https://myorava.sme.sk/g/170984/pilotne-testovanie-na-orave?gref=https%3A%2F%2Fmyorava.sme.sk%2Fc%2F22517023%2Fludia-stoja-v-radoch-pred-odbernymi-miestami.html&list=1
Tu máš začiatky, aj ako vyzerá papierik.
23.10.2020 - 09:22:27
00
Kice, cokupit, čo sa týka mna, tak napr ja som pred týmto varoval svoje okolie už v decembri z toho čo som sa dočítal v médiách a z toho čo som mal info od mojich obchodných partnerov v Ázii. Výsledok? Všetci má mali za konšpirátora ( ktorým som myslím nikdy nebol ). Od toho času sa správam maximálne zodpovedne voči sebe, rodine a svojmu okoliu, už začiatkom roka som mal nastavené hygienické myslím že nadstardardy v práci, tento rok som nebol na žiadnej dovolenke ( aj keď telo a myseľ veľmi chcelo ) a ani len predĺžením víkende ( ak nerátam moju jednorazovu sobotní účasť na “masovom” Donovalskom Drapaku, na bike chodím výhradne sám ( až snáď na dve výnimky počas celého roka ), žiadna rodinná oslava, žiadna svadba atd atd...takze toľko z tejto strany...

Ale nechcite odo mna aby som schvaľoval niečo čo je úplný nezmysel a totálne po deadline. Chceli testovať? Tak mali testovať v čase keď riešili či na svadbu 30 alebo 100 ľudí. Chceli použiť armádu? Mali ju použiť! V čase keď by pomohla trasovat nakazených a malo by to zmysel. Chcel nakúpiť milióny antigenovych testov? Mali nakúpiť milióny antigenovych testov a mali tu byt už po prvej vlne a rozdistribuovane v nemocniciach, na úradoch, vo veľkých firmách, na hraničných priechodoch, v domovoch sociálnych služieb atd...

Mám schvaľovať to že niekto si vymyslel plošne testy aj keď v mnohých ohľadoch je to v tomto čase nezmysel a má to následne toľko čo i len logických dier v tom kto s “testom” môže a nemôže chodiť čo i len do prace ze dovi dopo...Proste ja to vidím ohľadom toho testovania tak že je to nedotiahnuté, nelogické a nemaju to ako zvládnuť logisticky a ani personálne. Pride mi to že niekto si po funuse vymyslel testy, tak ideme doslova testovať aj cez mŕtvoly.

Ešte raz...nie som proti testovaniu, len musí byt v čase keď má ešte význam. Ešte raz...záleží mi na každom živote a zdraví toho ktorého človeka. Tak načo tieto nezmyselne tančeky, mrhanie ľudskými zdrojmi a financiami, mrhanie časom? Za mna by to lockdown vyriešil a v tomto čase by som s ním bol stotožnený...aj keď sa obávam že ani to by nevedeli urobiť poriadne.
23.10.2020 - 09:30:09
034
Triezvy nazor s ktorym sa stotoznujem 👍
23.10.2020 - 09:34:30
00
matt kažý vie najlepšie, čo majú robiť tí druhí.
A vie to robiť oveľa lepšie, ako oni.
23.10.2020 - 09:40:08
00
Toto som ja nikdy nenapísal, to tu bohužiaľ píšeš ty. Ja tu píšem len svoj názor ako to vidím ja...a nikomu ho nepodsúval že je jediný správny.
23.10.2020 - 09:52:15
00
od 1 - 5 su tie zurky? https://www.facebook.com/zomriofficial/videos/1923017337840254/
23.10.2020 - 09:52:19
00
Gusto ano, to bolo v tom videu blbe a skoda ze to dali von. Zakaslat si vies a mas do ruska/rukava, potom rusko dole, smrk do vreckovky, rusko nasadis a das z nosa iba aby ti tam strcili tycinku a zas nasadis.

Matt chlape netoc sa v minulosti, same coby, keby, toto mali, hento mali... To si s nimi vybavis v najblizsich volbach. Teraz treba na chvilu zavriet hubu, zamakat, zachranit co sa da a potom bude na mudrovanie a hladanie vinnikov casu dost.
Ked ti hori dom, treba hasit a zachranovat. Narieka sa az ked je uhasene, aj vinnici sa hladaju az potom. Uz sa konecne vzchopte, alebo aspon drzte pysky, niekam zalezte a nezavadzajte hasicom. (No offence, len moj kvetnaty slovnik, neber to pls v zlom)

