Pista, su to len nazory, nie objektivne pravdy
19.10.2020 - 17:02:34
03
pista ja sa napr mozem vyjadrit len mojmu priebehu choroby a vlastnej skusenosti a ostatnych chalanov s nasho timu. Ostatne ti davam za pravdu.
19.10.2020 - 17:04:50
00
Ursus napísal:
Hazard virtualne som si kopol len do jednoho konkretneho "ucitela" (a ten si to podla mna zasluzi :-) ). Vacsinu ucitelov si vazim, ved travia s mojimi detmi cez tyzden viac casu ako ja. A viem, ze to nemaju lahke. Preto ma vysledok testu zaskocil a z toho dovodu som to sem aj zavesil. Je kludne mozne, ze to bol prieskum na urovni "Aj mudry schybi".


Veď v pohodičke, len ma to zarazilo a poznám ľudí, ktorí učiteľov majú v zuboch. Preto som to spomenul. Učitelia sú svojská sorta, sám nie som originál vyštudovaný a preto niekedy zízam čo narozprávajú, ale veľká väčšina to myslí vážne so svojou prácou. To, že nie sú zaplatení je druhá vec, takže motivácia pre šikovných ľudí do tohoto povolania je biedna. No a samozrejme zle nastavený systém, ktorí samotní učitelia nemajú ako zmeniť, keďže sa to deje zhore...
19.10.2020 - 17:23:53
00
valecek Samozrejme, vlastna skusenost, ci skusenost niekoho koho poznam, je argument. lapaloma Nazor mozem zahajit slovami, ze si myslim, ci ukoncit zabehnutou skratkou IMHO. Inak to ma snahu vyzerat ako tvrdenie. Nehrajem si so slovickami, dufam, ze chapes ten rozdiel.
19.10.2020 - 17:26:14
00
Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22514084/armada-predstavila-zakladny-plan-celoplosneho-testovania.html
"Po odobratí vzoriek by sa mala osoba presunúť do priestoru, kde počká 15 až 30 minút. V prípade pozitívneho výsledku bude osoba podľa hovorkyne priamo na mieste oboznámená s povinnosťami a ďalšom postupe"

Nebudu tie zhromazdiska ludi len epicentrom dalsich nakaz? Alebo v jednej triede skoly odbery a v ostatnych cakarne na verdikt? A ak v cakarni 7.C bude niekto pozitivny tak sup do karanteny vsetkych spolucakatelov?
Ved pri uvodnom formulari ak by dali telefonne cislo tak mozu tych co vyjdu z testov ako pozitivni kontaktovat. Ci ocakavaju ze ich bude tolko ze by to nestihali?
19.10.2020 - 17:38:50
00
Chapem, len ma zivot naucil nebrat vazne co ludia nahovoria a este menej co napisu. Pokial to nepodlozia skusenostou alebo overenou vedomostou. A dalsia vec, ako clovek co studoval matematiku som sa linearnej algebre naucil, ze veci casto su pravdive len v definovanom svete
19.10.2020 - 17:39:41
01
To s tym svetlom mi pripomenulo tento obrazok. Kolko ludi by uverilo, ze polia A a B maju rovnaku farbu? :)

Prílohy:

1024px-Grey_square_optical_illusion.svg.png
1024px-Grey_square_optical_illusion.svg.png 53.1 KiB thumb_up0thumb_down

19.10.2020 - 18:05:55
00
každý, kto vie narábať so skicárom :D :D :D
19.10.2020 - 18:07:56
00
Každý kto videl seriál ako funguje ľudska myseľ.
19.10.2020 - 18:55:58
00
v teme politika o korone, tu o politike, tak to hodim sem :lol:
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
19.10.2020 - 19:00:54
022
v žiadnom prípade si nenechajte pri nakupovaní merať teplotu „kvôli Corona vírusu“! Je to pasca.
V skutočnosti vám vymažú pamäť!
Išiel som do obchodu kúpiť ovocie a zeleninua odchádzal som s fľaškou borovičky a údenou klobásou :)
19.10.2020 - 19:14:04
040
kde mali akciu?
19.10.2020 - 19:51:01
00
fradog: odfot si to mobilom z obrazovky a uvidis ako to je :) .. jedina exaktna veda je matematika a aj ta je postavena na axiomoch :lol: .. a z lekarskej vedy su uchopitelne len prave take ako srdcovy chirug .. virolog je oproti nemu skoro sarlatan :D
19.10.2020 - 20:11:07
02
Toto som nasiel dnes, neviem ci je to naozaj lekar, ale tak nejak to je :)

