Naco su vlastne taketo poloopatrenia?
Do potravin, bank, pump atd sa da chodit. Do roboty cez x okresov tak isto. V autobusoch plno ludi. Aj deti do skol a tie su este aj vynechane z testovania tak ako aj dochodci.
A cele to klincuje cely system testovania, nielen s AG testami.
Potom to tu matelko propaguje, ze s testom mozes chodit kadetade.
Ale vsetko je to len naivita, kedze su tie testy false negativ (pripadne aj PCR robene prilis skoro), detto ochrana ruskom. A to ma test platit 2 tyzdne. Sak za tu dobu ma sancu sa x-krat nakazit od false negativneho a roznasat dalej.
Ako ked Krajci tvrdi ze ked pouzije spravne pomocky, tak sa nenakazi. A to ti nakazeni zdravotnici nevedia pouzivat? Alebo sa jednoducho nakazia aj napriek prisnym opatreniam.
A to ani nehovorim ako sa pouzivaju ruska medzi obycajnymi ludmi.
A nemyslime si ze virus sme cez leto len dovliekli. On tu zostal celu dobu nebolo treba pren chodit.
Za dalsie to ukoncenie karanteny, predtym 2x negativ test a teraz len 10 dni a uz je OK. Sak aj Ronaldo je 9 den stale pozitív.
Neda sa donekonecna takto po trochach zatvarat. Bud malo byt vsetko (ale ze uplne vsetko na tvrdo uz na jar), alebo sa vykaslat na celu koronu a umierat na nu ako na chripku, kym nebude vakcína, a branit sa sam pred nou ako pred chripkou. Ale kedze je to neviditelny nepriatel, tak asi nerealne.
23.10.2020 - 01:24:58
07
Fakticka k obcianskym a rucnemu vypisovaniu formularov:
- ludia co to vymysleli nie su blbi, prave naopak, su to planovaci pri krizovych situaciach a vedia co robia (na rozdiel od tunajsich vsevedkov)
- papier a pero su blbuvzdorne, pracovnikov netreba nic ucit (pisat uz vedia), de facto sa nema co pokazit
- naopak PC a citacky dokladov by bolo treba za tyzden zohnat (6000-12000ks), nainstalovat, vyriesit milion problemov, najst more itckarov, vyskolit ludi a nakoniec aj tak skoncit s perom a papierom ako najbezpecnejsou zalohou.

Detto cely postup testovania a bezpecnostne opatrenia. Ti, co to vymysleli, vedia trochu viac ako len mrncat. Vedia aj to, ake je riziko, ze sa pri testovani niekto nakazi. Spravilo sa uz vyse 600 000 testov, ludia pri nich kaslali a kolko ludi sa pri nich nakazilo?

Pre tych, co chcu aj pomoct a nie len vypisovat premudrele srajdy na internetoch davam do pozornosti jednoduchy formular, kde sa mozete prihlasit
https://korona.gov.sk/spolocna-zodpovednost/
Ide do tuheho, marnice sa plnia, teraz sa ukaze kto ma gule a kto len trapne krcmove reci.
23.10.2020 - 01:38:10
011
Gule by mali mať tí čo to sem v lete navláčili a spískali daný stav. Desaťtisice dovolenkárov v Chorvátsku, ... Ten co umrel už samozrejme nemusí.
23.10.2020 - 01:51:54
00
cokupit napísal:
Detto cely postup testovania a bezpecnostne opatrenia. Ti, co to vymysleli, vedia trochu viac ako len mrncat. Vedia aj to, ake je riziko, ze sa pri testovani niekto nakazi. Spravilo sa uz vyse 600 000 testov, ludia pri nich kaslali a kolko ludi sa pri nich nakazilo?


Ty tomu budúcemu víkendu naozaj stále veríš? Veď ako ja nie som proti testovaniu...ale musí mat určené reálne parametre a musia byt v správnom čase. Takze áno, spravili sme 600tis testov za 7mesiacov. Tu matematika prvého stupňa nepustí a teda = cca 3000 testov za jeden deň. Naozaj sa začínam čím ďalej, tým viac tešiť na budúci víkend a teda teoreticky aspoň tých 1 - 1,5mil testov za deň :)
23.10.2020 - 02:20:48
00
Cele testovanie a nasledny volny pohyb negativneho je na milu....
Hlavne ked sa mozes nakazit pri cakani na test, ktory mas nasledne negativ (aj PCR).
Peniaze sa dali vyuzit ale uplne nejako lepsie.

Prílohy:

covid05_23_9_2020729081-scaled.jpg
covid05_23_9_2020729081-scaled.jpg 425.65 KiB thumb_up0thumb_down

23.10.2020 - 02:59:05
00
Zas nerobte z toho neopodstatnenú paniku, že na vás korona preskočí len pohľadom na pozitívneho človeka. Pri dodržaní základných zásad klesá riziko limitne na nulu. Ja som bol v tejto vlne tiež veľa krát v nejakom kontakte so pozitívnymi symptomatickými ľuďmi. A ešte čo sa týka tých Ag testov, u nás na oddelení majú zatiaľ 100% úspešnosť označenia pozitivity (potvrdené aj PCR), jeden asymptomatický pacient a zvyšok respiračné ťažkosti. A čo viem tak zatiaľ aj 100% úspešnosť označenia negativity (ak sa robilo zároveň aj PCR vyšetrenie). Ale viem, štatistický problém malých vzoriek (na tom padá veľa štúdii typu “americký vedci zistili...”). Samozrejme protilátky sa ukazujú ako absolútne nespoľahlivé, to som už vysvetľoval, že prečo.
23.10.2020 - 03:52:17
14
matt napísal:
Ty tomu budúcemu víkendu naozaj stále veríš? Veď ako ja nie som proti testovaniu...ale musí mat určené reálne parametre a musia byt v správnom čase. Takze áno, spravili sme 600tis testov za 7mesiacov. Tu matematika prvého stupňa nepustí a teda = cca 3000 testov za jeden deň. Naozaj sa začínam čím ďalej, tým viac tešiť na budúci víkend a teda teoreticky aspoň tých 1 - 1,5mil testov za deň :)


