cokupit napísal:
Zumpa nad zumpu, keby ste tie vase grci aspon negrcali verejne.
Neviete o tom absolutne nic, hlavne ze uz dnes viete, ze sa nezucastnite.
Ja sa veru TESTOVAT POJDEM. Pretoze je to absolutne minimum, co mozem spravit. Nemienim svojim egoizmom a tupotou ohrozovat xy ludi, nemienim stazovat pracu zdravotnikom a prispievat ku katastrofe, do ktorej sa vdaka hlupakom rutime.
Hlupakom je vsetko hlupe. Sediet doma na riti nie, ruska nie, testovat sa nie. Mame NUDZOVY stav, chysta sa najvacsia operacia v historii, vykona ju ARMADA a umrncancom je zatazko prejst par krokov a nechat si spravit vyter. Otrasne. A babovecky vedzte, ze toto je len zaciatok. S takto tupou spolocnostou sa rutime do velkej prdele. Este budete s laskou spominat na casy, ked vas trapilo len to, ci ist na test a co vygrcat na internety.


Včera bol v Pod lampou P. Čekan. Na priamu otázku moderátora, že či pôjde na to plošné testovanie odpovedal (parafráza): "Samozrejme, som vedec, beriem to ako experiment. Budem mať oblečený skafander, rukavice, štít, okuliare, respirátor, aby nebola ani najmenšia šanca, že sa tam nakazím..."
20.10.2020 - 11:05:34
02
iron.hide napísal:
jordi - vsetci pojdu dvakrat? aj ti co boli negativni?


všetci...teda, okrem nás dvoch :D :D :D
20.10.2020 - 11:06:42
00
iron.hide napísal:
jordi - vsetci pojdu dvakrat? aj ti co boli negativni?


samozrejme, toto je jedna z tych otazok, kde vsade odpovedaju stylom, dozviete sa casom:)

len co som zachytil z medii a diskusii v telke:
druhe kolo robia preto, aby nasli tych, co boli v prvej vlne este negativni...
takze logicky, tam pojdu len ti, co budu v prvom kole negativni... asi
sak predsa ak niekomu vyjde, ze je pozitiv v prvom testovani, ma sediet 2 tyzdne doma na riti....

vcera na TA3 minister obrany spominal, ze sa nebudu testovat nemocnice, DSS a pozitivni ludia, co maju byt v karantene.. predpokladam, ze to plati pre obe kola.
20.10.2020 - 11:11:17
00
bikemartin napísal:
Včera bol v Pod lampou P. Čekan. Na priamu otázku moderátora, že či pôjde na to plošné testovanie odpovedal (parafráza): "Samozrejme, som vedec, beriem to ako experiment. Budem mať oblečený skafander, rukavice, štít, okuliare, respirátor, aby nebola ani najmenšia šanca, že sa tam nakazím..."

To sa celkom zapotia mu spravit odber. :D
20.10.2020 - 11:11:23
00
Volodja napísal:
U znameho v CR dostali covid 2 zo 6 clenov v domacnosti. 4 negativni. Vsetci boli spolu v jednej karantene. Dvom clenom domacnosti po uplynuti karantenky zavolal ich lekar, ze ako sa citia. Jeden, ze velmi dobre a druhy ze celkom o.k. Tak fajn, dovody pre karantenu uplynuli. Traja clenovia domacnosti boli maloleti, tym doktor nevolal. Ale rovnako nevolal ani jednemu z tych (dospelych), co bol pozitivny (ma sa uz dobre ale este trochu kasle). Kazdopadne nikto uz z nich v karantene nie je a su prehlasni za zdravych. Vystupne testy u susedov uz nerobia ani u negativnych. Teda realne sa mohlo stat, ze na zaciatku karentany boli 2 zo 6 pozitivni a po uplynuti 6 zo 6. A myslite, ze mali ti dvaja pozitivni v tej ich skvelej appke aktualizovane, ze boli chori na covid? Samozrejme, ze ani takmer po mesiaci nie.

Minule som prave konzultoval s jednym doktorom Covid pozitivnym, ze ako je to s tym ukoncenim karanteny. A dostal som medzi inymi aj tuto odpoved: Po uplynuti karanteny sa automaticky znova netestuje ci si Covid pozitiv. Podstatne je aby si uz nebol infekcny a ak sa citis v pohode nie je dôvod aby ta nepustili medzi ludi po uplynuti 10 dni. V skratke napisane...
20.10.2020 - 11:18:52
00
Tento rok prileti Santa o kusok skor. Kto sa uz tesi na darceky?

