Počuli ste o tom, že predajca pneu môže predávať 5 ročné gumy ako nové? Keď som to čítal, tak som bol dosť zaskočený. Takže je dobré si skontrolovať dátum výroby.
19.10.2020 - 22:19:54
00
Aj sa tu bojím napísať, že ja mám predné letné na jednu sezónu, cca 15-18tkm :^) :lol:
V Maci boli nové a teraz majú cca 2,3mm, zadné okolo 4mm.
Zimné mi vydržia tak 2sezóny, s nimi sa aj tak nedá moc blbnúť na suchu.
Ale ja si rád zajazdím, a keď má človek na predokolke 200kW/350Nm tak si neviem predstaviť, že by tie gumy vydržali viac.
Takže existujú ľudia ktorí kupujú pneu aj každú sezónu a nie len na bike :D
19.10.2020 - 22:21:17
00
Cize gumujes z kazdej krizovatky
19.10.2020 - 22:25:27
00
Samozrejme, určite potrebujem robiť drag race v meste :)
1. plný je u mňa nevyužiteľná, keďže ako hovoríš by som zbytočne gumoval, ale taký výjazd na diaľnicu kde idem cca 40km/h a dám za dva plný auto si dokáže pohrabať do 80tky, tak isto predbiehanie atď atď.
Plus ja na leto obúvam Pirelli Pzero sport, čo sú veľmi slušne pneu na ostrú jazdu, nejde mi o výdrž ale o maximálny grip. Pneumatiky sa nezničia len gumovaním, ale ak majú preniesť veľký výkon na cestu a k tomu je to mäkšia zmes tak idú dole rýchlo.
19.10.2020 - 22:41:07
01
scarinko napísal:
Si ich daval testovat po dvoch rokoch? Ci to len svojim odbornym okom si zistil ze uz su nesposobile? Ci len pre teba lebo ich davas na hranu moznosti? Tusim si mal ako sa vravi narodeniny pri poslednej buracke. A kolko kilometrov maju po 2 rokoch?


Tie letne maju za sebou skoro 40,000km a nie nepozeram to len okom ale v prvom rade jazdnymi vlastnostami....

Akonahle sa zacnu zhorsovat jazdne vlastnosti za mokra aj za sucha tak kupujem na dalsiu sezonu nove :) a momentalne uz drzia podstatne slabsie ako doteraz....

Za rok urobim viac ako 30,000km
19.10.2020 - 22:41:38
00
Erik134 :$ Moj clovek...

Zene som po 8. rokoch vymenil pneu za celorocky, povodne ako nove (letne ale aj zimne), ma minimalny najazd. V pneuservise ma vysmiali, tak som zvedavy, ci su Michelin fakt taka katastrofa.
19.10.2020 - 22:42:37
02
Akonahle sa zacnu zhorsovat jazdne vlastnosti za mokra aj za sucha tak kupujem na dalsiu sezonu nove :) a momentalne uz drzia podstatne slabsie ako doteraz....


Toto je veľká pravda, človek čo má pre auto cit určite bude cíttiť rozdiel medzi pneu čo má 8-9mm vs 2mm. Na suchu to nie je taký veľký problém, ale príde trošku mokro to je markantný rozdiel.
Síce máme zákonom dané minimálne opotrebenie, ale letieť na letných, ktoré majú 2mm po mokrej diaľnici rozhodne nie je rovnaký pocit istoty ako s novými.

Ale každý jazdíme ináč, niekto využíva bike na maximum a niekto len v rozmedzí 50%, tak je to aj pri autách, pri bežnej jazde rozdiely necítiť, tie sa prejavujú pri jazde na hrane.
19.10.2020 - 22:47:31
03
Kolega erik nemusí nevyhnutne gumovať na každej križovatke. Písal, že si rád zajazdí, tak ten nájazd 18 tkm je vcelku reálny, stačí sem tam dynamicky sa vytešiť na okreskách, a pirelli sa šúpu jedna radosť. . Zajtra idem prezúvať jedno auto, tak sa dozviem...v najhoršom rovno objednám letné, lebo niektoré rozmery Pirelli skrátka nie sú hneď ani za mesiac...

Ale zasa jazdiť na hrane s predokolkou, na to musí mať človek vek, už nemám dvadsať, tak už radšej len zbabelo štvorkolkovať budem😂.
19.10.2020 - 23:42:31
00
Lubik napísal:
Pol hodiny/hodina "roboty ma nezabije a viem že keď sa starám tak sa mi to vráti
PS: to isté platí aj pri biku ;)
Kľudne sa na tvoje kolesá ser, mne je to jedno.
Ja som proste takýto.


Neboj, neseriem. Umyjem ich wapkou, odstranim naletovu hrdzu, asfalt a odložím do skladu. Gumy osetrujem pri umývaní celého auta priebežne, keď sa mi chce. Odveci mi príde len ten igelit. Zbytočný odpad. Za zváženie by stalo kúpiť si "návleky" na kolesá. 4 kusy stoja ako jedna priemerná reťaz na bicykel.
20.10.2020 - 00:29:37
00
...je to potravinárska stretch fólia. Použitú potom dávam do plastových odpadov.
Popozerám tie návleky - keď som skladoval v tých "originál" vreciach na pneumatiky tak sa šúchali/šmýkali u mamy v pivnici, takto mi zostanú v presne tej polohe ako ich tam pred/po sezóne uložím. Stojany na pneumatiky nemám.
20.10.2020 - 02:40:47
00
A uz som aj skrabal dneska rano. Nadaval som ako pohan, ze nemam winter packet :(
20.10.2020 - 07:31:40
00
mmm, ja som mal za Turnou o 6:15 uz 7st. Ale vcera 0st. o takom case 110mat110 a na com to vlastne ten winter pocket nemas ?
20.10.2020 - 07:50:51
00
romanx napísal:
Asi tak. Vyhadzovat nezjazdene pneumatiky po 2 rokoch je uz konzumna zvrhlost. Nieco ako vylievat nedopite pivo :-P

Mna hlavne zaujalo ako si to myslel s tym nedopitym pivom kedze nie si senkovy typ. :) Ved ty o tom nic nemôzes vediet. :)
20.10.2020 - 11:07:01
02
Izzy68 napísal:
mmm, ja som mal za Turnou o 6:15 uz 7st. Ale vcera 0st. o takom case 110mat110 a na com to vlastne ten winter pocket nemas ?

Na novom mondejku. Nechal som sa zlakat na taliana tak mi je teraz zima na prdel, mrznu mi ruky na volante a musim skrabat.
20.10.2020 - 11:26:11
00
Lubik je aj niečo lepšie ako recyklácia, proste netvoriť zbytočný odpad :)

Ja ich neošetrujem. Aké zíjdu z kolies, také dám do pivnice. Len pred nahodením umyjem vo vani “cyklostarom”, to je všetko :)
20.10.2020 - 12:16:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up