PS: Za teba to sice lockdown vyriesi, ale krajina to neprezije. Preto testovanie, aby vacsina krajiny mohla fungovat a zavrelo sa len tam, kde uz sa inak neda. Je hlupost zavriet okresy, kde je par infikovanych, ked tam vies trasovat a mat veci relativne pod kontrolou.
23.10.2020 - 09:57:00
01
Skús prosím ta ešte raz prečítať môj príspevok a skús citát s porozumením. Ja sa rad pridám a priložím ruku k dielu...a som za lockdown. Je to smutne, ale zatiaľ mi všetky predpovede ohľadom covidu vyšli. Takze teraz to vidím na testovanie po funuse a lockdown nás následne neminie tak či tak. Strácame čas, unavujeme ľudí, zbytočne pretazujeme zdravotnícky personál. Ale ako píšem, môj názor...a dúfam že sa budem konečne mýliť...
23.10.2020 - 10:04:35
01
matt napísal:
Ale nechcite odo mna aby som schvaľoval niečo čo je úplný nezmysel a totálne po deadline. Chceli testovať? Tak mali testovať v čase keď riešili či na svadbu 30 alebo 100 ľudí. Chceli použiť armádu? Mali ju použiť! V čase keď by pomohla trasovat nakazených a malo by to zmysel. Chcel nakúpiť milióny antigenovych testov? Mali nakúpiť milióny antigenovych testov a mali tu byt už po prvej vlne a rozdistribuovane v nemocniciach, na úradoch, vo veľkých firmách, na hraničných priechodoch, v domovoch sociálnych služieb atd...

Mám schvaľovať to že niekto si vymyslel plošne testy aj keď v mnohých ohľadoch je to v tomto čase nezmysel a má to následne toľko čo i len logických dier v tom kto s “testom” môže a nemôže chodiť čo i len do prace ze dovi dopo...Proste ja to vidím ohľadom toho testovania tak že je to nedotiahnuté, nelogické a nemaju to ako zvládnuť logisticky a ani personálne. Pride mi to že niekto si po funuse vymyslel testy, tak ideme doslova testovať aj cez mŕtvoly.

Ešte raz...nie som proti testovaniu, len musí byt v čase keď má ešte význam. Ešte raz...záleží mi na každom živote a zdraví toho ktorého človeka. Tak načo tieto nezmyselne tančeky, mrhanie ľudskými zdrojmi a financiami, mrhanie časom? Za mna by to lockdown vyriešil a v tomto čase by som s ním bol stotožnený...aj keď sa obávam že ani to by nevedeli urobiť poriadne.

A kedy sa malo sprisnovat? V lete ked bolo pekne pocasie a ked bol prirastok infikovanych zanedbatelny? Naozaj zdravu populaciu ti priamo neohrozuje, podstata je v tom, ako chranit tych zranitelnych a zaroven to prezit ekonomicky. Nalistuj si dozadu ako ludia vyšilovali, ked Matovic chcel sprisnit opatrenia pri 50/den. Teraz je 2000 a aj tak sa najdu tisice hyperprimitivov, ktori idu pred urad vlady vulgarne a nasilne protestovat.
Ano, kompetentni leto preflakali, hoci mali zamakat a pripravit sa na pripadnu druhu vlnu. Casu bolo dost. S tym uz ale nikto nic neurobi. Teraz sa aspon nieco robi, co realne moze pomoct - nazvat to totalny nezmysel prinajmensom arogantne. Aj priemerny plan razne vykonany je lepsi, ako perfektny hypoteticky plan niekde na papieri alebo este lepsie - v hlavach laickych diskuterov.


Naposledy upravil Volodja dňa 23.10.2020 - 10:10:26, celkovo upravené 1 krát.

23.10.2020 - 10:06:45
05
presne tak matt a ked bude po vsetkom, tak vlastne tiez drz pysk a bud rad, ze to nejako dopadlo, ved zasa nebolo to az take zle no, kto by to uz riesil... :D
23.10.2020 - 10:09:41
00
netreba zabudat ze prve antigenove testy schvalili niekedy v maji, a pocas/po prvej vlne bol problem s nedostatokom zdravotnickeho materialu - je velmi pravdepodobne ze doteraz sa tie testy jednoducho nedali zohnat v pozadovanych mnozstvach a za prijatelne ceny
23.10.2020 - 10:18:15
00
na testovani takto, ked tam su take fronty?

Prílohy:

98421420_1726004077540712_4006234142386683904_n.jpg
98421420_1726004077540712_4006234142386683904_n.jpg 51.82 KiB thumb_up1thumb_down

23.10.2020 - 10:25:33
03
Na mileticke trhovisku je koniec sveta, milion ludi, paradna premorovacka. Dakujeme.
23.10.2020 - 10:48:44
01
matt napísal:
Toto som ja nikdy nenapísal, to tu bohužiaľ píšeš ty. Ja tu píšem len svoj názor ako to vidím ja...a nikomu ho nepodsúval že je jediný správny.


matt
Reagoval som na tvoj druhy odstavec - Píšeš: Mali testovať vtedy... Armádu mali použiť vtedy... Mali nakúpiť testy a distribuovať v prvej vlne...

Nič ti nepodúvam, reagujem na tvoje výroky, Pozorne si prečítej svoj vlastný príspevok
23.10.2020 - 10:50:11
00
Tak v Kubíne to ide ako po masle, rýchlo, testuje sa aj vonku(cez oklienko) okolo 50 ľudí za hodinu na jednom odbernom mieste.
23.10.2020 - 10:57:55
00
keyboard_arrow_up