Na zaklade tlaku verejnosti. Ja nehovorim ze na jeho chrbte nieje vina ale vina je aj na chrbte kazdeho z nas. Ludia sa stracaju v realite a vela z nich si mysli ze chybu nerobi a hladaju ich niekde inde. Napr clovek ma maly plat automaticky chyba je vo vlade absolutne vylucuje z toho seba. U nas ked je firemna porada potom a rozobera sa plat vsetci su ticho alebo ked je problem dava sa to na cloveka co tam nieje. Moja generacia a generacia mojich deti zaziva prvy krat nekomfort a je vidiet ako sa k tomu ludia stavaju. Egoisticky a dokonca niektorym je jedno aj ked ludia umieraju lebo to nieje nikto z ich okolia. Ak si kazdy prejde tym ze skromne jedlo a strecha su zaklad a nie nove nechty a karbonovy bike tak si mozno zacnu viacej vazit prirodu vztahy zravie a zivot samotny. Toto sme si so stupajucou zivotnou urovnou zacali menej vazit.
22.10.2020 - 09:08:14
06
Preco su hranice stale otvorene? Mali byt zavrete od augusta.
22.10.2020 - 09:08:32
01
iron.hide napísal:
Dufam ze to bude lockdown na cesky sposob. Oni maju povolene toto:
-nakupy
-cesty do prace
-cesty za rodinou
-vychadzky do prirody.


dúfať môžeš.brať si od čechov príklad je asi tak ako skákať do studne.
len úplný lock môže začať znižovať počty ľudí v nemocnici,kde je to už naozaj kritické.A pokiaľ tam miešajú covid pacientov so zdravými tak ideme do bergama isto.

matelko to posral na celej lajne a pokiaľ nechce aby to tu začalo kapať ako čechom tak je to jasné.z chaosu do chaosu.
22.10.2020 - 09:14:29
00
clxno1 napísal:
Preco su hranice stale otvorene? Mali byt zavrete od augusta.


pretoze by sme nemali co zrat? pretoze tu pracuju 10tisice cudzincov, bez ktorych by tu fabriky nemohli fungovat? pretoze 10tisice chodia pracovat do okolitych krajin? :)
22.10.2020 - 09:17:17
03
ktoré fabriky nemôžu fungovať bez cudzincov??naše fabriky nestoja a nepadajú na cudzincoch.
každý pred vstupom sa mal preukázať covid testom už od augusta.Doteraz sa nič nedeje.hranica je korzo.okolité štáty skôr uzavrú hranice ako my.
22.10.2020 - 09:21:32
01
Minikin napísal:
... napisal este vacsi "odbornik".

Nie,nevzal som si sirenie paniky k srdcu. Len pisem ze by bolo menej konspiracii keby sa zverejnovalo vsetko, co je k dispozicii. Aky je dovod na nezverejnenie datumu umrtia (lekar zomrel 19.10.2020 toho Matelko zverejnil na fb hned, ale na ostatnych sa caka na potvrdenie pitvy). Preco odrazu uz nie su zverejnovane pocty aspon podla okresov ked ich aj tak maju? Nejaka prisne tajna informacia ktorej zverejnenim dojde k naruseniu bezpecnosti statu alebo GDPR?
To " možno, ...nepotvrdené... pochybujem ..." nie je mojim presvedcenim len varovanim pred tym, ako to bude mozno este dnes zneuzite siritelmi bludov.
A tak jednoducho sa tomuto da zabranit. Zverejnovanim zverejitelneho.


OK môžno ti rozumiem. Tak, aby som si urobil o tebe správny názor, zverejni o sebe všetko, čo je k dispozícii.
22.10.2020 - 09:33:23
00
https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/podvod-zlyhanie-chaos-to-je-celoplosne-testovanie-premiera-matovica?
22.10.2020 - 09:36:08
01
Kice napísal:
OK môžno ti rozumiem. Tak, aby som si urobil o tebe správny názor, zverejni o sebe všetko, čo je k dispozícii.