Prílohy:

xxxx.jpg
xxxx.jpg 127.38 KiB thumb_up0thumb_down

20.10.2020 - 11:21:55
00
Plošné testovanie bude zrejme dobrovoľné. "Bude to s veľmi veľkou pravdepodobnosťou dobrovoľné. Ten, kto sa nepreukáže testom, bude desať dní v karanténe," povedal premiér Matovič.

... a komu sa ma preukázať ? Tete poštárka , pánovi farárovi , predavačke , zavolať obvodnej lekárke ? Celé nedomyslené .
20.10.2020 - 11:37:49
02
no konecne! konecne to o tom preukazovani jasne povedal :D
ale aj tak na to nema ziadne pravo, to je ale srandovny gasparko
20.10.2020 - 11:39:56
00
Po vyhlasení stanného práva, na to právo mať bude. :-)
20.10.2020 - 11:41:26
00
pozor, obmedziť tvoj pohyb predsa v núdzovom stave môže. A preukázať komu? no napr policajtom pri náhodnej kontrole. Alebo aj v obchode má vlastník právo stanoviť pravidlá pre vstup
20.10.2020 - 11:42:05
01
To nemyslíš vážne ! Stanné právo ... další ústavný právnik , samouk .
20.10.2020 - 11:43:31
00
Nie je možné aby niekoho donútili byť 10 dní v karanténe, keď testovanie nie je povinné...
20.10.2020 - 11:50:01
00
lapaloma napísal:
pozor, obmedziť tvoj pohyb predsa v núdzovom stave môže. A preukázať komu? no napr policajtom pri náhodnej kontrole. Alebo aj v obchode má vlastník právo stanoviť pravidlá pre vstup


No pocuvaj , policajti to budú tak mať na saláme že až ... typicky obraz “ pomáhačov & chráničov “ zo včera vecera . Mame pri mojom dome na Podhradovej ulici tzv. vyhliadku , odkiaľ vidieť celé Košice . Mladi žaludi s pukaňami tam večer čo večer konzumujú cigarety , alkohol , hambáčiky z mekáču sem tam aj nejaký sexík v aute si doprajú . No a nakoľko každý večer “ trénujem “ chôdzu taku hodinku , večer čo večer ich tam stretávam . A včera o5 zasrani , pofajčievajú , samozrejme bez rúšok , veselá debata v počte 7 a viac kusov tesne na sebe ... náhodne stretnutie asi ťažko keď mali dve auta zaparkované pár metrov od nich . A policajná hliadka veselo okolo nich prejde akoby žiadne nariadenia neplatili , žiadne zákazy neboli vydané !!! Ale na mna sa kukali či mám rúško v noci a športoval som ! Síce v intraviláne , ale rýchla chôdza je pre invalida športovou aktivitou . Čiže všetci jbmutí nezodpovední majú celu koronu v chlpatej džuzni , a my čo sa chránime a dodržiavame nariadenia a odporúcania často aj nad rámec , mame byť za neúčasť na tejto fraške este perzekuovaní . Mám sto chuti si ten test aj sám zaplatit , ale určite nie v nejakej zamorenej triede ale z auta pre celu rodinu .

Matovič a TA3 vysvetľuje testovanie !
20.10.2020 - 12:07:43
13
Ramon1 napísal:
Plošné testovanie bude zrejme dobrovoľné. "Bude to s veľmi veľkou pravdepodobnosťou dobrovoľné. Ten, kto sa nepreukáže testom, bude desať dní v karanténe," povedal premiér Matovič.

... a komu sa ma preukázať ? Tete poštárka , pánovi farárovi , predavačke , zavolať obvodnej lekárke ? Celé nedomyslené .


Hej komplet nedomyslené, hurá systém. Včera B. Klempa poukázal ešte na jednu vec. Budeme mať v ideálnom prípade 4 mega testov za víkend, ktoré posúdi/vyhodnotí cca 12 000 neskúsených ľudí (cca 6000 miest x dajme tomu 2 ľudia) "okometricky" (žiadny reader, len okom) v nelaboratórnych podmienkach (denné svetlo, taká žiarovka, hentaká žiarovka).... Asi na aké čísla sa takto posunie reálna senzitivita a špecificita týchto testov? :?:
20.10.2020 - 12:08:04
00
Nikto tam nepride, ani nie 10%. Ludia to budu mat ako boj proti psychopatovi.
20.10.2020 - 12:13:05
02
keyboard_arrow_up