imajoros Práveže posledné razy, čo som bol na bajku, tak som začal chodiť dosť mimo cestu (lúky, les, ...), skúsil aj nejaké traily a fest ma to chytilo. Budúci rok by som sa do toho chcel pustiť už oveľa viac (napríklad aj to Malino Brdo) a tento bajk mi na to nestačí a musel by som veľa do neho vraziť. To sa mi neoplatí. Tento rok ešte vydržim, lebo už asi skôr budem dávať len cestu a max. nejakú poľnú cestu. Ako začiatočník nechcem skúšať traily v takomto počasí.
Preto hľadám nejakú rozumnú cestu. Nechcem do toho vraziť veľa peňazí, ale zase potrebujem niečo aspoň trochu schopné. Rád by som to mal tak 4-5 rokov a potom možno full, ak sa posuniem niekam.
17.10.2020 - 20:01:53
00
V pohode, rataj ale s tym ze akykokvek bike kupis kazdy si bude vyzadovat nejaku udrzbu.
17.10.2020 - 20:51:27
00
imajoros Jasné. Chápem, že sa budem musieť o to starať lepšie a chcem, ale nechcem po každých 300km rozoberať vidlicu a robiť nejakú veľkú údržbu. Aspoň tak som to pochopil od A1exa. :/
17.10.2020 - 21:16:43
00
300km je kktina, tomu never. Mam Recon vidlu a zacala drhnut po cca 1500km. Otocil som cez noc bike horeznacky a hned to bolo zas fajn. Raz za rok je ale dobre vymenit olej v spodnych nohach a cele to vycistit. Vidla ma potom krasny maslovy chod nejaky cas.
17.10.2020 - 21:29:17
00
Su na to videa na nete, vies si to vymenit aj doma ak nemas obe ruky lave ☺
17.10.2020 - 21:31:12
00
Jasne ze kym mas nizke naroky tak ti bude recon uplne stacit, ale ja mam rad ked vidlica funguje tak ako by mala. Samozrejme, mohol by som kupit pike a nestarat sa, ale aj napriek tomu ze milujem bikovat je pre mna bajk jeden z poslednych miest kam by som chcel liat peniaze (druha vec je mat na bajku co ma dnes hodnotu tak 600e vidlu za 4 kila :D ) Recon ma ocelove horne nohy, nie dolne. Nema tam ziadnu povrchovu upravu. Mam ju nafukanu tak aby som nemusel riesit doraz na kazdom drope, square hite, rockgardene atd a zaroven aby ta vidla pobrala aj mensie somariny a zbytocne ma neboleli ruky. A hadaj co, nejak to nie je dokonale ani do jednej strany. Je to proste o kompromise, ked pekne vycistim gufera, postlacam vidlu, dam tam novy olej, butter, pred jazdou brunox, ide to celkom pekne citlivo. Po case zacne byt odtrh o dost horsi, je to proste citit ze na vine je friction. Takze bud doliat do vzduchovej komory vela oleja nech to ma velku progresiu a vidlu podfuknut alebo to riesit tak, ze sa o nu budes starat aspoj tym brunoxom, nekazem ti ju rozoberat kazdy polrok, to teda nerobim ani ja :) Bohuzial neexistuje nic take ako bezudrzbovy bajk v dnesnej dobe, skoro vsetko je robene ako spotrebak. Z mensou starostlivostou prichadza aj mensia zivotnost. Ked mas relativne maly najazd ale jazdis skor intenzivnejsie (ako aj napr ja, tiez sa snazim jazdit co najviac, ale casu nie je nazvys a sem tam sa prihodia povinnosti) nie je to az taky velky problem. Ale urcite necakaj ze bajk pojde ako hodinky bez toho aby si sa na nho vobec pozrel a uz duplom nie s tymi lacnejsimi komponentami :)

Your day on the bike isn’t about deciding between technical trails or steep ups and downs, it’s about deciding which to do first.

17.10.2020 - 21:47:00
00
Mas pravdu, horne ocelove nohy..zle som sa vyjadril.

Dobre..a high-end vidla si nevyzaduje az taky servis ako napr Recon aby si zachovala hladky chod a potrebnu citlivost? Toto ma dost zaujima kedze zvazujem do buducna upgrade.
18.10.2020 - 00:03:38
00
A1ex Tak ono zase musím to brať aj tak, že mám teraz nejakú asi maximálne lowcost pružinovú Santour vidlu na bajku, keďže celý bajk ma stál 300€ s nejakou tou zľavou. A iný bajk som zatiaľ ani neskúšal, takže podľa mňa horšie ako to mám teraz to asi nebude. :)
18.10.2020 - 00:05:03
00
imajoros napísal:
Mas pravdu, horne ocelove nohy..zle som sa vyjadril.

Dobre..a high-end vidla si nevyzaduje az taky servis ako napr Recon aby si zachovala hladky chod a potrebnu citlivost? Toto ma dost zaujima kedze zvazujem do buducna upgrade.