Skoda s tebou stracat cas. Chces porovnavat osobne udaje a anonymizovany statisticky udaj.
Ale pre zaujimavost, na zaklade akych konkretnych udajov si uz schopny urobit si spravny nazor o cloveku?
22.10.2020 - 09:48:06
00
Veď ja si len robím srandu z tvojich úvah. :-)
22.10.2020 - 09:50:07
00
Tak národ ktorý je aktuálne jediný vyfarbeny na čierno by potreboval lockdown na izraelský spôsob, nie tu light verziu s miliónom výnimiek...zbytočne strácajú čas, aj tak ich to neminie. Už teraz čo som čítal z prvej ruky vyjadrenia zdravotníkov, tak nemocnice tam ešte ako tak neskolabuju...ľudia sú tak “disciplinovaní” že stíhajú zomierať tak rýchlo že uvoľňujú lôžka tým čo na ne čakajú. Ale veď ak ich chceme dobehnúť, môžme si skúsiť to hromadne testovanie. Ak nám zostali ešte posledné zvyšky zdravého rozumu, vidím to na nejaký lock minimálne po víkende. Osobne myslím že aj to testovanie tento víkend na Orave už nie je najšťastnejšie riešenie...

Prílohy:

364DE63B-C2EB-4C72-9375-2DDF7A82BFD6.png
364DE63B-C2EB-4C72-9375-2DDF7A82BFD6.png 213.33 KiB thumb_up0thumb_down

22.10.2020 - 09:58:51
03
iron.hide napísal:
Ale presne takto to nastavili vcera v CR a plati to oddnes. A to pritom kazdy den prekonavaju celosvetove rekordy, aktualne 15k.
Preco by sa malo hned pristupovat k extremom? Aj Prymula nadalej doporucuje pobyt na cerstvom vzduchu.
A TAK VAZNE DUFAM ZE MAGORIC NEBUDE O TOM ROZHODOVAT SAM A NEZAMKNE NAS DOMA AKO NEJAKYCH VAZNOV!!

prečo asi prekonávajú rekordy? :)
prečo by sa malo pristúpiť k extrémom? lebo ludia sú zjavne pripečení.. áno pohyb v prírode je fajn a prospešný ale myslia tým pohyb sólo (čo verím že ty alebo ja alebo väčšina tu nemá problém).. ale pre niektorých pobyt v prírode znamená že von môžme tak spravíme si opekačku 10 ludí.. alebo jak u nás v dedine na bytovke na jar, všetci vyšli von sólo a postretali sa mamičky na lavičkách a deti na ihrisku, takže vo výsledku tam bolo 8 dospelých a 12 detí nakope.. veď von povedali že môžme ísť..
22.10.2020 - 10:09:24
03
clxno1 napísal:
Preco su hranice stale otvorene? Mali byt zavrete od augusta.

Hranice sa mali zavriet 1. Sept. Zavrel by si ich vtedy? Nie lebo by si uvazoval ako Magez. Teraz to budw tak ze aa zavru hranice a budu ludia umierat a este brutalne utrpi ekonomika. Keby sa zavrelo 1 sept. Tak by bolo menej mrtvych a ekpnomika by trpela menej. Ale vies ako Keby pes nesral...
22.10.2020 - 10:12:18
00
Matt - suhlasim, ked uz to musi byt, nech je lock co najskor, naco predlzovat tuto agoniu?
Len dufam ze to bude spravene rozumne. Pochybujem o tom, no dufam v to.
Craobs - obmedzenie poctu maju v aj v CR, je to aj na tom obrazku co som sem dal - max pocet su 2
22.10.2020 - 10:21:07
00
double, nie, 1.9. by som hranice nezavrel. Zavrel by som ich totiz 15.8. V septembri sa otvarali skoly, takze 2 tyzdne predtym by bol povinny navrat zo zahranicia, aby sa to v skolach zasa nepokazilo. Hovorte si co chcete, ale tymto vsetkym najviac trpia deti. Zavrete skoly budu mat na svedomi sprostu generaciu (aj ked je nase skolstvo celkovo zalostne slabe, tak teraz to bude extrem). A 1 online hodina denne je vysmech a nie online vyucovanie (mala je druhacka a je druhy tyzden doma, lebo skola je v karantene).
22.10.2020 - 10:25:05
03
tino888 napísal:
Tipnem si koľko máš titulov ty: 0

Keby aj žiadny, to ako čím viac titulov tým viacej schopný? :))
22.10.2020 - 10:27:49
01
keyboard_arrow_up