 100% a potom sa to rozrastie a pod. Presne toto som zazival, ked som optimalizoval procesy. Vzdy na nejake jednoduche riesenie prisliel nejaky manazer (zvycajne ten najvacsi lajdak) s tym, ze neosetruje taketo a taketo pripady. Vtip je v tom, ze pokial urobis nieco co ti osetri 100% pripadov, tak je to bud strasne drahe alebo totalne nepouzitelne, alebo oboje.
Cize - jednoduche pretestovanie zrazi pocty pozitivnych na nizke stovky denne a pokial budeme bezat nadalej dostatok PCR testov, tak pri <5% positivity rate dokazeme existovat relativne normalne aj pri otvorenych restauraciach a posilnovniach.
17.10.2020 - 15:14:55
26
ak sledujete co sa deje v BA aktualne, este tu bude veselo, ked vidim kolko dementov (a vecne nespokojnych ludi) beha po slovensku, vsetci pekne na kope, hulakaju bez rusok
17.10.2020 - 15:21:24
01
bol som zvedavy ktora skupina primitivov konecne zorganizuje anti-anti-kovid demonstraciu aj u nas, vraj futbalovi ultras
17.10.2020 - 15:32:10
00
Nie je nahodou zakaz zhromazdovania?
17.10.2020 - 15:46:01
00
bikemartin napísal:
tulenik voľajaký si dnes dezorientovaný
plagiátor Igor predsa nejde odobrať 5,5 mega vzoriek krvi na test na protilátky, ale 5,5 mega výterov z nosohltana na antigénové testy. Keď sa dnes horko ťažko odoberá 10 000 výterov/deň, tak on odoberie výtery celej gubernii šmahom ruky.... aby mal megaloman o čom písať na FB.
Že je to zbytočnosť, to s tebou súhlasím.


Ty si dezorientovaný. Kde tuleň píše o odoberaní vzoriek krvi ?
17.10.2020 - 15:46:59
00
Keď vidím tie zabery, protestujucim zabasli vodcu tak majú depku. Určite až na pár výnimiek môžu merať iq teplomerom. Výsledky budú presné
17.10.2020 - 16:19:39
15
ivan napísal:
Ty si dezorientovaný. Kde tuleň píše o odoberaní vzoriek krvi ?


tulenik spominal protilatky, tie sa testuju z krvy. O tych ale vobec nebola rec, vlada nakupila antigenove testy, ktore sa robia z vyterov.
17.10.2020 - 16:24:33
00
@foobar skus googlit o typoch testov este raz a necitaj povrchne

par dobrych rychlotestov by sa mi momentalne do sluzby zislo, ale ano rozdrbat ich za par dni na tento nezmysel je tiez plan :) snad aspon par ludi teraz vidi ako je dolezite mat v statnej sprave a vo volenych funkciach odbornikov...
17.10.2020 - 16:36:55
00
mirec16 no skus mi to vysvetlit, som zvedavy
17.10.2020 - 16:41:03
00
Na protilátky sa testuje z krvi.
17.10.2020 - 16:43:00
00
to som aj spominal, ale mirec16-ovi sa to nepozdavalo, tak som zvedavy na presnejsie informacie
17.10.2020 - 16:46:20
00
Toto bude este velka zabava. Tento stat nevie vykonavat podstatne jednoduchsie veci, a teraz si vymysleli toto. No som zvedavy.
Inak taka Matovicovska klasika, treba spravit tlacovku, aj ked to nemam vobec vymyslene a na vacsinu otazok neviem odpoved este. 🤣
17.10.2020 - 16:48:47
02
ale ked to neprejde, chce odstupit...wink wink :D
17.10.2020 - 17:01:53
00
keyboard_arrow_up