Úžasná úvaha. To čo si predviedol je nad rámec matematiky prvého stupňa.
Je to priam vedecký výpočet.
23.10.2020 - 06:19:28
00
Sesulak napísal:
Ja som bol cele leto doma, nosim rusko, umyvam si ruky a nelabzoval som po diskotekach.
To cele pokaslali tie svadby a kadejake oslavy. Za to, ze to uvolnili, nie je nikto iny vinny nez Matovic. On zvysil pocet ludi na svadbach.

Matovic nutil ludi chodit na svadby? Alebo su ludia naozaj ovce, ze potrebuju mat vsetko prikazom? Ved ked vidim aka je situacia, tak rozmyslam a na svadbu nejdem. Vinit vsetkych okolo seba a nepozerat na vlastne chyby je uz taka nasa tradicia.
23.10.2020 - 06:19:55
01
Dredd napísal:
V tej záplave správ zanikla jedna, pán 1488, učiteľ, popierač, neúspešný župan, holý frňák a milovník víriviek plných nahých kolegov, je pozitívny.

https://domov.sme.sk/c/22516926/kotleba-mal-pozitivny-test-na-koronavirus.html?ref=trz

Je to brutálne klišé, ale karma je zdarma.

Je pozitívny, ale žiadne sebavacsie ťažkosti nemá, keď bude na ventilacii uvidíme a ak nie len sa mu zase potvrdi aky smrtelny mor to je
23.10.2020 - 06:30:09
00
skorpion napísal:
Matovic nutil ludi chodit na svadby? Alebo su ludia naozaj ovce, ze potrebuju mat vsetko prikazom? Ved ked vidim aka je situacia, tak rozmyslam a na svadbu nejdem. Vinit vsetkych okolo seba a nepozerat na vlastne chyby je uz taka nasa tradicia.


Presne tak. Napríklad tie svatby Matovič obmezdil, ale potom podľahol tlaku ľudí a uvolnil obmedzenie.
Takže blbí ľudia nevedia pochopiť jednoduché zásady ako hygiena a šírenie kvapôčkovou infekciou. No a Matovič ich samozrejme nezvláda.
23.10.2020 - 06:39:22
00
Tych svadoeb boli stovky az tisice... (stovky kazdy vikend....

A realne vieme o 4roch svadbach kde sa ludia nakazili? 🤔🤔🤔
23.10.2020 - 07:37:29
00
Kua Matt, aka viera? Ake emocie? Zakladna logika a data.

Su presne dve moznosti, ako zasadne spomalit sirenie - bud budu vsetci sediet doma na riti, alebo najdes a izolujes iba tych, co su pozitivni. My ideme spravit najprv prvu a potom druhu moznost.

Pohladom na pozitivneho sa nenakazis. Ked ma pozitiv rusko a pokojne do neho dycha, nerozprava, nespieva, nekrici a ty si od neho viac ako 2 metre alebo vojdes do miestnosti, kde pred xy minutami bol, tak sa takmer urcite NENAKAZIS. Zober si kolko krat boli samotni epidemiologovia a minister zdravotnictva v karantene, lebo medzi nimi na x hodinovom rokovani sedel aj pozitiv. A NENAKAZILI SA. Lebo mali ruska a dodrziavali zakladne opatrenia.

Ja viem ze STRACH vie cloveka premoct a ovladnut. Preto v tazkych situaciach treba pocuvat prave tych, ktorych neovlada a ktori stale idu podla racia. Vojaci a policajti videli a zazili viac, ako si pohodlne zijuci plebs vie predstavit. Mame nudzovy stav, velmi tazke casy tak, tak sa spolahnime na tych racionalnych, jednajucich s chladnou hlavou. Vedia co robia, plan je jednoduchy a bude fungovat, ak mu vsetci pomozeme.
Ak to budeme sabotovat, aj tym ze sirime strach medzi ostatnych, ZNICIME ZDRAVOTIKOV A VYPNEME ZDRAVOTNU STAROSTLIVOST V KRAJINE.
Preco?! Pretoze sa bojime a nevieme ovladnut svoj strach? Trochu trapne a detinske.

Sedim doma, dam sa testovat vzdy, ked bude treba, spravim co len budem moct, aby som s testovanim a zachranou zdravotnictva a zivotov ludi pomohol. A cim viac nas bude, tym lahsie zvitazime. Pretoze je to len blby virus, iduci podla primitivnych vzorcov. Nic zlozite, nic neprekonatelne. Primitivny virus. Ak nebudeme primitivnejsi ako on, tak ho porazime.
23.10.2020 - 07:49:56
328
Tesat!
23.10.2020 - 07:55:34
00
Šír, ja nemam fb ani ine srajdy :D
23.10.2020 - 08:19:46
00
racionalne, s chladnou hlavou, vedia co robia, maju plan... cokupit to myslis Slovensko? 😂 pobavilo takto z rana 👍
23.10.2020 - 08:22:31
02
keyboard_arrow_up