Dr. Slavomir Such:
Pani prezidentka prejavila ochotu zvážiť nutnosť celoplošného testovania. Okrem toho, že ak sa neuskutoční, Matovič podá demisiu, čo by bolo ako dve muchy jednou ranou, som pridal na jej stránku aj nasledovné argumenty proti testovaniu, vyplývajúce z mojich skúseností lekára prvého kontaktu urgentneho prijmu:
Pani prezidentka, pracujem na urgentných príjmoch, v 3 nemocniciach, prijímam do nemocnice pacientov pozitivnych aj suspektných z covid. K masovému testovaniu mam niekoľko poznámok. Vynechajme z testovania nasledovne skupiny ľudí : 1. Osoby nad 65 rokov alebo osoby definované ako vysoko rizikové s komorbiditami, ktoré sú bez príznakov covid. Hrozí vysoké riziko, že ak sa pri koncentrácii obyvateľov, aká sa udeje v malom priestore v krátkom čase počas testovania v uzavretej volebnej miestnosti stretnú s možnými asymptomatickými roznášačmi infekcie, tak sa nakazia, priebeh ich ochorenia bude ťažký, až fatálny. 2. Vynechajme symptomatických pacientov každého veku, aj do 65 rokov, ktorí by mali byť o testovaní cestou miestneho RUVZ. 3. Osoby ktoré majú pozitívnu epidemiologicku anamnezu na Covid, boli v kontakte s nakazenou osobou a sú teda v povinnej karanténe. Tieto osoby sú práve tí potenciálni roznášači infekcie, ak by porušili karanténu, čo by v prípade sankcií za neúčasť v povinnom testovaní asi museli urobiť. 4. Osoby, ktoré cielene už niekoľko mesiacov od začiatku epidémie dobrovoľne dodržiavajú všetky doporučované opatrenia, nemajú kontakt s nakazenou osobou za posledných 10 dni a podpíšu o tom čestné prehlásenie. Musíme si uvedomiť, že samotná technika vyteru slizníc hrdla vyžaduje, aby testovaný 3 x zakašlal do svojho rúška. V prípade ak ide rúško certifikované, viacvrstvové, je pravdepodobné, že zachytí vírus pri kašli. Ale ak testovaný tri krát zakašle do podomácky ušiteho rúška z nedefinovanej textílie, je pravdepodobné, že veľké množstvo infekčného aerosolu sa rozptýli v uzavretej miestnosti, čo znamená významné riziko nakazenia nasledujúcich testovaných. Zvlášť, ak pôjdu podľa abecedy tých, ktorí prídu v druhej polovici dňa. Ako lekár, ktorý podľa Hippokratovej prísahy musí dbať a konať vždy v prospech pacienta, nemôžem v žiadnom prípade ani so žiadnym nemedicinskym odôvodnenim súhlasiť s tak nastaveným plošným testovaním, ako nám prezentujú vládne špičky. Najväčšie riziko vidím v možnom nevynútenom nakazení sa Covidom veľkého množstva ľudí naraz, čo o dva týždne po prepuknuti symptómov ochorenia zrúti nemocničných systém, keďže je pravdepodobné, že najdisciplinovanejšia vrstva obyvateľov sú seniori, a tí sú zároveň aj najviac ohrození ťažkým priebehom ochorenia, sa dostavia určite. Prínos z hľadiska zdravotného pre testovanych nebude žiaden, nakoľko máme veľmi dobre prepracovaný systém identifikácie a diagnostiky chorých a rizikových a trasovania a dohľadávania kontaktov pozitívnych alebo chorých osôb už teraz. Podľa môjho názoru, plošné testovanie znamená len overovanie matematických predikcií priebehu šírenia ochorenia populáciou, ktoré však nemá žiadny význam, pokiaľ nie je zároveň úplný lockdown a zároveň nie sú uzavreté hranice. Zvážte prosím tieto pripomienky a zastavte to šialenstvo, kým nedôjde k celnárodnej tragédii nezvládnuteľných rozmerov.
19.10.2020 - 20:12:44
03
lto https://www.zzz.sk/zariadenie/776-ambulancia-vnutorneho-lekarstva-medcentrum-sro-mudr-slavomir-such-internista-odborny-garant
https://www.azet.sk/firma/19235/mudr-slavomir-such-med-centrum-s-r-o/
19.10.2020 - 20:32:45
00
keyboard_arrow_up