to je verejnoprávna stanica, takže logicky rovnako ako na STV tam byť nemôžu ;)
15.07.2011 - 09:19:18
00
:$
teraz si spomínam - je to súťaž o rám SPECIALIZED, bike MERIDA...
... len sa mi tam stále pletie nejaký prípravok na erekciu :lol: ...že by to bol sponzor prenosu ? :?:
15.07.2011 - 09:22:31
00
tak samozrejme po skončení prenosu môžu dať reklamu, ale v priebehu relácie nie... ;)
15.07.2011 - 09:35:20
00
Nova HD pred casom zmizla, preskenovanim druzice sa znova objavila.
Aj sat. prijimac je len stroj, do kroreho treba obcas stuchnut. Jedno naladenie urcite nestaci. Obcas je dobre pozriet aj na stranku skylinku alebo astry.
15.07.2011 - 09:45:41
00
No zaujimave veci som sa vdaka vam dozvedel. :y:

Ja som sa zameral na CS link z toho titulu, ze som nedavno zachytil spravu v mediach, ze CS link moze sirit ceske stanice aj na Slovensku, nakolko prevadzkovatel CS link nema sidlo na Slovensku a teda sa nanho nevztahuje legislativa SR, ktora sa na Skylink a niektorych dalsich poskytovatelov vztahuje. Inak povedane Skylink a niektori dalsi siria ceske stanice tak trochu ilegalne a hrozi, ze to casom vypnu ak na nich zatlacia.

Koho to este zaujima, detaily tu: http://www.zive.sk/cs-link-moze-na-slovensku-sirit-ceske-programy-rozhodla-rada/sc-4-a-292533/default.aspx

Takze v kazdom pripade idem do CS link, je tam väcsia istota.
15.07.2011 - 15:55:11
00
A ako to dokazu vypnut, ked pre CR aj pre SR vysielaju tie programy na rovnakej frekvencii? To by ma zaujimalo...
15.07.2011 - 15:58:02
00
Mozno podla lokalizacie dekodovacej karty, neviem.
15.07.2011 - 16:00:01
00
tak samozrejme po skončení prenosu môžu dať reklamu, ale v priebehu relácie nie... ;)

Ja som tam dnes tú reklamu videl v priebehu prenosu (konkrétne Tip6ka zrejme Tipsport a ešte Pivovar Lobkowitz ) :geek: :geek: :geek:
15.07.2011 - 16:56:27
00
ok, videl som aj ja, máš pravdu, ale bolo to len raz, keď sa nič nedialo...každopádne aj obraz je ďaleko lepší na ČT ako na STV... :-)
15.07.2011 - 17:32:53
00
Je veľký rozidel, či pozeráš obyčajne alebo HD... Možno sa niekedy dožijeme toho, že na STV HD nebudú dávať STV1 (predtým STV3), ale v júli tri týždne pustia popoludní pustia STV2 s TdF.

Asi ti to nepomôže, ale na UPC Digital mám tieto tri stanice... Zatiaľ, lebo jeden pri UPC nikdy nevie.
Sorry, na UPC nemám Nova HD, ale aj tak sú Novy tri - Nova, Nova Cinema a Nova Sport. Ten Sport bol zaujímavý v júni - dávali okolo Švajcu.
15.07.2011 - 19:30:22
00
Je tu niekto kto by vedel poradit s problemom so satelitnym prijmom?
Uz dlho mam skylink a funguje to. Az do stvrtka myslim. Zrazj niektore kanaly hlasili slaby signal a nezobrazili sa. Tie ostatne sli ok. Vsetky co mam naladene su z jednej druzice Astra 23,5. Zatial s tym nikdy problem nebol, obcas v zime trochu kockovali ked napadal sneh na parabolu ale to som omietol a slo dalej. V piatok som teda dal znovu naskenovat kanaly a naslo tie iste a uz hrali. Samozrejme som pindal ze musim znova roztriedit a urobit nanovo skupinu Favourites lebo nebudem prepinat 300 kanalov. Islo to islo az do dnes rano. Prepol som napr na Markizu a nic. Slaby signal, naladte antenu. Prepnem naspat na Joj a ta bezi krasne. Cely den som sa s tym drbal, skusal parabolu natacat a posuvat, samozrejme skm to cele rozladil. Mam DVB-S tuner v telke ale skusil som aj settopbox co som mal pred tym a ten rovnako len niektore kanaly. Teraz vecer som to uz nastavil tak ze to zasa slo ale nie dlho. Len asi 2 hodiny. Potom zas niektore nejdu a uz mi to nejde nijak nastavit aby sli vsetky. Ked som sa s tym cez den hral tak som zistil ze nema signal z niektorych transponderov a z inych ma. Neviem cim to je ale napada ma len vadny LNB ktory uz nevie dobre prijimat signal. Uz som z toho na prasky. Roky to funguje a zrazu bez pohnutia to nejde.

Nevie niekto co by s tym mohlo byt???
18.10.2020 - 00:06:21
00
Skylinkom to nebude, aj ked moj nema Markizu ani Joj. Pouzivam obe druzice. Skus LNB vymenit
18.10.2020 - 00:11:42
00
Skusal si pozriet aj v akom stave je kabel a koncovky? Nie su zoxidovane napriklad? Ked je vsetko ok, tak by som skusil na tvojom mieste vymenit to LNB, mozno naj z eshopu a ked sa ti stav nezlepsi, aspon ho mozes vratit.
18.10.2020 - 00:11:59
00
Kabel som vymenil, nepomohlo. Nic ine okrem LNB ma nenapada. Aj tak je to divne ze keby bol vadny tak nejde vobec a nie ze len niektore frekvencie.
18.10.2020 - 00:25:34
00
Scarinko LNB ktorý nevie dobre príjmať signál neexistuje,kedysi dávnejšie vyrábali šunty s vysokým šumovým číslom a z nižším ziskom.Pokiaľ by bol problém v konvertore,tak by ti nešiel ani jeden kanál.Skontroluj F konektory ktoré máš nasrobované v LNB a tiež ktoré sú v sat.príjmači,naschvál píšem v množnom čísle,ak máš napr.2 tunerový príjmač.Ak tu je všetko v poriadku,tak treba skontrolovať nastavenie paraboly,či už presné smerovanie na družicu,ako aj eleváciu(správny sklon)Ale na to už potrebuješ min.sat finder a ideálne spektrálny merač,ktorý majú montážnici.Ten ti presne ukáže,ako máš/nemáš presne nastavenú parabolu.Dá sa nastaviť signál aj podľa ukazovateľa v príjmači-ale to je také amatérske riešenie.No a skús mi napísať,aký máš priemer paraboly,nedostatočná veľkosť môže byť tiež príčinou,prečo signál na niektorých transpondéroch vypadáva a na niektorých nie.Transpondery zo silnejším signálom,to ešte ,,ustoja" aj pri trocha horšom počasí,ale tie zo slabším v nepriaznivých podmienkach už ,,odídu.Preto treba na Skylink aspoň 80-85cm parabolu na kvalitný príjem,ono to pojde za pekného počasia aj na 60cm,ale tam už nie je žiadna ,,rezerva" pre príjem v daždi,alebo v hustejšom snežení.U kamoša som riešil podobný problém,mal slabšie utiahnutú parabolu na konzole a prudký vietor mu ju mierne vychýlil,takže to môže byť ďaľšia príčina,prečo to doteraz šlo a zrazu nejde.


Naposledy upravil Optimus dňa 18.10.2020 - 00:41:32, celkovo upravené 1 krát.

18.10.2020 - 00:33:41
00
keyboard_arrow_up