Samozrejme je to individualne co od vidlice ocakavas a co nie. Kup revelation charger, pike, lyrik a pojde pekne hladucko uz od odtrhu, kvalitnejsia uprava hornych noh, gufera, penove kruzky a v neposlednom rade rs vidlice je nevyhnutne otvorit a doliat mazaci olej, od nova tam je zopar kvapiek a na niecom ako recon to pocitis viac ako na takom piku. Zaroven debonair komory s tokenmi = lepsia citlivost na zaciatku + support pri doraze. V skratke: nebudes musiet tu vidlicu tolko obskakovat aby isla tak aky moze mat potencial. Nevravim ze sa o nich netreba starat, ale viem o com hovorim, mam dlhodobejsie skusenosti s pikom s chargerom aj s yari s motion control, je to iny level. Za tie ceny za ktore vies zohnat dnes pike z bazaru je to celkom no brainer.

Your day on the bike isn’t about deciding between technical trails or steep ups and downs, it’s about deciding which to do first.

18.10.2020 - 00:59:29
00
nemopbx napísal:
A1ex Tak ono zase musím to brať aj tak, že mám teraz nejakú asi maximálne lowcost pružinovú Santour vidlu na bajku, keďže celý bajk ma stál 300€ s nejakou tou zľavou. A iný bajk som zatiaľ ani neskúšal, takže podľa mňa horšie ako to mám teraz to asi nebude. :)

Jasne, cital som si ze iba zacinas, oproti zakladnej suntourke bude aj recon s motion controlom paradna vidla, rozdiel ako den a noc. Ked zacnes viac jazdit a nabiehat na limity tej vidlice, mozes si opat precitat tento thread na nejake rady :)

18.10.2020 - 01:01:35
00
Vy mu teda dávate :) Za chvíľu kúpi bike za 3000 litre...

Napíšem ti jednoducho a stručne: KUKNI BAZÁR

Na to čo jazdíš si kúp v pohode niečo za 500-800 EUR. Hlavne nech to je udržiavané. Neulakom sa niečo drahé a vybehané, lebo sa na údržbe nedoplatíš. Zvyšné prachy si odlož na servis a prípadne nejaké upgrady, ak budeš mať tú potrebu. Ak ťa to naozaj chytí a budeš mať pocit, že to potrebuješ, tak bike môžeš predať a kúpiť niečo nové (alebo jazdené, ale vyššiu radu alebo ten full). A hlavne sa o ten bike nebudeš až tak strachovať a budeš jazdiť viac uvoľnený...

Takto som kúpil môj cyklokrosový bike za 500 EUR. Za necelé 2 roky najazdil vyše 3000km (snáď neklamem :) ), krížom krážom, cesta, necesta. Minimálna údržba (samozrejme nejaké drobnosti bolo treba). Nejaké menšie pády. Pribudli šrámy na ráme, ale ide ako hodinky. Jediné čo robím, tak ho umývam, namažem a ak treba doladím prehadzovač. A mám ho tak rád, že normálne rozmýšľam, že ho cez zimu dám prelakovať, nech je ako nový :)
18.10.2020 - 01:12:29
00
A1ex napísal:
Samozrejme je to individualne co od vidlice ocakavas a co nie. Kup revelation charger, pike, lyrik a pojde pekne hladucko uz od odtrhu, kvalitnejsia uprava hornych noh, gufera, penove kruzky a v neposlednom rade rs vidlice je nevyhnutne otvorit a doliat mazaci olej, od nova tam je zopar kvapiek a na niecom ako recon to pocitis viac ako na takom piku. Zaroven debonair komory s tokenmi = lepsia citlivost na zaciatku + support pri doraze. V skratke: nebudes musiet tu vidlicu tolko obskakovat aby isla tak aky moze mat potencial. Nevravim ze sa o nich netreba starat, ale viem o com hovorim, mam dlhodobejsie skusenosti s pikom s chargerom aj s yari s motion control, je to iny level. Za tie ceny za ktore vies zohnat dnes pike z bazaru je to celkom no brainer.

Taky Pike s debonair + charger tlmenie berem. Zaujima ma ale kombinacia debonair + motion control. Oplati sa do toho ist? Predsa len clovek ma motion control aj v Recone a pri dlhsich drsnejsich zjazdoch uz v rukach citim otrasy co je to co by som rad pri drahsej vidlici eliminoval resp. zlepsil.
18.10.2020 - 08:55:20
00
Motion control sa unavi pri dlhsich zjazdoch aj v revelatione alebo yari, maju ale modernejsi tlmic odskoku, bude to zaroven citlivejsie a viac supportive. Podla mna sa uz oplati tych par € prihodit bud za charger alebo za marzocchi bomber z2/z1

18.10.2020 - 11:20:31
00
Diky, aj som si to myslel ze to tak bude.
18.10.2020 - 15:00:51
01